Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » CrossFit-ben ez most hogy van?

CrossFit-ben ez most hogy van?

Figyelt kérdés
CrossFit-es edzést csinálnék... Vegyük példának a "300" edzést. Húzodzkodás, fekvő stb... ha ezeket a gyakorlatokat végigcsinálom, utána meg kell ismételnem az egészet?
2010. dec. 20. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:

A "300" nem edzés, hanem egy extrém erőpróba, aminek teljesítése kb. 16-18 óra egy, a próbához hasonlóan fejlett fizikumú ember számára, másnak pedig szimplán képtelenség.

A crossfit lényege tulajdonképpen annyi, ha kisarkítjuk a dolgot, hogy párhuzamosan végzel aerob edzést, anaerob erőedzést és állóképességi edzést is, a fizikumodat a lehető legtöbb oldalról erősítve.

Egyébként igen, a 300 teszt lényege az, hogy a hosszú gyakorlatsor végrehajtása után (húzódzkodások, kettlebelles szakítások, miegyéb) az egészet meg kell ismételni előről, összesen 300-szor. Igen, 300-szor. Ettől olyan extrém durva az egész, és ezért tart olyan sokáig.

2010. dec. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szó sincs róla, a "300" nem A CrossFit vagy egy edzésrendszer, csak egy véletlen nap edzése. Egyetlen edzés. Egyszer csináltak 300 ismétlést összesen az edzésen, ami kb. 12-18 PERC!!!! NEM ÓRA!

Keress rá a CrossFit-re google-ban, millió cikket írtunk róla.

2011. márc. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem most elbeszélünk egymás mellett. Ezek szerint van edzés is 300 néven. Akkor én másról beszéltem.
2011. márc. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves CrossFit.hu, teljesen igazad van a 300 edzésről, utánanéztem, és amit én 300 sorozatnak értelmeztem, az valójában 300 teljes ismétlés, amit 20 percen belül kell teljesíteni a jó eredményhez. Köszönöm a korrekciót!
2011. márc. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!