Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a lovat?

Hogyan győzzem meg a lovat?

Figyelt kérdés

A szomszédunkhoz járok lovagolni. Nagyon nyugott, elmondás szerint megbízható lóról van szó, és ezt tapasztaltam is. (Hucul ló) A rétre járok ki lovagolni, az első 2-3 körben szépen megy, aztán később vissza akar fordulni, és egy kis nehézség árán újra szépen megy. Azután megpróbáltam az ügetést is, de egy pár másodperc múlva ismét vissza akart fordulni. A szomszéd azt mondta nem vagyok elég szigorú, egy kicsit engedékeny vagyok a lóval. 3 hete járok oda, és ahogy van időm, kiugrok lovagolni egy két órára. Ti mit gondoltok mit csináljak? Tanácsokat kérek:)

16/L


2010. nov. 28. 17:50
 1/2 anonim válasza:

A hucul elég önfejű tud lenni (más fajta is, de nekem úgy tűnt a hucul különösképpen). Volt dolgom hasonló kaliberű lóval, olyannal amit sehova sem lehetett kivinni háton. A problémát úgy oldottam meg, hogy megfigyeltem: a ló jelez, amikor "ki akar törni"-tehát vagy jobbra vagy balra vissza akar fordulni.Mivel ezután már tudtam mire készül (melyik irányba),ezért a lábammal könnyel ellen tarthattam, meg persze a szárral is de csak finoman.Vegyünk egy példát:egyenesen akarsz menni a ló pedig igen csak jobbra hegyezi a fülét és pár másodpercen belül (ha nem szólsz rá, vagy nem figyelmezteted a lábaddal)meg is kezdi a fordulást jobbra.Namost ha a ló jobbra fordul, akkor a fara (a hátsó lábai) balra tér ki ezért te a bal csizmáddal ellen tartassz és a bal szárat kicsit feszesebbre veszed. Ha mégiscsak megfordul akkor, fordítsd tovább tehát ez esetben a jobb csizma - jobb szár párossal fordítsd ismét arra amerre haladni akartál.Ja és a derekad közben aktívan előrehajtaja a lovat végig!!!

Remélem érthető volt és tudtam segíteni.

2010. nov. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!:) Legközelebb akkor ezt vetem be a pimasznál:D
2010. nov. 29. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!