Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hol találok Budapesten Tradici...

Hol találok Budapesten Tradicionális Muay Thai edzéseket?

Figyelt kérdés

Tehát nem az a fajta divat thai box (kisgatyó, kesztyű, menj a ringbe és öld meg!) mert azt szinte bárhol találok. Engem inkább a hagyományos érdekelne, amiben ott vannak még a thai értékek tanítások, a tradicíók, formagyakorlatok, rituálék követése, az ellenfél tisztelete stb...

Van ilyen egyáltalán Budapesten, vagy a külvárosában?


2010. dec. 27. 14:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Amit keresel, az a Muay Boran, azaz a tradicionális thaiföldi háborús harcművészet, és szerintem sajnos szinte biztosan nem tanítják Magyarországon, magyar nyelvű találat is alig van róla guggliban. Szóval sajnos ha tényleg ezt szeretnéd tanulni, utaznod kell hozzá.

Ellenben hadd jegyezzem meg, hogy az általad felsorolt értékek közül az ellenfél tiszteletét minden valamire való harcosnak be kell tartania, stílustól függetlenül.

2010. dec. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Tudom, de azért más a tisztelet, hogy kezet fogok vele, aztán mindent megteszek, hogy vérben fetrengve lássam, vagy meghajolok, és tisztességesen küzdök meg vele, és nem csak a győzelem lebeg a szemem előtt. (Mert pl, ha a földön vonaglik, akkor nem hiszem, hogy tisztességes még egy jót belerúgni, akkor nem érzem, hogy túlzottan tisztelném. Az utcán is, ha belém kötne valaki, és mondjuk erősebb lennék nála, akkor ha kegyelemért könyörög, nem fogom eltörni valamiét, vagy belerúgni hanem megtisztelem annyival, hogy a támadást elhárítván inkább csak odébb sétálok, és reménykedem benne, hogy tanul a dologból.)

2010. dec. 28. 20:24
 3/12 anonim ***** válasza:

Értelek, viszont az tudnod kell, hogy a szép rituálék mögött a Muay Boran-ban is sokszor véres és könyörtelen harc van. Másfelől bizonyos szabályrendszerekben engedélyezett a földön fekvő ellenfél támadása, és csak az űzi, aki ezt vállalja.

Mindettől eltekintve nagyon tetszik a hozzáállásod, egy harcosnak szerintem ilyennek kell lennie.

2010. dec. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszod. Legjobban csak az zavar, hogy nagyon elanyagiasult már ez a világ, és a thai boxereket is arra "nevelik" hogy ő a legjobb, a legerősebb stb... Éppen ezért nagy az arcuk (tisztelet a (kivételnek) és általában ők azok, akik belekötnek az emberekbe. Egyszerűen túl nagy az egójuk, és mivel nincsenek meg a megfelelő tradíciók, nem tanulnak alázatott :S
2011. jan. 13. 22:33
 5/12 anonim ***** válasza:
Én nem tapasztaltam még agressziót semmilyen küzdősportolótól. Viszont abban biztos vagyok, hogy csak megfelelő mentalitással juthat valaki magas szintre, és aki odáig süllyed, hogy kötekedik,verekedést provokál, visszaél a megszerzett tudásával, annak a mentalitása csak egy alacsony szinthez elég. Az ilyenek csak elmennek az edzésekre, esetleg edzésen kívül rágyúrnak kicsit, és talán még elmennek néhány területi versenyre is, viszont itt meg is áll a dolog. A helytelen hozzáállásúak nevét egy dicsőségtáblán sem látni.
2011. jan. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Amúgy kedves Dániel, látom, hogy szinte milyen harcművészettel kapcsolatos dologban ott vagy, látszik, hogy tájékozott vagy harcművész körökben. Megkérdezhetem, hogy te mit/miket csinálsz/csináltál, meddig, és melyik tetszik/tetszett legjobban? Miért?
2011. jan. 15. 21:36
 7/12 anonim ***** válasza:

Általános iskolás koromban két hétig Judo-ztam, viszont rendkívül rossz tapasztalataim lettek a csoport szellemiségével és tagjaival kapcsolatban, ezért hamar otthagytam.

Gimnázium elején egy Shaolin Kung Fu stílust űztem másfél évig, ám akinek a mesteremnek kellett volna lennie, inkább csak edző volt, és emberként semmi tiszteletre méltót nem voltam képes felfedezni benne, minduntalan csak anyagiassággal és versenycentrikus hajszolással találkoztam, és amikor ezt szóvá tettem, megaláztak, így undorral fordultam el tőlük is.

Gimnázium végén lehetőségem volt két hónapig a Capoeira művészetét űzni, és remekül éreztem magam közben, kiválóan fejlődtem, és már az első hónapban megkaptam a capoeirás nevem. Sajnos az edző (egy nagyon képzett portugál mester) két hónap után arra buzdított minket, hogy menjünk vizsgázni, viszont az akkori tudásunkkal ezt nem akartuk bevállalni, ezután nem jött többé kis csoportunknak edzést tartani.

Mindezekkel párhuzamosan kb. tíz éven keresztül fejlesztettem a saját stílusom, és már négy éve csak erre koncentrálva edzek.

Emellett hasonló ideje tanulmányozok minden szakirodalmat, amihez csak hozzáférek. Ezek két legkiválóbbika szerintem Nagy harcművészeti lexikon Werner Lind szerkesztésében, illetve Dr. Ujvári Miklós Dél-Kelet Ázsiai Harci Művészetek című műve. Jelenlegi elméleti tudásom legjavát e könyvekből szereztem.

2011. jan. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jó hogy sok mindent ki tudtál próbálni (am. most akkor hány éves vagy?) de sajnálatos, hogy egynél sem találtad meg azt amit keresel. Am mi a stílusod neve? Tartasz edzéseket?
2011. jan. 15. 22:01
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem hittem volna, hogy valaha is kérdeznek ilyesmit tőlem... :)

Még igen fiatal vagyok, és bár a rendszerem már elég kifejlett és összeszedett, ám még óriási mennyiségű gyakorlás áll előttem, hogy a saját stílusom mesterének nevezhessem magam. Tehát edzéseket sem tartok, viszont tanácsokat egyéni edzésekhez szívesen adok.

Neve sincs még, mivel nem emlegetem, fel sem merült, hogy szükségem lenne rá.

De ha lenne jó ötleted rá, akkor örömmel veszem.

2011. jan. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Meg kell mondjam, én személyszerint elég ferdeszemmel nézek a saját stílusokra. Ok, természetesen most nem a Kudo Daido Juku-ról, a katonai kézitusáról vagy a Jeet Kune Do-ról beszélek, mert ezek a rendszerek mind tartalmaznak új dolgokat, konkrét céllal jöttek létre, és hiteles gyökerekkel rendelkeznek. Ezzel 'új színnel bővítik a harcművészetek palettáját.' De az olyanokon mint a Dzsindo, Thaiwondo, Zen Mushin Do stb. csak nevetni tudok. Most komolyan attól stílusalapíto harcművész valaki hogy vegyítí a karate-t a judo-val és eladja 'hatásos önvédelmi rendszerként'? Ez mind semmi, nem csináltak mást csak egy béna kópiát a Ju Jitsu-ról vagy a Kempo-ról. Miért jöttek is ezek létre? Nincsenek elveik, filozófiáuk, nem adnak semmilyen erkölcsi tartást. Dzsungelharcosokat, nagypofájú vagányokat nevel, nem pedig harcművészeket.
2011. febr. 5. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!