Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A harcban melyik lehet hatékon...

A harcban melyik lehet hatékonyabb, a küzdősport, vagy a testépítés. Esetleg a kettő kombinációja?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert úgy hallottam, hogy aki csak testépítést csinál, az a harcban lassú, és hamar elfárad, aki pedig küzdősportot, és mondjuk átlagos testalkatú, az egy kétméteres, 130 kilós fazon ellen nem sokat ér. Léci normálisakat írjatok.
2011. jan. 24. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a kettő kombinációja. :D de sok mindentől függ.. :D
2011. jan. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jajj, istenem, az ilyen jellegű kérdésekkel már tele van a padlás... Nem igaz, hogy a keresőbe nem tudod beírni! Kicsit unalmas ilyen kérdésekre válaszolni, hogy "Ha egy 150 kilós testépítő, és egy 60 kilós kungfus összeverekedne, akkor melyik nyerne?", és társaik. Mellesleg attól, hogy gyúrsz, 50-es karod van, és ki tudsz nyomni fekve 200 kilót, annak szerinted mennyi köze van a verekedéshez? Kb semmi. Teljesen más a kettő. A testépítés a szép, kidolgozott izomzatra, szimetriára, stb. megy rá, küzdősport pedig arra, hogy minél hatékonyabban tudjál küzdeni. Küzdősportokra mellesleg nem testépítő módszerekkel kell erősíteni, hacsak nem súlycsoportot akar váltani valaki. Inkább a kötélmászás, húzódzkodás, kettlebell, és ilyesmik a jók erre.

Egy átlagos testlkatú, de bunyózni jól tudó ember, hidd el nekem, leverne egy "kétméteres, 130 kilós fazont", ha az nem tud verekedni. Ellenben ha tud, akkor átlagos testalkatú barátunknak lőttek.(nem véletlen, hogy a küzdősportokban vannak súlycsoportok).

Mellesleg, az hogy ki milyen izmos, nem függ össze a küzdelmi hatékonysággal. Pl k1-ben ott volt Bob Sapp, akinek olyan izomzata, és ereje volt, hogy azt akár egy ezüstöshátú gorilla is megirigyeletné, mégis a legjobbak mind elverték. A másik végletben pedig ott van pl. Royce Gracie az MMA-ból. Nem volt egy izomagy, mégis egy csomó ellenfelét legyőzte, mert egy technikás földharcos volt. Vagy ott van Fedor Emelianenko szintén az MMA-ból. Ő a legjobb nehézsúlyú MMA-s, senki nem tudja megverni. Mégis, ha ránézel a felsőtestére,nem egy élsportoló jut az eszedbe, hanem egy negyvenes apuka sörpocakkal, aki a gyerkőcöket viszi az ovodába. Pedig egy negyon dinamikus, gyors, és fizikailag erős harcos, aki összevert néhány izomkolosszust. Vagy ott van aboxból Kelly Pavlik. Ka ránézel, róla sem egy élsportoló jut eszedbe, ennek ellenére a súlycsoportjában brutális ütőereje van. És még sorolhatnám...

Aztán ott van Alistair Overeem, aki a vegutóbbi K1 vb-t megnyerte. Akár egy testépítő versenyt is megnyerhetne, olyan felsőteste van, de ott van Melvin Manhoef is, aki szintén eléggé izmos. De mondhatnám még Mike Tysont, Evander Holyfieldet, George Foremant, és még sok kiváló harcos nevét, akik rendkívül izmosak voltak, és persze kiváló harcosok!

Mellesleg ha rám hallgatsz, akkor küzdősport mellett erősítesz, és futsz!

2011. jan. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Talán sokszor volt a kérdés, én nem igazán foglalkoztam még a témával. Úgyhogy köszönöm, hogy időt szakítottatok a válaszra, főleg a második a második válaszadónak - utána fogok nézni ezeknek az embereknek.
2011. jan. 24. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!