Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A lépcsőzés milyen állóképessé...

A lépcsőzés milyen állóképességfejlesztő sport?

Figyelt kérdés

Most elég hideg van és nem tudok kint futni vagy biciklizni, viszont elég gyenge az állóképességem és szeretnék fejleszteni rajta. 10 emeletes házban lakom. Ha ott lépcsőzök fel alá, az jó szíverősítésre meg ilyenekre?

És ha igen, milyen hosszan és milyen gyorsan kéne?

Az jó, ha sétálok felfelé pár emeletet, mondjuk 2-től 10-ig, aztán vissza, aztán megint fel?

Ma voltam, egész lassan mentem felfelé, szép egyenletes tempóban, mégis nagyon fárasztó már a végére.


20f


Légyszi, ha valamelyikőtök orvos, vagy edző, és véleményt mondd, akkor írja oda azt is, hogy orvos vagy edző vagy ilyesmi.


2011. jan. 6. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:

A tévhittel ellentétben nyugodtan mehetsz futni téli hidegben, csak be kell öltözni és kész, és érdemes szájon át lélegezni, ezt is megteheted, hidd el. Ha nem hiszed, menj ki a szabadba fagypont alatti hőmérsékleten, és kizárólag orron át, egy jó nagy levegővel szívd tele a tüdőd, aztán meséld el, milyen érzés volt!

Sok téli futással kapcsolatos kérdés született már, nyugodtan keress rájuk, mindig megmondtuk a frankót: Szabad, sőt, ajánlott futni télen, akár tomboló mínuszokban is.

Tudom, hogy nem ezt kérdezted, de így jobb választ kapsz: Lépcsőzés helyett menj ki futni, azzal többre mész és jutsz!


Valaki, aki évek óta fut télen is, betegség nélkül.

2011. jan. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jó lehet, hogy igazad van, de én az a megfázós tipus vagyok és elég gyakran vagyok beteg. Lehet a gyakorlott futóknak más az immunrendszere, de az enyém nagyon nem olyan.
2011. jan. 7. 11:30
 3/6 anonim válasza:
Valahol az a "gyakorlott futo" is elkezdte ezt az egeszet...
2011. jan. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy mondod. Másrészt, a futás nem terheli, hanem fejleszti az immunrendszert, szóval ha most megbetegszel, akkor az teljesen független attól, hogy futottál-e vagy sem. Gyenge immunrendszerrel ha otthon ülsz, akkor is megbetegedhetsz, viszont ha ráveszed magad a futásra, akkor erősíted az immunrendszered. Ha már itt tartunk, évente kb. egyszer magam is megfázom, és ez általában akkor következik be, ha szünetet tartok az edzésben, pihenés végett, és akkor kezdek csak el igazán gyógyulni, amikor újra futni kezdek.

Szóval hajrá!

2011. jan. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt se felejtsük el, hogy a futás megterheli az ízületeket szóval ha kezdő vagy van rajtad túlsúly inkább a tempós sétát ajánlanám és a lépcsőzés a vádlit erősíti.
2011. jan. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A horizontális mozgások több, mint kétszer jobban aktiválják a farizmot, mint a vertikálisak, és több izom tud hatékonyan részt venni a mozgásban, így jobb futni. A vádlit is legalább ugyanannyira terheli.

Az ízületekre pedig csak pontosan annyira van rossz hatással, mint a lépcsőzés. Leginkább semennyire, ha ésszel és jól csinálja az ember.

2011. jan. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!