Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítős kérdés! Vagyis...

Testépítős kérdés! Vagyis nem, hanem csak kondizós! Szerinted hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy rendszeresen sportoltam eddig, nem kondiztam, azt is, de az csak egy kiegészítő sport volt, hanem kajakoztam meg bicajoztam eddig rendszeresen. De különböző okok miatt a kajakot abba kell hagynom. Az én elvárásaimnak viszonylag megfelelő a testalkatom, amit az eddigi sportolással szereztem, izmaim is vannak, viszont szeretném nem túlságosan nagyon, de hogy valamennyire még nagyobbak legyenek. Az a kérdésem, hogy ha mondjuk a kaja megfelelő, akkor elég lenne e ehhez heti 2 konditermi edzés ha az elég intenzív? Illetve hogy érdemes e esetleg a volumass-ból valamelyik port megvenni (mert ezt ajánlották régebben), vagy elég ha csak fehérjét veszek? Vagy esetleg valami más ötlet? Köszi!
2010. dec. 20. 17:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha el tudod fogadni a teljes testes edzés elméletét, akkor heti három súlyzós edzés, ha elég intenzív, elég lehet a tömegnöveléshez. Viszont kettő mindenképpen kevés. Ha pedig osztott edzést végeznél, akkor legalább heti négy, de inkább öt kéne. Szóval érdemesebb lenne megpróbálnod a teljes testeset.

Egyelőre táplálkozz rendesen szilárd kajából, sok hús és rizs, ha nagyon akarsz, vehetsz fehérjeport, de a volumass-ot és hasonlókat egy jó darabig csak hagyd a prifi testépítőkre!

2010. dec. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Teljes testes edzés nem akadály, de akkor a heti 2 az kevés.....jó, akkor lesz 3.

Kaja az rendben van, csak gondoltam mégis valamivel kiegészítem, én is csak a fehérjére gondoltam kiegészítésként, 100% whey protein jó lesz erre?

2010. dec. 20. 18:31
 3/13 Clem ***** válasza:

Az hogy milyen táplálékkiegészítőt kellene használnod nagyban függ a testalkatodtól...könnyen hízol-szedsz fel súlyt , vagy nehezen..?!

Szerintem a heti 2 alkalommal is mehet, főleg így eleinte..de később a heti 3 edzés lenne a legjobb!

Itt egy példa heti 2 napos edzésre:

[link]


Sok Sikert!

2010. dec. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez nem is rossz! Januárban fogom kezdeni, addig gyűjtök infókat hogy hogy lenne a legjobb. De ez a megoldás sem tűnik rossznak. Nem vagyok hajlamos a hízásra, kicsi koromban tök vékony kis gebe gyerek voltam, ehettem akármit nem történt semmi. Ezért kezdtem el sportolni, most sem vagyok vastag, viszont már szerencsére izmos vagyok, szálkásan. De ezt szeretném még növelni. Az viszont maradt ugyanolyan mint régen, ehetek akármennyit nem hízom semmit.
2010. dec. 20. 18:45
 5/13 Clem ***** válasza:

Többet kell enned...!!!:)

Ez esetben ha vékony testalkatú vagy azt javaslom vedd ezeket és keverd össze:

2kg fehérje

1kg legolcsóbb tömegnövelő

500 gr creatin

De persze először a kajádat állítsd be!

2010. dec. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot! A kajára már régóta odafigyelek, azzal már nincs túl sok gond, igazából eddig nem is szedtem mellé semmit a sportoláshoz, mégis fejlődtem, szóval szerintem a kajával nincs gond, továbbra is odafigyelek rá. Csak gondoltam valamit most kipróbálok mellé, de szerintem fehérje lesz, vagy az a mix amit ajánlottál.
2010. dec. 20. 19:15
 7/13 anonim ***** válasza:

Clem!

"Legolcsóbb tömegnövelőnek" mondjuk dextróz-maltodextrin keverék jó? 50-50%?Már olvastam máshol is ezt írtad!


Köszi előre is!

2010. dec. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Minden a kajánál kezdődik. Ha az rendeben van, akk van értelme a tápkiegnek.


Edzésből HST-t nem javaslom, inkább valamilyen 4 napos osztottat csinálj.

2010. dec. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ennyi fas*ságot amit írtatok.

minek szedjen alap kreatin adagot? nem kell kreatin. vagy csináljon egy normális kúrát feltöltéssel, de ne ezt a minimális adagot folyamatosan. az nem ér semmit.

2. 2 napos edzésterv müködhet.. de ahhoz ugy ki kell ütnöd az izmod, hogy durva regenerációra legyen szükséged. habár kezdőnél még ha ránézel a súlyra akkor is fejlödsz.

az igazi kérdés hogy mekkora akarsz lenni? ha nem akarsz nagy lenni, akkor tök mind1 az egész, durva tömegnövelés csak akkor kellene. amúgy én egy edzés utáni fehérjét ajánlanék szénhidráttal( kreatin nélkül)

2010. dec. 21. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Na most már aztán mindenféle tanácsot kaptam! :D De köszi az eddigi válaszokat!

Mivelhogy eredetileg is azt akartam hogy csak fehérjével fogom kiegészíteni a kajámat, akkor lehet ez lesz. Edzés utáni fehérje bevitel és más nem. Az edzést meg mepróbálom megfelelően elosztani mondjuk heti 3ra. Nem akarok már nagyon nőni, mondom, az alkatom megvan, amivel megvagyok elégedve, meg az izmok, csak annyi, hogy most ha a kajakot abbahagyom, akkor ne tűnjön ez el, jelenlegi állapotot akarom megtartani, illetve minimálisan de növelni rajta valamennyit.

2010. dec. 21. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!