Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősportolók! Mit szóltok...

Küzdősportolók! Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Egy volt az "Ős MMA"? :D

Kis videó.

http://www.youtube.com/watch?v=jI5HJVFt-Ys


(Itt egy ökölvívó küzd egy birkózó ellen.)


2010. dec. 11. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon akarod, veheted annak, de semmilyen történeti kötődés sincs a kettő között, abban biztos vagyok, másfelől ez egy egyszeri alkalom volt, egy egyszer megrendezett meccs anno, míg az MMA eleve új sportágnak indult.
2010. dec. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na ja persze, de gondolom már akkor is érdekelte az embereket, hogy mi van akkor ha két különböző stílusú harcos megmérkőzik egymással.
2010. dec. 11. 18:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha kicsit utánaolvasol,akkor rátalálsz az eredeti görög pankrációra,ami 2500 évvel ezelőtt versenysportág volt az akkori olimpiákon.Az az igazi ősi mma,mai napig csinálják a görögök,csak a régiben nem voltak szabályok bármit lehetett csinálni.Az egyik legnagyobb bajnok pl úgy kezdte a meccseit,hogy eltörte az ellenfele újait.

Spártaiak nem indulhattak ebben a versenyszámban,mert megölték volna az ellenfelet.

2010. dec. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elég érdekes videó. :D


Egyébkén durva az, hogy mit olvastam az ősi görög pankrációról "Kr. e. 644-ben, a játékokon először szerepelt a pankráció, ami az ökölvívás és a birkózás nem éppen veszélytelen keveréke, mivel a szemkiszúráson kívül bármit lehetett csinálni." (Forrás: Wikipédia).

2010. dec. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Érdekes viszont, hogy a ókori görög pankrációnak volt rendszerezett technikai anyaga is, találtam róla anyagot az angol wikipédián.

[link]

Ez nyilván nem teljes, viszont nagyon érdekes, hogy már akkori Európában is bázistechnikákra építettek egy küzdőrendszert, hasonlóan, mint Délkelet-Ázsiában.

2010. dec. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A régebbi MMA vagy UFC izgalmasabb volt. Mert ott tényleg arról szólt, hogy egy adott stílusú harcos le tud-e győzni egy másik eltérő stílusú harcost. Például: Egy judós egy kick-boxolót, vagy birkózó a karatés ellen. Azok még izgalmasabbak voltak, mert mindenki csak a saját EGY stílusát tudta, és úgy érdekesebb volt a harc kimenetele, ott még lehetett találgatni.

A maiak már kiszámíthatóbbak és unalmasabbak és nem változatos, mert mindenki ugyanarra a szisztémára edz, a muay thai-ökölvívás-brazil jiu-jitsu kombinációra. Mindenki tanul álló és földharcot is, és a legtöbb mai MMA-s győzelmek szinte mind BJJ végtagfeszítős technikákból vannak, jó persze van néha egy-két keményebb kiütés vagy látványosabb rúgás, de inkább csak "izomföldharc". Nem tudom ki hogy van vele, de a mai modern MMA már nekem annyira nem tetszik.

2010. dec. 12. 14:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Véleményem szerint aki küzdősport-mérkőzést néz, azok közül a legtöbben pergős harcot szeretnének látni, viszont a földharc minden, csak nem pergős. Ezért sem szeretem az MMA-meccseket, akkor inkább K-1-et nézek, az elég kemény is, és sokkal közelebb áll az igazi akcióhoz. :)
2010. dec. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!