Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretném rendbe tenni a...

Szeretném rendbe tenni a testem (főleg a felsőt), bár a többi izomcsoport sem elhanyagolandó. Hogy csináljam? 57kg/170+cm 15/F (Képpel)

Figyelt kérdés

Régen nem szerettem sportolni, de ez pár éve 180fokos fordulatot vett, életem a sporté, szeretek futni, focizni és rendszeresen csinálom is, ám ennek ellenére a hasamon és a mellkasomon van egy kis felesleg. Így télen csak korcsolyázni szoktam, a lábam a felső testemhez képest rendben van (szerintem) Nem szoktam édességet enni, csapvizet iszom és sok fehérjét fogyasztok (ezt főleg szárnyas húsokból viszem be). Elmennék kondiba is, de először itthon szeretném megalapozni, van egy egykezes súlyzóm (10kg - rúddal együtt, a súlyok természetesen változtathatók rajta, van egy fekve nyomó pad (ehhez van kétkezes rúd, 25kg-ig) és legalább a 25kg-mmal szeretnék mellezni mert elég gyengék is a kezeim és addig nem akarok kondiba se menni. Kb. 10-12 kilogrammal tudok csak mellezni, és égetni meg nem szeretném magam, azért akik ott vannak gondolom 20-30kg-mal kezdték, ha ezt elérem én is rendszeresen fogok járni, de azt itthon szeretném addig felvinni. Lehet nem égő, de nekem az. A padhoz persze van láberősítő is (vagy mi az a végén).

Van egy osztálytársam aki otthon kondizik, látni is a srácon, tehát lenne is akivel majd eljárjak.

Arra gondoltam, hogy elkezdek majd többet futni (heti 3-4x 20percel kezdenék aztán ha azt bírom akkor vinném feljebb) és a többi nap súlyozni. Íme a képek (némelyiken feszíte(né)k ha lenne mit :)):


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Bocs ha hosszúra sikeredett, várom a válaszaitokat! Nyárra szeretnék büszkén vonulni a strandon :D


2010. dec. 18. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt az edzéstervet csináld 3x1 héten.Kajában meg minimum egyél napi 3500 kalóriát.

2010. dec. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Body.builder.hu


Itt szinte mindent megtalálsz!

Csapvíz helyett meg igyál ásványvizet!

2010. dec. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Saten ‫҉ ***** válasza:
Akkor én meg a [link] -t javaslom a body.builder mellé :P Amúgy nyugodtan menj el kondiba ha már összedobtál egy jó kis étrendet és edzéstervet. Nem fog senki sem hülyének nézni mert csak a rúddal nyomsz fekve. Elsőnek próbálj meg tömegelni ne foglalkozz azzal a minimális kis zsírral. Amikor már szép adag izmot felszedtél majd akkor gondolkozz csak szálkásításon. A lényeg tehát, ha eddig jó sok húst ettél most próbálj meg még többet enni valamiféle szénhidráttal megdobva (rizs, zab, bab stb...) Szóval ne izgulj senki sem fog lenézni
2010. dec. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Clem ***** válasza:

Szerintem is menj le a terembe heti 3x ..mert ez a otthon edzés fölösleges időhúzás csak...ráadásul a "nagyok" is ott kezdték valaha ahol te fogod..!:)

Ha nagyon akarsz továbbra is futni akkor azt próbáld meg olyan napokra tenni amikor nem súlyzózol!

És a helyes táplálkozásnak ALAPOSAN nézzél utána!!!

Sok Sikert!

2010. dec. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Viszont nem nagyon tudom magam meggyőzni, hogy nem lesz égő, hisz még én is annak gondolom, hisz 57kg vagyok és csak 10 vagy 10 és még pár kg-mmal nyomok fekve. :D Kicsi a város, meg azért gondolom segítenek is ők ott, de a másik dolog meg az, hogy nem hiszem hogy egy 10-15perces súlyzós edzésnél bírnék többet csinálni, akik meg ott vannak azok azért több órát is lent vannak a teremben. Vagy tévedek?
2010. dec. 18. 23:22
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként nem sok a 3500kcal? nekem nagyon soknak tűnik :D
2010. dec. 19. 11:09
 7/9 Clem ***** válasza:

Sok függ attól is hogy milyen terembe mész..esetleg beszéld rá valamelyik barátodat is és menjetek együtt ha az megnyugtat..!-SOK IDŐT MEGSPÓROLSZ és ha szerencséd van lesz ott egy normális edző aki legalább 1-2 hétre a "szárnyai alá vesz.."!

Kezdetbe lehet hogy valóban sok neked a 3500 kalória...akkor kezd 2500-ról..napi 5 részre elosztva..és kb. 2 hetente emeld amíg el nem éred a 3500-at!

2010. dec. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kell parázni a teremtől.Amikor először lementem 14 évesen 175/54 voltam és 25 kilóval nyomtam fekve.Ja,és olyan terem volt ahol versenyzők is edzettek,igazi óriások.

Ha soknak érzed a 3500kalt,akkor kezd 3000el.

2010. dec. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3500 kcal-t bevinni nem kis feladat, de kezdésnek úgyis fejlődni fogsz. De ha fogyni is akarsz, akkor nem kell annyi szénhidrát és kevesebb kalórát kell bevinni. Többet kell lemozogni mint amit megettél, hogy úgymond minuszba legyél, fogyni akkor fogsz ;)

A súly nem lényeg, a mi termünkbe is van aki csak rúdal nyom (20kg), de majd később nagyobb súllyal fogják, ha nem adják fel. A lényeg, hogy szabályos legyen minden gyakorlat. ;)

2010. dec. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!