Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem rég kezdtem el a spárgát...

Nem rég kezdtem el a spárgát gyakorolni de ahogy nyújtok és megpróbálok párszor lemenni spárgába utána fáj a lábam. Mitöl van ez?

Figyelt kérdés

Talán tűlhajszolom magam?

nem tudom kérlek segítsetek!

köszi!


2010. nov. 27. 14:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A kérdésednek nagyon örülök, és hadd válaszoljak rá egy korábbi, igen hasonló kérdésre adott válaszommal:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok__..

Ha bármi kérdésed felmerülne, nyugodtan írj bármikor kommentet vagy akár privát mailt!

Sok sikert kívánok céljaid eléréséhez!

2010. nov. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

a válaszodból nem igazán tudom kivenni a lényeget az én kérdésemre nem igazán válaszol

Azt kérdeztem h spárgázás után miért fáj a lábam ha nyújtok is meg minden :)

2010. nov. 27. 15:47
 3/14 anonim ***** válasza:
Értem a problémád. Viszont a válaszom nagyon is megoldást ad rá. Rosszul csinálod, mivel nyújtasz! Vagyis az agyad leszabályozó reflexe miatti izomfeszülés ellenében próbálsz dolgozni, emiatt feleslegesen megerőlteted az izmaidat, már szimplán ettől a megerőltetéstől is fájhat a lábad, de valószínűbb, hogy mikroszakadások keletkeznek az izmaidban, és ez okozza a kellemetlen érzést. A megoldás, hogy helyezd új, jobb alapokra a nyújtásod és több odafigyeléssel csináld!
2010. nov. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat!:)

Óvatosabban fogom csinálni!!

2010. nov. 27. 18:26
 5/14 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, és arra kérlek, hogy ha bármilyen kérdésed felmerülne, akkor bátran írj azonnal! Szívesen segítek még, ha tudok és szükséges!
2010. nov. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

az a kérdésem lenne még hogy ez a kellemetlen érzés meddig fog tartani?

Vagyis mikor múlik el?

2010. nov. 27. 20:01
 7/14 anonim ***** válasza:
A kellemetlen érzés attól van, hogy az apró izomsérülések körül az izmok tónusa (alap feszítettségi szintje) automatikusan megnő, amolyan biztos, ami biztos alapon, hogy védjék a regenerációra szoruló izmot. Állj neki nagyon óvatosan nyújtani a leírtaknak megfelelően, heti 3-5 alkalommal, és tényleg nagyon figyelj a részletekre, az izmot csak a kényelmes szintig nyújtsd minden alkalommal, azaz a hagyományos nyújtásból jól ismert, feszülő érzésnek tilos megjelennie! Ha mindent a szabályoknak megfelelően, ésszel, óvatosan és a legnagyobb odafigyeléssel végzel, néhány hét alatt teljesen elmúlhat a fájdalom, de az is lehet, hogy az első néhány alkalom után már rendbe jön.
2010. nov. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

köszi!

Amúgy már nem fáj annyira csak egy kicsit :)

2010. nov. 28. 17:18
 9/14 anonim ***** válasza:

Ennek nagyon örülök! :) Ez kiváló visszajelzése annak, hogy helyesen végzed a gyakorlatot és jó úton jársz.

Hajrá továbbra is!

2010. nov. 29. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

egyik nap meghúztam a derekam mára már el is múlt de tesi órán megint meghúztam.

Mit tegyek?:S

Így nem tudok normálisan nyújtani :S

2010. nov. 30. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!