Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha fejen térdelnek, hogy...

Ha fejen térdelnek, hogy lehet kiszabadulni?

Figyelt kérdés

Haverommal poénból birkóztunk, és fejen térdelt, és lefogta a kezeimet, nem tudtam egyszerűen sehogy kiszabadulni. 100 kilóval fejen térdelt, és a földre nyomott.

Kilehet ebből valahogy szabadulni, vagy esélytelen?


2010. nov. 19. 19:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
esélytelen
2010. nov. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
42%
Kilehet. 7 év kravmaga után hidd el nekem.
2010. nov. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ha normálisan le vagy rögzítve és a fejeden térdelnek 100 kilóval akkor abból még egy csodálatos krav-maga mester sem jön ki.


De igazából ha egy normális rögzítéssel le vagy rögzítve akkor abból sem.


A harc attól harc, hogy nem hagyod, hogy idáig eljussatok.

2010. nov. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A hasamon feküdtem, a fejemre térdelt, és a két karomat lefogta. Na, most hiába próbáltam semmit se tudtam. A másik, meg a hátamon feküdtem, és lefogta a két kezemet, akkor ki tudtam szedni a kezeimet, de egyik térdével a mellkasomon, ami igen csak kellemes 100 kilóval nyomta, és nem tudta oldalra kifordítani, meg túl közel volt a fejemhez, majdnem a nyakamon térdelt, próbáltam a szemét, nyakát támadni, de túl magas, és alig értem fel...
2010. nov. 19. 19:43
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ti aztán ritka nyomorékok vagytok . Hatalmas a súlykülönbség , nem tudtok birkózni (legalábbis te tuti hogy nem) , és ráadásul nyakra meg szemre akartok támadni . Gratulálok .
2010. nov. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"Ti aztán ritka nyomorékok vagytok . Hatalmas a súlykülönbség , nem tudtok birkózni (legalábbis te tuti hogy nem) , és ráadásul nyakra meg szemre akartok támadni . Gratulálok ."

Kíváncsi vagyok, te hogy nézhetsz ki, ha ilyeneket tudsz írni...

2010. nov. 19. 20:02
 7/19 anonim ***** válasza:
Jah , végül is csak Jiu Jitsu-zok , és Thai Boxolok , de te úgyis jobban tudod .
2010. nov. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

na, ha hátulról lefogják a kezeidet, és rátérdelnek a fejedre, az lehet kellemetlen, de abszolút nem gáz, mert ekkor nem tud mit csinálni az ellenfeled, csak tart egy pozíciót, ami neki sem jó.


megoldás: mivel az ellenfél 4 alátámasztási ponttal rendelkezik, amiből 3 foglalt, és számodra jól ismert, annyi dolgod van, hogy ezeket a pontokat egy egyenesbe hozod, így könnyen ki tudod billenteni az egyensúlyából, és máris megvan a szabadulás.


gyakorlatban: a karjaidat a fejed felett összefogod, így az ellen térde, és két keze egy vonalban lesz. A maradék lábával ellentétes oldalra meg kiforogsz.

2010. nov. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

" na, ha hátulról lefogják a kezeidet, és rátérdelnek a fejedre, az lehet kellemetlen, de abszolút nem gáz, mert ekkor nem tud mit csinálni az ellenfeled, csak tart egy pozíciót, ami neki sem jó. "


Simán kitöröm ebből a pozícióból a válladat...

NE beszéljünk már baromságokat.


Ha ügyes vagy sose fognak le így - de ha már lefogtak akkor az atya úr isten sem tud kijönni belőle, hacsak nem rosszul rögzítik.

2010. nov. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"gyakorlatban: a karjaidat a fejed felett összefogod,"

Értem mire gondolsz, csak az volt a gond, hogy a karjaim kifele voltak, és nem a fejemnél, hanem mellettem voltak, mint mikor a rendőrök megbilincselnek, Akkor mit lehet tenni?

2010. nov. 19. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!