Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon vékony a porc a térdemb...

Nagyon vékony a porc a térdemben, mit mozoghatok?

Figyelt kérdés

Ortopédián azt mondták, hogy az átlagnál jóval vékonyabb a porc a térdemben, ezenkívül lúdtalpas is vagyok. Az orvos azt mondta, hogy nem mozoghatok FÉL ÉVIG SEMMIT, mert különben 40 éves koromra kaphatok térdprotézist...

De én így nem bírom! Nem tudtok valamit, ami nem veszi igénybe a térdemet? :S Állítólag valami comberősítőt is kéne hogy ne a térdemet terheljem annyira. (persze az orvos ilyenekről semmit nem mondott)

(18/L)


2011. jan. 4. 10:45
 1/4 férfiú ***** válasza:

Mit sportoltál előtte?

Nem vagyok szakértő, de béres porcerő tablettát ajánlhatok hátha segít. A porcképződéshez elengedhetetlen anyagokat tartalmaz, lehet csak ezekből volt hiánya a szervezetednek, bár akkor máshol is gyenge a porc.

Mindenesetre ha fáj pihentesd pár hónapot majd szépen lassacskán kezdd el újra megterhelni és ha nem fáj lehet fokozatosan emelni a terhelést.

2011. jan. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 férfiú ***** válasza:

[link]

Itt olvashatsz bővebben, ha illenek rád a tünetek akkor először mindenképp rehabilitációs gyakorlatokat végezz gyógytornásszal.

2011. jan. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
úszás..
2011. jan. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát a doki felírt nekem valami porcerősítőt, amit szednem kell három hónapig (és elvileg + 2 hónap, mig beépül)

Én is az úszást gondolta, ezért rákérdeztem, de azt modnta, hgoy azt se lehet, mert valahogy ott súrolódik a térdemben a porc és hogy tovább kopik.. :S De nem hiszem, hogy az jobb lenne ha tényleg semmit nem csinálnék!

(Előtte úsztam, futottam)

2011. jan. 5. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!