Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megnövelni az...

Hogyan tudnám megnövelni az ugrásom magasságát? (Adatok és Cél lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok 16 éves vagyok. 185-190 cm közötti a magasságom.3 éve freeruningolok barátokkal és barátnőmmel.1 éve kosarazok is (inkább AND1 style-ban)

az a baj ,hogy nem érem el a gyűrűt vagy éppenhogy ,de labda nélkül.Arra lennék kiváncsi ,hogy hogyan tudnám annyira megnövelni az ugrásomat hogy a gyűrűt magabiztosan labdával is megtudjam "tépni".


2010. dec. 22. 18:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Végezz súllyal guggolásból felugrásokat úgy, hogy nem tömegnövelő edzést végzel, hanem választasz egy olyan nagy súlyt, amivel maximum 10-12-szer tudnál ugrani bukásig teljes erőbedobással, és ezzel csinálsz egy sorozatban csak 5 ismétlést. Ezzel meg sem közelíted a bukást, így a tested nem az izomtömeg, hanem az erőszint növelésére fog koncentrálni, és az alacsony ismétlésszám miatt csak arra. Két sorozat között hagyj bőven időt pihenni, 3-5 percet, és így végezz mondjuk 5 sorozatot, az 5x5 ismétlés kedvelt "bűvös" szám az erőedzésben. Ezt az edzést végezd el heti ötször, tehát végeredményben heti ötször öt sorozatban öt ugrást végzel. Megjegyzem, ha kis mértékben tömeget is növelsz, úgy is fejleszthető az erőszint, de célod szempontjából kevésbé hatékony, mert olyan sportot űzöl, ahol a nagy izomtömeg nem jelent kifejezetten előnyt.

Ha kérdésed van, írj kommentet!

Hajrá, sok sikert kívánok!

2010. dec. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
értem ,hogy mit szeretnél mondani csak most igy elgondolkodtam honnan szedek súlyt ?(heti háromszor kondizok) talán ha ott fogok két kezemben 5-10kg és ugy ugrok az jó esetleg? ja igen és a súlyom 64kg természetesen szeretnék rajta növelni legalább 70ig .
2010. dec. 22. 18:54
 3/13 anonim ***** válasza:

1.20tól van rá egy jó gyakorlat.

http://www.youtube.com/watch?v=VcJ4uk5yB7s&translated=1

2010. dec. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Clem ***** válasza:

Hát...az előző hozzászólással nem értek egyet egyáltalán...:

"így a tested nem az izomtömeg, hanem az erőszint növelésére fog koncentrálni," -szerintem izomtömegnövelés nélkül nincs erőszint növekedés..!!:)

Izomtömegnövelés nélkül max. állóképességet lehet növelni!

Arról nem is beszélve hogyha elkezdesz súlyokkal ugrálgatni akkor már fogalmazhatod is a következő kérdésedet a sport sérülések topikba..!!!:(

Az ugrásnak is a tecnikája ami nagyon fontos...ezenkívül az ugrásban résztvevő izmokat..főleg: vádli és a combizmokat kell edzeni sportág specifikusan egy értelmes és jól felépített edzéstervvel!

Jó lenne tudni hogy hogy edzel mikor kondizol..edzésterv..?!

2010. dec. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
a kondit sulikezdéskor kezdtem . hétfőn csütörtökön és pénteken (kedden nekem van kosáredzés és mivel haverral megyek kondizni szerdán neki van igy ezek kilőve ..). edzés terv: hétfőn egy lazább .fekvőtámasz 10*10 . fekpad 5*10 (40kg mindenestöl ). aztán láballa emelek 5*10 (60kg) . aztán van olyan hogy leülök és huzom magamfele a súlyt nem tudom mi a neve ebből is 5 *10 (35 vagy 40 kg). kis súlyzókkal tricepszre ha külön akkor (egy kézre) 2*10 (5 vagy 10kg+a sulyzó) , ha mind két kézzel (két kézre) akkor 10db (10kg +rúd). kb ilyesmi meg van még egy gép de az is tricepszre és a lábos gépen van egy másik forma amikor hason fekszek és a seggem felé emelem a lábam az (20kg) ez a hétfő a csütörtök is kb ilyen csak egy kicsivel többször csinálom a dolgokat. a péntek pedig minden db megvan duplázva!
2010. dec. 22. 21:11
 6/13 A kérdező kommentje:
ja igen félévig (vagy 70kgig)mindenképpen tömegre ,de utánna szálkásitani szeretnék .
2010. dec. 22. 21:38
 7/13 A kérdező kommentje:
állóképességgel meg nincs gond mivel ugye freeruning ;)
2010. dec. 22. 21:40
 8/13 anonim ***** válasza:

Clem, bocsáss meg, de óriási tévhitben élsz. Nagyon is lehet mindenféle izomtömeg-növelés nélkül. Most nem állok neki mély részletezésbe fogni, de nézz utána - csak, hogy egy példát mondjak - Pavel Tsatsouline könyveinek, és beláthatod, hogy tévedsz.


Kedves kérdező, a súlyt simán a nyakadba veszed, mint guggoláskor. [link]

2010. dec. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*Nagyon is lehet mindenféle izomtömeg-növelés nélkül erőt növelni.
2010. dec. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Panda Péter ***** válasza:
gúglizz rá, hogy Air Alert. ez egy edzésprogram, azt hiszem, a III a legújabb. elég hatékony, de ha csinálod, mindig legyen nagyon jó és kíméletes bemelegítés, mert különben igencsak kicsinálhatja az izületeid.
2010. dec. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!