Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás fogyaszt? Illetve ha...

Futás fogyaszt? Illetve ha igen, mennyit kéne futni? (lent)

Figyelt kérdés
Régen sportoltam napi rendszerességgel keményen, de nyáron abbahagytam, azóta híztam is sokat. Szeretném leadni, és arra gondoltam, hogy eljárnék futni. Mennyit kéne futni hetente, hogy látszódjon az eredmény, illetve heti hányszor, mennyit? Kicsit kusza, ha nem érti valaki, kérdezzen, bocsi. Nem a kilók érdekelnek, hanem a látszat. Hasamról, derekamról, csípőmről szeretnék inkább fogyni.Köszönöm:)
2010. dec. 23. 15:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
cm/kg? Nem? Ilyen hidegben futni?D:
2010. dec. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]

kezdj el alapozni, erre a téli hónapok a legjobbak, neten sok edzéstervet találsz. Akár 2-3 hónap alatt látványos eredményt tudsz elérni heti 3-4 eddzéssel, első célod az 5 km-es táv legyen, nem kell időre menni, csak annyi, hogy séta nélkül le tudd futni.

2010. dec. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%

Én 1 hónapja kezdtem kardiózni egy konditeremben... híztam 1 kg-t. :D Szóval szerintem ezt így elég nehéz megállapítani.

Annyi bizonyos, hogy több eneriát kell elhasználni a bevitt energiánál. Ekkor történik fogyás.


Ki lehet számolni mennyi az alapkalóriafelhasználásod... mondjuk 1200kcal... ha eszel napi 2000kcal-t,akkor minimum 800kcal-t el kéne égetned... legalábbis számomra így logikus. :)


Egy 1 órás kondis kardió (bicikli, gyaloglás, elipszis) 600-700 kalóriát éget. A futás kevesebbet, mert nem változatos... de ha mégis futni akarsz, akkor legalább 40 percet... a táv az mindegy. Heti 3-4x.

2010. dec. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Előttem szóló: "Egy 1 órás kondis kardió (bicikli, gyaloglás, elipszis) 600-700 kalóriát éget. A futás kevesebbet, mert nem változatos..."


Jó szóval tisztázzunk pár dolgot.

A kardio edzés attól lesz kardio, hogy a pulzusszám 140 felett van. Ha 110-140 között, akkor aerob. Szóval nem a típus határozza meg, hogy kardio-e, vagy aerob, hanem az intenzitás.

Ha valaki zsírt akar leadni, úgy hogy mellette az izomtömegéből ne veszítsen, akkor egyrészt kell egy tökéletesen összerakott, és betartott étrend, másrészt pedig aerob tartományban kell sétálni, futni, stb.

20 perc után indul be a zsírraktárak energiaként történő felhasználása, előtte az izmokban lévő glikogént használja a szervezet. Ezért kell 20-60 percet aerobozni.


Azt, hogy valaki hány kalóriát éget el óránként, az függ a testsúlytól, a testösszetételtől stb.

Egy óra intenzív séta 5km/h-val 6-os emelkedőn, egy 90 kilós szálkás férfinél éget 600 kcal-t. Ezt pontosan tudom, mert ez én vagyok :)


"a futás kevesebbet éget, mert nem változatos"

Ez a mondatot nem is értem :D Mi az, hogy azért éget kevesebbet, mert nem változatos? Ez butaság. Eleve gondolkozzunk már el, hogy egy óra séta, vagy egy óra futás közül, melyik az intenzívebb, megterhelőbb, stb. Természetesen a futás a sétánál többet éget.

Ami miatt a séta mégis jobb, hogy az emberek 95%-a nem tud 140-es pulzusszám alatti értéket produkálni futás közben, mivel nincs elég jó kondiban. Tehát a futás az emberek többségénél kardio edzés, nem aerob.

2010. dec. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

174 cm, 67-68 kg :(és csak nő sajnos), 15 éves lány.

Régen napi rendszerességgel sport volt, augusztusban minden reggel negyven perc futás, de utolsó évben is év közben szinte minden edzést 20 perc futással kezdtünk, majd vonalazással folytattunk.. Gyűlölök futni, de nem is az a baj, hogy futni kell, mert mikor nem kell, akkor mennék, csak ne legyen velem senki, és ne kelljen senkivel "versenyezni"..

Kedves valamelyik válaszoló! Az, hogy híztál kgben, lehet attól is, hogy izmot építessz, és emiatt mutat többet. Ezért mondtam, hogy alakra szeretném, mert lehet kocka hassal több lennék, mint így..

Kedves utolsó, és mindenki más! Nagyon szépen köszönöm!:)

(további válaszokat, tapasztalatokat is várok még:)

2010. dec. 23. 17:17
 6/13 anonim válasza:
36%

"a futás fogyaszt?Ha igen.."

nem, olyan leszel tőle, mint 1 bálna

2010. dec. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Jó, úgy gondoltam, hogy látványos-e, vagy elhanyagolható.. Utálom annyira, hogy feleslegesen ne kezdjem el..
2010. dec. 23. 17:34
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyok edző se fitnesguru...

olvasgatok a neten... és a "a futás kevesebbet éget, mert nem változatos" mondat alatt azt értem, hogy sokkal jobban ég a zsír, ha változatos a mozgás és az intenzitás.

Ennyit jelent.

2010. dec. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Gabro válasza:
Akkor kezdesz zsirt égetni, ha napi 40 percet olyan intenzitással futsz, hogy futás közben tudsz beszélgetni, ill. az orrodon át lélegezni.
2010. dec. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Clem ***** válasza:

A lényeg hogy egy jó étrend nélkül nem lesz semmi eredménye..azon kívül hogy az állóképességed megnő..!:)

Heti 3x kb 45 perc elég lenne..főleg eleinte..nem túl magas pulzus számon!!! Váltogasd..kis futás..kis séta!

2010. dec. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!