Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdő testépítőnek mi ajánlott...

Kezdő testépítőnek mi ajánlott inkább? táplálékkiegészítő vagy fehérje?

Figyelt kérdés
178cm vagyok és 60kg, 1hónapja kezdtem az edzés de eddig van aki azt mondta hogy inkább fehérjét, van aki táplálékkiegészítőt, mind kettő edz és hát igen csak látszik rajtuk hogy nem 2hónapja csinálják, szóval nem tudom melyiket válasszam inkább, mert egyszerre nem tudok ennyi mindent megvenni korlátozott anyagi helyzet miatt
2010. dec. 18. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát, ha ezt így mondták, hogy fehérje, vagy táplálék kiegészítő, akkor nem sokat értenek hozzá. A fehérje maga is táplálékkiegészítő. Talán arra gondoltak, hogy fehérje, vagy tömegnövelő. A tömegnövelő olyan táplálékkiegészítő, ami tartalmaz szénhidrátot, és fehérjét is. A fehérje, meg olyan táplálékkiegészítő, ami fehérjét tartalmaz.

Mindenképp kell szénhidrát, és fehérje is, de jobban jársz, ha nem tömegnövelőt veszel, ha nincs rá pénzed, vegyél dextrózt, maltodextrint, és fehérjét, és keversz magadnak otthon. Vegyél fehérjéből kevertet, pl. power proteint, meg dextrózt, és maltodextrint, úgy jössz ki legolcsóbban.

De legjobban akkor jársz, ha inkább a normális kajádra költesz, mert ez a legfontosabb, nem a kiegészítő.

2010. dec. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"De legjobban akkor jársz, ha inkább a normális kajádra költesz, mert ez a legfontosabb, nem a kiegészítő"


igen,erről van szó.legyen rendben a kajád,aztán ráérsz majd később kiegészítőt venni,ha akarsz.

2010. dec. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ismerősnek 2 évébe telt,olyan izmosra gyúrni magát mint mások ilyen tömegnövelővel 4 hónap alatt.de ő rendes kaját evett,normálisan.

én is így csinálom lassan megvan a hatása,fehérje gazdag kaják stb... igaz tovább tart a testépítés de megéri

2010. dec. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, ha korrektül bevinnétek a 3 g/tskg-t akkor menne a fejlődés.


És a turmix legalább edzés után mehetne.


Vitamin PAK pedig alapabb lenne, mint a fehérjepor...

2010. dec. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Étkezem normálisan, de egy testépítőnek és a normál embernek is ugye sok fehérjét kéne ennie naponta 3g/tksg és ha lehet akkor 2 óránkénti étkezés ami nálam nem igazán megoldható ezért és azért is hogy gyorsabban menjen a növekedés gondoltam hogy szedem valamit ami nem ártalmas egyetlen szervemre sem csak elősegít a fejlődésben. sajnos a kérdésre eddig nem igazán kaptam kielégítő választ :)
2010. dec. 23. 14:29
 6/7 anonim válasza:
én is ezekkel az adottságokkal rendelkezek kb. és eddig gyors felszívódású szén hidrátot szedtem proteinnel edzés után, de most áttérek a Jumbo-ra, mert eddig minden "profi" azt ajánlotta, szóval neked is ajánlanám. egyébként Carb-F Fullforce a gyors felszívódású szén-hidrát amit szedek, és Scitec 100% Whey Protein-t szedtem eddig. Remélem a válaszom segít a döntéseben
2013. okt. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A hülyeség az káros a szervezetre! A táplálék kiegészítő az élelmiszer!!!
2016. jún. 18. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!