Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt fejlődnek...

Mennyi idő alatt fejlődnek vissza az izmok, ha nem használjuk őket?

Figyelt kérdés
Nem vagyok olyan izmos...10kg-al edzek csak érdekelne, mert 1 hónapot kihagytam :( 14/F
2010. dec. 31. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
15nap 21óra 42perc 51másodperc 12század
2010. dec. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1 honap kihagyas az rohadt sok. kezdheted elolrol,ha elotte sem edzettel sokat, de ha elotte hatalmas munka volt benned,kb 3 het alatt vissza szerezheted..az izom az ami a leghamarabb eltunik,ha nem hasznaljuk
2010. dec. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Clem ***** válasza:
:) ha jó a kajád akkor gyorsan "vissza jön"..ha rossz a kajád akkor soha..!:)
2010. dec. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Profi testépítőnek hamar, hiszen hatalmas izomtömeget kell megtartaniuk, ami igen érzékeny a precaz diétára és a terhelésre. Viszont ha nem ilyen nagy izomtömegről, esetleg eleve más sportról van szó, akkor más a helyzet. Magam példájából kiindulva, nyolc-tizenkét hetente szoktam tartani egy hetes teljes pihenőt, ez alatt a szervezetem csak regenerálódik, szóval épül és új erőre kap
2011. jan. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Emellett volt, hogy ez a pihenőidő elhúzódott, és kicsit több, mint két hetet hagytam ki. Az első hét után a szervezetem "hálás" volt a bónusz pihenőért, az izmaim teltebbek, keményebbek és erősebbek lettek, a két hét után nagyon energikusan tudtam folytatni az edzést, szóval szükség is volt a több időre. De persze én évek óta napi több órát edzek, ennek megfelelően kell kezelni az én tapasztalatom, szóval kezdőként nyilván ennyi kihagyást máshogy tolerál a test. Az autoreguláció jó dolog, de csak ésszel, meg kell találni a megfelelő egyensúlyt az ösztönösség és tervszerűség között, csak úgy működik a dolog.

Valószínűleg az anyagcsere is meghatározza, mikor indul el a leépülés, nekem nagyon gyors az anyagcserém. Lassabb anyagcserével nyilván megint más a helyzet.

2011. jan. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.
2011. jan. 4. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!