Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A fekvőtámasztól milyen izmok...

A fekvőtámasztól milyen izmok erősödnek? 15 éves fiu vok és 50 fekvőtámaszt tudok ez jó vagy átlagos? Ja és ha minden 2. nap csinálok amennyit tudok vagy 5 el többet mint azelőtt felér egy konditermi edzéssel?

Figyelt kérdés
2010. dec. 6. 17:51
 1/10 Saten ‫҉ ***** válasza:
70%

1. mell, tricepsz

2. átlagos

3. nem, nem ér fel egy konditermi edzéssel

2010. dec. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
69%

Nem vagy gyenge,de azért gyúrjál,mert én 13 éves lány vagyok,és 40-et csinálok.Kösd fel a gatyót! :D

Szerintem hatékony lesz.Gyorsan fogsz fejlődni.=)

2010. dec. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Tekintve, hogy jópár tizenöt évest látok, szerintem az átlagosnál kicsit jobb, de nem nagy szám. A fekvőtámasz erősítő hatása nagyon gyenge, még egy otthoni súlyzózás is hatékonyabb, de ha fejlődni akarsz, inkább járj el edzeni.
2010. dec. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
24%
Én 13 éves fiú vagyok és a rekordom 110.
2010. dec. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
7%

Ú bazzzz felnyitottad a szemem, ezentúl a rohadt életben soha nem fogok kondiba járni, mi a f@sznak izzadjak ott pár órát, inkább lenyomok 55 fekvőt....


Mellette szemetet kajálok, mert az úgy a jó, és a fekvővel a lábazást is letudom. De egy kib@szott zseni vagy b@zmeg.

2010. dec. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

a fekvőtámasz mell tricepsz és még a delta izomra jó vagy mi a neve:P

hát igazából 11 évesen nyomtam 50-et de azóta még nem próbáltam ki:)

Jah és az h 13 évesen 110-et tud kinyomni valaki az vagy jó sokat edz vagy nagyon xarul csinálja

2010. dec. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

"No. 5. Fekvőtámasz



Téli sport a szabadban - Mikortól veszélyes?

"Nulla fok körül még nem rossz futni, de mínusz tíz foknál már azt javaslom pácienseimnek, hogy ne a szabadban sportoljanak" - hívta fel a figyelmet Christian Gäbler osztrák szakember.

Téli sport a szabadban - Mikortól veszélyes?>>


Hogy miért jó ez? A fekvőtámasz egyszerre erősíti a mellkasi,a váll és a háti izmokat, miközben a kar is komoly megterhelés alatt van.

Hogyan? Arccal lefele. Rakja a kezeit, picit szélesebbre, mint a válla. Helyezze a lábait egymás mellé a földre. A bokától a vállig pedig a test egy egyenes vonalat alkosson. Tartsa feszesen a fari és a hasi izmait, majd kezdjen el leereszkedni, utána fel úgy, hogy közben a könyökeit hajlítja. Az egész gyakorlat során tartsa a felsőtestet stabilan!


Tipp: Túl nehéz? Túl könnyű? Kezdésnek megfelelő, ha a kezeit az asztalra rakja, vagy egy székre, és fokozatosan ér le a földre, ahol először a térden csinálja. Ha ezek már mennek, átválthat a klasszikus fekvőtámaszra.


Ha a sima fekvőtámasz már nem hozza lázba, nehezíthet is rajta! Rakja a lábait egy lépcsőfokra, egy székre vagy a kanapéra! Az eredmény nem marad el!"

2011. aug. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Hello! az 50 fekvőd ha szabályos az jó teljesítmény ha szériában nyomod,de ha erősödni szeretnél csináld egykézel és tényleg nem marad el az eredmény garantálom.Brutál tricepsz páncél kemény mellkas
2011. okt. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ajnlom a 100 feklfotamasy programot.tricepsz,mell,váll,has az átlagnál 30 al tobb.orulok hogy segithettem.
2013. jan. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 isim válasza:
A fekvőtámasz a vállat a mellizmot és a tricepsz ez erősíti elsösorban.És az hogy ki mennyi fekvőtámasz-al menőzik neked aszt szard le mert sok dologtól függ hogy hány fekvőtámaszt tud lenyomni az ember pl van egy lány aki 40 kg és 60 at tud és ha te ugyanazzal a tömeggel lennél már 100 nálunk járnál.
2017. okt. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!