Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most akkor létezik zsírégető...

Most akkor létezik zsírégető tartomány?

Figyelt kérdés
mert állítólag, csak egy ember találta ki, hogy meggazdagodjon, és ha létezik a pulzus 60%-70% vagy 65%-75% a zsírégető tartomány?
2011. jan. 15. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Zsírégető tartomány nincs. Viszont van olyan mozgásintenzitás, ami nagyrészt (de nem kizárólag) zsírfelhasználás útján nyer energiát. Lehet ezt pulzushoz kötni, de mindenkinél máshol van.


A zsírszövet olyan, mint a megtakarítás, félretett pénz. nem ebből intézed a mindennapi bevásárlást. A tested is igyekszik nem hozzányúlni.

2011. jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogy lehetne ebből megazdagodni? :)


Béres Alexandra szerint: ha 65-75 %-on (kb 130-15) tartod a pulzusod, a kalóriavesztés nagyobb része történik zsírból, mintha 80%-on (kb 155-170) pörögnél. De mivel magasabb pulzusnál alaból több kalóriát égetsz, így a kevesebb arányú zsírvesztés is lehet annyi, mint az alacsonyabb pulzusnál a magasabb arányú. Nem tudom, sikerült-e érthetően leírnom.

Én használok pulzusmérő órát, mert nem mindig veszem észre, ha túlpörögtem, csak ha már késő és kimerültem. Emiatt nem engedem sokáig nagyon magasra. Mindemellett kb 150-es pulzus mellett érzem jól, igazán elememben magam, ami esetemben a zsírégető zóna felső határa.

2011. jan. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Inkább az a lényeges, hogy izmot ne bonts és emellett a maximális energiát használj fel.


Ezért van az un zsírégető tartomány :D

2011. jan. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!