Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek körülbelül mekkora...

Szerintetek körülbelül mekkora ismétlés számnál eshet át az ember az un. Kardió -szálkásító- edzéstípusra a tömegnövelő edzésről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Indítanék is egy konkrét példával:

Az edzőm összeállított egy A,B,C napokból álló edzéstervet. Szerintem nagyon remek lett. Viszont sokat olvastam pl a shop.builder.hu oldalon is dolgokat. Szeretnék itt is tapasztalatok alapján megerősítést kapni arról, hogy mondjuk egy gyakorlatnál -pl: fekvenyomás vagy tárogatás stb.- a 10 ismétlés 5 sorozatban (5x10) összehozva még belefér e a tömegnövelő edzés fogalmába? Azért kérdem mert olvastam olyat is, hogy kevesebb ismétlés (pl: 6-8 azaz 5x6-8) is elég de nagyobb súlyokkal. Hozzáteszem, hogyha tartanám magam a 10 ismétléshez amit az edzőm javasolt, akkor is úgy állítanám be a súlyokat, hogy kb 9-10. ismétlésnél már vért izzadjak.


Tehát összegezve:


Maradjon a 10 ismétlés 5ször, vagy vegyük le a 10-est 6-8-ra és akkor 6-8 ismétlés lenne 1 sorozatban?


Előre is köszönöm megtisztelő válaszotokat!


2010. nov. 14. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Van neten egy olyan tanulmány ami azt állítja, hogy nem az ismétlések száma számít hanem, az, hogy 40másodpercig csináljunk egy sorozatot. 40s alatt viszont olyan 25-30 ismétlés fér bele rendes tempóval. Na szerintem ezt felejtsd el, mert ki a fene fogja stopperelgetni mennyinél is tart :)

Azt az egyet viszont ne felejtsd el, hogy csakis a kellő mennyiségű terheléstől lehet fejlődni. Ez tök mindegy, hogy 6 vagy 10 ismétlés, a lényeg, hogy az utolsó ismétlés már igazán nehéz legyen. Bár én az ismétléseket, sohasem hagyom felcsúszni 8 fölé (kivéve ugye a saját testsúlyosokat).

Azt meg felejtsd is el, hogy a szálkásításnál többet kell csinálni. Ez nem igaz... szálkásításnál máshogyan kell étkezni és ennyi.

2010. nov. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kérdés úgy ahogy van hülyeség.

Nincs szálkásító /tömegnövelő edzés.

Nagyvonalakban azt mondhatom, hogy a kevés ismétlés nagy súlyal izombukásig -vagy azon túl , az erőnövelésre alkalmas.

A sok ismétlés nyilván kisebb súlyt jelent, így az intenzítást csak a rövidebb pihenőidőkkel lehet fenntartani.

Na az az erő-állóképességi, vagy állóképességi edzés.

Ezt szokták csinálni diétában, de nem azért, mert fogyaszt, hanem mert maximális súlyal nem tudsz dolgozni diéta közben.

egyszerűen nem bírod el...

és nem is baj: csak az intenzítás számít !

2010. nov. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!