Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kell fejődni a futásban?

Hogyan kell fejődni a futásban?

Figyelt kérdés
Nekem a futással vannak gondjaim mivel nem vagyok ebben a témában tájékozott. 1. Futás előtt vagy után kell-e enni? 2. Lehet-e mindennap futni? 3. Hogyan lehet fejlődni a legjobban ( 2km-ig ) most jelenleg egyszerre 500métert tudok lefutni. Az jó-e ha, lefutom 500m-t sétálok és utána megint futok és így tovább, vagy ez nem jó........ A lényeg hogy a 2km-t kéne elérjem egyszura legalább és ebben kéne segítség. Köszi
2011. jan. 24. 15:34
 1/8 anonim válasza:

[link]


Mire készülsz??

Amit belinkeltem nagyon jó és hasznos...

2011. jan. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. Enni utána célszerű. A futás az emésztőrendszert is befolyásolja, ha előtte eszel, csak össze-vissza fogsz büfögni.


2. Olyan kis távokat, amikben te utazol lehet naponta is. Én a hosszútávfutást szeretem, azt azért ne minden nap. Szerintem heti 4 az ideális, nekem ez vált be, de minimum 3 kell, mert a rendszeresség nagyon fontos a fejlődéshez, a megfelelő kondihoz. Ha ennél kevesebb, akkor csak kínlódni fogsz.


3. Rendszeresség és fokozatosság. Ha már megvan egy táv, akkor azt stabilizált, gyorsíts egy kicsit, és ha már viszonylag könnyen megy, akkor növeld a távot! Nagyon nem ambiciózus ez a 2 km-es cél, de hát te tudod. Ha jól csinálod, és belejössz, úgysem fogsz itt megállni.


Futás, séta, utána újra futás? Én sose csináltam így, de ha úgy érzed, hogy neked ez segít, lehet. Fontos, hogy azért alapvetően magadon segíthetsz, figyeld a tested jelzéseit, és az mindenben elfog igazítani. És legyél ambiciózusabb, ha lehet!

2011. jan. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A rendőrségi felvételire készülök és köszi a válaszokat még1x
2011. jan. 24. 19:08
 4/8 A kérdező kommentje:
Még 1 kérdés, meg az előnyösebb? 1perces futások és séták, vagy egyben amenyit tudok és utána séta? A felvételi követlemény a 2km és ezt kb márciusban már kérik :S
2011. jan. 24. 19:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Hagyd már ezt az egy perc plusz sétás dolgot! Most akkor futni akarsz vagy sétálni? Na de komolyan, egyértelmű, hogy futni kell folyamatosan, amíg bírsz. És mindig egy kicsit tovább, aztán egy kicsit gyorsabban, aztán egy kicsit tovább stb.
2011. jan. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ok.
2011. jan. 24. 22:02
 7/8 anonim válasza:

Melyik rendészetire jelentkezel?

Azt javaslom mivel semmi "előéleted" nincs a futásban, ezért ne vidd túlzásba. A fokozatosság a fontos, mert ha túlhajszolod magad hamar megunod. Ha már 5-6 percet tudsz futni gyorsabb tempóban (nem kocogás) akkor állj át a nagyobb távra lassabb tempóban.

Fekvőtámasz, felülésre hogy készülsz? ingafutás... :D

2011. jan. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Adyligatira ami szempemberben indul 2éves.......hát a fekvő az a baj hogy a csuklóm az kiment egy boxedzésen, szal helyette távolugrás lesz, a többit gyakorlom itthon is...Nem tudom hogy emnni fog-e márciusra a 2km futás mert amúgy a 2km-t 7:30 és olyan max. 10 perc között kéne teljesítsem, és igen nem futottam még soha végül is, ezért is nem tudom hogy hogyan álljak hozzá ilyen rövid idő alatt...
2011. jan. 25. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!