Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen harcművészetet ajánlotok?

Milyen harcművészetet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Budapest XIX.kerületében lakok. 12 éves fiú vagyok.Testalkatilag vékony vagyok de nem túlzottan.Mit tudtok ajánlani?Amiket már kipróbáltam: kick-box,

shaolin wushu,wing tsun kung-fu.Fontos lenne hogy a lehető legközelebb legyen az edzőterem!


2011. nov. 21. 21:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim válasza:
Karate?
2011. nov. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
100%
(Chang dung sheng) shaolin kung fu, vannak bp-n edzések, helyet pontosan nem tudok, de van honlapjuk.
2011. nov. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
0%

a kick box az sport, nem harcművészet.

maradj küzdősportnál, jó HM edzést és edzőt nehéz találni. ökölvívás, mellette birkózás príma.

vagy savate is igen jó. esetleg folytasd a kick boxot, vagy thai boxot hasonló vonalon maradva, és ezek mellé a birkó.

2011. nov. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Megfogadom a tanácsot,megnézek egy pár box edzést és birkózást.
2011. nov. 22. 15:00
 5/76 A kérdező kommentje:
Egyébként a birkózás nem sokat ér.Olyan kéne box mellé ami utcán is használható.A savate is jó.De box mellé mit tudtok ajánlani?
2011. nov. 22. 17:26
 6/76 anonim ***** válasza:
47%

utcára jet kali bot és késharc.

wudang kungfu.. box és birkózás teljesen biztos alapot ad, hogy 1-2-(3) fegyvertelen és harcászatilag nem túl képzett embert elég jó esélyekkel padlóra küldj, kiüss, lefojts stb. utca egy más világ, szétvágják az ember kezét, utána meg érzékenyebb pontot és vége.

oda az kell hogy szemrándulás és érzelmek nélkül kitérj a kés elől, és ha alkalmad van eltörj egy térdet utána meg egy torkot. de legjobb ha az ember nagyon megtanul kimaradni az ilyenekből.

2011. nov. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 A kérdező kommentje:
Azzal tisztában vagyok hogy amennyire lehet el kell kerülni a harcot.Nem is gondoltam hogy az utcán az első embert kihívom.Pusztán be kell számítanom hogy az életem során bármikor megtámadhatnak.Amit a kaliról láttam,meg olvastam,az tényleg jó a fegyveres támadók ellen.Csak sajnos bent van a belvárosba,oda meg nem tudnék bejárni.Ami még szerintem jó lenne az Jeet Kune Do.Abba van kali kés és bot harc oktatás is,meg sok minden más.Csak az is ott van ahol a kali.Sokan ajánlották már ilyen kérdéseknél a krav maga-t.De szerintem azzal nem sokra megyek.Bár nem tudom,olyantól kéne megkérdezni aki már sikerrel alkalmazta.Az legalább közelebb lenne.Talán még arra gondoltam,ha elég gyors vagy,esetleg ki tudnád rúgni a kezéből(tudom hogy nagy a kockázat,de mint mondtam ha elég gyors vagy). Mert taekwondo edzőterem is közel van hozzám.Vagy kyokushin karate.
2011. nov. 22. 21:22
 8/76 anonim ***** válasza:
47%

jól gondolod, egy Késes Krisz kaliberű figura ott késel meg egy krav instruktort (nem egy tanulót, hanem valakit aki már elért egy szintet) ahol csak akarja.


rúgásban is igazad van, elvben meg lehet rúgni úgy a kart, hogy az fegyverforgatásra alkalmatlan legyen, de gyakorlatban 2 probléma lesz: egyik, mint a kravnál, hogy az ellenséged is rátermett ember, ha lassabb is mint te, azért annyi mozgásra van lehetősége, hogy a lábadba vágjon. legalábbis sajnos ez valószínűleg ez lenne. ha nem, és meg tudod így rúgni, akkor a 2. probléma, hogy TKD-n nem fognak megtanítani késhasználó ellen mozogni. helyezkedni, taktikázni.

wudangban mondjuk nagy szerepe van a kitérésnek, ha fegyveres ha fegyvertelen én nem feltétlen szándékozom a támadó karjával érintkezni, és bevallom egy kést tartó kezet még elvezetni sem lenne kedvem. viszont ha sikerül kimozdulnod, karhoz csak kicsit hozzáérni, vagy térdet, csípőt elkapni (jobb esetben persze eltörni a térdet, csak a jobb eset ilyenkor el szokta kerülni az embert, majd figyeld meg..) de az egyensúlyát már meg tudtad támadni, ha értesz ehhez. és ez még teljesen reális, működő, dolog, mint az is hogy az egyensúlyát vesztett ember első sorban azzal foglalkozik, hogy azt visszaszerezze. na eddig lehet úgy megölni, vagy lefogni törni és utána végezni vele, mert hogy a támadási "potenciálja" (tehát hogy szétkaszálja azt a részedet amidet csak éri) nagyon lecsökken.

2011. nov. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 A kérdező kommentje:
Értem.Szerintem(legalábbis elméletben) lehet egy másik módja is,igaz az is kockázatos.Amit még én is ennyi idős fejjel megtanultam,hogy a sebesség nagyon is sokat nyom a harcban.Ha az ellenfeled nagyobb és erősebb nálad akkor neked mindenképp ügyesebbnek és gyorsabbnak kell lenned.Itt jönnek képbe a gyenge pontok támadása,vagyis a lágy részek és az ízületek.Ezeket ugye nem lehet megedzeni,ezért tökéletes célpontok.Ez rendben is van ha puszta kezes támadóval állunk szemben.Ha késsel támad az már nehezebb,de szerintem az is megoldható ezen az elven. A kés ugye viszonylag rövid(pl:a bothoz képest). Csak kézben lehet tartani,persze lehet forgatni is de mindenképp közel kell kerülnie vele hozzám.A közelharc sok szempontból előnyösebb mint a távharc.A késsel csak egyenesen lehet szúrni,ez nekem jöhet jól.Ha kitérek támadás elől és karjának azon részét fogom meg ami a kés hatótávolságán kívül esik,akkor könnyedén el tudom törni a karját ezzel már is harcképtelenné tettem a kést forgató kezét.Ezután könnyen megtámadhatom bármelyik gyenge pontját,amivel akár teljesen harcképtelenné is tudom tenni.Ha nem is,elég időm marad arra hogy elmeneküljek.A taekwondoban igaz nem tanítanak meg ezekre.Igazából amik megtanítanak erre,azok messze vannak.Például aikido.Ami még jó lenne és közel van az a wing tsun.
2011. nov. 22. 22:10
 10/76 anonim ***** válasza:
47%

nehogy azt hidd, hogy a sz.ar magyar aikido-n ezeket normálisan megtanítják. 1-2 helyen, lehet persze. meg Japánban, de az más.


amit írtál pedig szimplán csak elmélet: "ha gyorsabb és technikásabb vagyok mint a késharcos, akkor.." igazad volt addig a pontig, amíg nem írtad hogy a késsel csak egyenesen lehet szúrni. mondjuk aki még nem gyakorolt fegyverrel, persze nem tudja, nekem van késharcos ismerősöm, meg harcművészként ismernem kell a kést, és rengeteg irányból lehet támadni késsel! ha csak kicsit is ért valaki hozzá, az nem rögtön mellbe döfni akar, hanem a kezedet vagdossa szét, ha gyors akkor utána metsz csak a torkodnak vagy szúrja beléd mélyen, ha van ideje akkor még hagyhatja is hogy vérezz, itt már a fájdalom, a vérveszteség is ellened dolgozik.

tehát ugyan te is a karját akarod támadni, de vigyázz mert lehet ő is a tiédet. és az ő érintése 1 fokkal veszélyesebb mint a tied, még ha biztosan is törsz/ölsz puszta kézzel.

hát macera nem mondom, állandó problémát jelent nekem is a kérdés nem tagadom, mert mostanában nem hordok fegyvert magamnál. régebben bármikor előkaptam volna a hegyezett acél tüskét zsebből, de már a tolltartómban van a leginkább fegyverhez hasonlító golyóstoll, azaz már a kezemre és a chí-mre számítok. de ezekre nagyon, és okkal.

2011. nov. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!