Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan juthatok el egy teljes,...

Hogyan juthatok el egy teljes, szabályos egylábas guggolásig?

Figyelt kérdés
Nem tudok megcsinálni egyet sem,pedig sportember vagyok.Van erre valami program vagy csak gyakorlás?
2010. dec. 12. 11:50
 1/7 Saten ‫҉ ***** válasza:
Ha megfelelő súllyal tudsz guggolni akkor sikerülni fog az egy lábas is
2010. dec. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát elég nehéz elkezdeni még a rendszeres kétlábas guggolás után is. Kapaszkodj meg valamiben, és úgy gyakorolj! Aztán fokozatosan csökkentsd a karodra jutó terhelést. Ez csak egy tipp. Lehet, hogy szar.
2010. dec. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is kapaszkodással tanultam meg, egy kb. 70 cm magas kapaszkodót keress, de pl ha a mindkét kezedbe veszel egy egy-két kg-s súlyzót és kinyújtód magad elé, könnyebb mint súlyzó nélkül. De próbálkozhatsz fokozatosan is, először csak egy székre ülsz le/állsz fel egy lábbal, aztán zsámolyra, és így tovább
2010. dec. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

a megoldást - szerintem is elsősorban - a guggolás jelenti...

a comb feszítőizma az egyik legnagyobb izom az emberi testben és saját tapasztalatom szerint, teherbírása igen gyorsan és hatékonyan fejleszthető. ha nem sima guggolást csinálgatsz, hanem plusz súlyt veszel a nyakadba, igen gyorsan el fogsz jutni az egylábasig.

2010. dec. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

És ha nincs súlyzód, akkor mi van?


Totál baromságokat írtak itt le eddig, egy kivételével.


A lényeg, a pistol egy baromira sérülésveszélyes gyakorlat, és ezért nem árt, ha szakértő felügyelete mellett tanulod meg. szrintem érdemesebb kifizetni azt a néhányezer forintot pár személyi edzésért, mint késöbb gyógyszerre, orvosra költeni. keress RKC II edzőt.


[link]


ebben a könyvben részletesen le van írva a pistol elsajátítása, de az edzői felügyeletet nem pótolja.

2010. dec. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nos,a tarkónsúlyos megközelítés egy marhaság,bár eddig nem akartam reagálni rájuk...csak már zavart h buta emberek okoskodnak...az egylábas guggolásnál olyan izmokat is igénybe veszel magához a guggoláshoz,amik a kétlábasnál alig használsz/semennyire/vagy csak stabilizálják a térd rotációját.Hiába guggolsz 90 kilókkal tarkón szabályosan(mint pl én).Próbáljátok ki.keressetek képet a "pistol"-ról és próbálkozzatok. A többi válaszolónak köszönöm!
2010. dec. 13. 20:35
 7/7 A kérdező kommentje:
elnézést,ha túl bunkó voltam
2010. dec. 13. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!