Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet hatása a súlyzózásnak így?

Lehet hatása a súlyzózásnak így?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok, és nem nagyon, de eléggé vékony vagyok. Igazából elég sokat eszem, ha van kitartásom folyamatosan (már bocsánat a kifejezésért) zabálni, akkor van, hogy tudok hízni 4-5 kilót. Nem szeretnék szedni semmilyen szert ami tömegnövelésre alkalmas lenne, mert még gyerek vagyok. Éppen ezért szeretnék itthon kézi súlyzókkal (amik már elég komoly súlyzók, 15 kg-ig növelhetőek) itthon erősíteni. Igazából elég lenne nekme csak a karomat növelni, a többi "részem" nem olyan vészes. Tehár kérdésem az lenne, hogy szer szedése nélkül kitartó és kemény edzéssel, sok zabálás mellett lehet-e a semmiből izmot csinálni?
2011. jan. 8. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:

szert nem kell szedni viszont fehérjét érdemes lenne, anélkül elég nehézkes a dolog..

és igen kemény edzéssel kézi súlyzókkal is egyértelműen lehet izmot csinálni:)

2011. jan. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. jan. 8. 20:11
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát..nekem van egy haverom,aki a kondiban is először csak kézi súlyzókkal kezdett,aztán elkezdett fekvenyomni,francia rudazni,stb.A karjain egész szépen látszik a fejlődés.

Szerintem ha csak kézi súlyzókat használsz,egy idő után megunod,én legalábbis meguntam,már nem is igen használok,csak itthon.

Elkezdeni szerintem mindenképp jó.A többi meg majd kialakul.

Sok sikert;)

2011. jan. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. jan. 8. 20:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze h lehet, csak arra figyelj, hogy ne edzd túl magad. Csak azért írom mert ha kevés súlyzó van, akkor általában ugyanazokat az izomcsoportokat mozgatod meg vele, ezért következhet be a túledzettség állapota. Ha eszel rendesen főleg fehérjét, akkor minden rendbe lesz.
2011. jan. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, erre megpróbálok figyelni, köszönöm! :)
2011. jan. 10. 19:11
 7/10 anonim válasza:

Szerintem érdemes minden izomcsoportot megmozgatni, ráadásul hogyha csak karra edzel, akkor ugye egy idő után le fog maradni a többi izomcsoportod.


Csodákat lehet azokkal az egykezesekkel művelni, hidd el!!! (azaz nem csak karra tudsz velük dolgozni)

2011. jan. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Az utolsónak igaza van. Nem tudom mennyire emlékszel a testnevelésórákra, illetve a pedagógia ezen területe nálatok mennyire volt fejlett, de ha volt valami, egy kicsit gondolkodsz rajta és egész jó dolgokat tudsz kihozni belőle. Praktikus változatos(értsd:egymás után máz izomcsoportot megmozgató gyakorlat) edzéstervet készítened, mert fontos, hogy minden izomzatod fejlődjön. Ne feledd, a látszat nem minden és többek között így edzéstervvel több szériában nem fogod megunni, amit csinálsz. Jah, igen a fehérjéket se feledd.
2011. jan. 11. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ha folyamatosan ugyanazzal a súllyal csinálod akkor semmit nem fogsz elérni max egy kis izmot amig megterhelő a kezednek egy kis fehérjével. kondi terem azt kész
2011. jan. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
arról nem is beszélve h folyamatosan kell mással is foglalkozni mert ha úgyan annyi súllyal mindig a kezdete basztatod semmit nem fog érni
2011. jan. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!