Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most akkor mi a van a helyes...

Most akkor mi a van a helyes fogásszélleség fekvenyomáskor?

Figyelt kérdés

Itthon edzek nem olyan régen, de még mindig nem tudom eldönteni, hogy hogyan csináljam a fekvenyomást, hogy tényleg mellre menjen. Az egyik helyen azt mondják, hogy vállszélességtől kicsit nagyobban fogjuk meg a rudat és ne nyújtsuk ki a kezünket teljesen, a másikon meg azt írják, hogy dupla vállszélességben nyomjuk ki a rudat.


Itt vannak a linkek, amikről beszéltem


[link]


[link]


Na most én próbáltam így is , úgy is, de csak a karomba éreztem a fájdalmat. Az edzés végére a ugyan be volt durranva a mellizmom is, de úgy érzem igazán csak a karom és a vállam dolgozik. Nem csinálom olyan régen, hogy látszódjon az eredmény, ezért kellene a tanácsotok.

Hogy csináljam, hogy biztosan a mellizmom fejlődjön?

Valaki légyszíves írja le konkrétan ő hogy csinálja.


2011. jan. 9. 07:39
 1/6 Saten ‫҉ ***** válasza:

Egy kicsit szélesebben mint vállszélesség: [link]

így-e! De amúgy lehet szűken is nyomni, szélesen is az összes megy mellre

2011. jan. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Clem ***** válasza:

A hagyományos fekvenyomásnál 60cm-re legyen a két mutatóujjad egymástól !

De mivel mondod hogy a karodban érzed valami technikai probléma lehet...próbáld meg két egykezessel hogy úgy mit érzel..és engedd le a súly mélyre!

Ezzel a ismétlésszámmal: 1x 20,16,12,12,12

Az is lehet a hiba hogy túl nagy súllyal és kevés ismétléssel dolgozol..ezért nem tudsz a mellre koncentrálni!

2011. jan. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

10x8 -as ismétlésszámmal edzem és úgy választom meg a súlyt, hogy megterhelő legyen, de végig tudjam csinálni a sorozatot.

Még akkor arra lennék kíváncsi, hogy kinyújtsam a karom végig, vagy ne?


Köszi az eddigi válaszokat!

2011. jan. 9. 11:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen magas vagy. Amúgy szabálytalanul csinálod valószínűleg, ne pakold agyig súllyal, hanem annyit pakolj rá, amivel szabályosan meg tudod csinálni.
2011. jan. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
178 cm magas vagyok
2011. jan. 9. 13:11
 6/6 Clem ***** válasza:

Nyújtsd ki a karodat és a felső "csúcsponton" is erősen koncentrálj a mell izomra és feszítsd meg 1mp-ig!

Egykezest próbáld ki!!!

2011. jan. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!