Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi erősít meg a legjobban?

Mi erősít meg a legjobban?

Figyelt kérdés
olyanra gondolok h pl erőemelő, testépítő, box, úszás stb. edzés, ezalatt azt értem h ha pl belémkötnek megtudjam védeni magam.
2010. nov. 20. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha beléd kötnek, akkor fuss, ütni szabad utoljára...
2010. nov. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1v1-ben persze ha nincs az ellenfél-ellenségnél semmi segédeszköz akkor én inkább testépítésre szavaznék, mondhatnám a harcművészetet is de igazából ki akarna belé kötni egy kemény kötésű emberbe? főleg egyedül
2010. nov. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ugy 1 évig gyúrtam, mostmár csak itthon szoktam fekvőt nyomni, felülés stb. elég jó erőbe vagyok csak nincs meg a megfelelő tömeg
2010. nov. 20. 23:53
 4/8 anonim ***** válasza:

az önvédelem nem z erőn múlik.


Krav maga. Aztán ha bejön az, hogy csépelnek, csinálhatsz mást is.

2010. nov. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 bazsa83 ***** válasza:
Szerintem gyúrj rendesen konditerembe és bekéne iktatni legalább 1 kis boxot is! A külsőség sokat számít!Amióta 110 kiló vagyok(izom)máshogy néznek rám az emberek mint amikor 65-voltam(természetesen)!Pl bulikon azt veszem észre,hogy nagyobb helyem van táncolni és hát a csajiomra se mernek rá pájázni vagy ha valaki mégis rá megy azt azért teszi mert nem tudta,hogy vele vagyok,viszont amint rájön elnézést kér és tovább megy!Szoval sokat nyom a lattba a megjelenés de viszont ha nincs mögötte tudás nagyot éghetsz!!!Előfordulhat,hogy pont azért mert nagydarab vagy 2-3-an beléd kötnek(bár ennek is kicsi a valószinüsége)Akkor viszont jól jön az a + magabiztosság,amit a box vagy bármilyen küzdősport tud adni!
2010. nov. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát ha olyan ember köt beléd aki tud boxolni akk nem nagyon számít az izom.

SŐT! Az ütéseknél belassít vagyis lassabban ütsz meg lomhábban.

Szerintem tanulj vmi harcművészetet aközben is megy fel izom csak nem annyi.

2010. nov. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lujzii válasza:
menj el jiu jitsura meg judora én is azt csinálom.Önvédelemre jó.Mondjuk én lány vagyok de nagyon erős szóval szerintem jó sportok...;)
2010. nov. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ha egyszerre akarsz erős, robbanékony lenni, akkor a kettlebell-t ajánlom.


[link]


Egy évig jártam kettlebell edzésre, külsőleg nem változtam rengeteget, de nagyon felgyorsultam, a barátaim, edzőtársaim elismerték az erőm növekedését, ez meglátszott a gyakorlatban. Igaz nem olcsó mulatság a kettlebell, de valóban kiválló.

Ha kicsit olcsóbban akarod megoldani, akkor nincs másra szükséged csak egy kis kitartásra és a következő gyakorlatokat végzed:


- 20 másodperc 4 ütemű fekvőtámasz 10 mp pihenővel

majd újra... 20 mp 4 ütemű, 10 mp szünet

ezt 4 ismétléssel.... jó lesz :)


- fekvőtámasz: az egyik legjobb gyakorlat! Fekvőtámaszozás után 100 kg-ot ki tudtam nyomni a fekpadon, míg előtte amikor csak konditerembe jártam, 85-90 kg-nál csak nagyokat nyögtem. (ja amúgy 75 kg vagyok, 190 cm magas)


- ugrálókötelezés

1 perc ugribugri, 1 perc szünet, ezt 4 körön keresztül



- úszás

csak akkor van igazán erősítő hatása, ha az adott távot, (mindegy hogy 50 méter, vagy 500 méter) tempósan, a lehető leggyorsabban úszod le.


és mindezek mellé egy kis futás, nem kell sok 2000-3000 méter alkalmanként.


Ha netán bunyóba kerülsz, 1 percig kell elkerülnöd az ütéseket, hogy ne üssenek ki. Ha szerencséd van, akkor utána elfárad az ellenfél és te pedig "kivégzed" őt!


ui.: szégyen a futás, de mi van ha elkapnak???



Ha kérdésed van, írj nyugodtan!

2010. nov. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!