Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősport vs. Testépítés?

Küzdősport vs. Testépítés?

Figyelt kérdés
tudom, hogy nem lehet összehasonlítani a kettőt. de csak max. az egyikre lenne pénzem. melyikre fordítsak figyelmet?
2011. szept. 11. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A testépítők a tesépítést fogják ajánlani, a küzdősportolók meg a küzdősportot. Azt csináld amit a legjobban szeretnél, és gondold végig hogy mi a célod vele.
2011. szept. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Is-is, testépítés, mellé küzdősport, azért 3ezer forint havonta nem nagy pénz vmi küzdősport edzésre. Én is nyomom mindkettőt.
2011. szept. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
felvételihez kellene. de 1vesém van, magas vérnyomásom, rossz szemem. emiatt lehet előnyösebb lenne a küzdősport.:)
2011. szept. 11. 23:56
 4/8 anonim ***** válasza:
sulidba nincs kondi? az ingyen van
2011. szept. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

előnyös a küzdősport? amikor nem látsz?


egy vesével, hipertóniával, vakon nem ugrálnék. egyik sem neked való.

2011. szept. 12. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Rossz szem = vakság..???:DDD

Jó, h el nem temetjük itt sebtiben. :D


Én amúgy a helyedben egy 3. verziót választanék - de legalábbis nem küzdősportot, hanem harcművészetet.

2011. szept. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én mindkettőt űzöm.Testépítéssel 5 éve, kick-boxal kb fél éve "foglalkozok".

Természetesen, ahogy más is, én is a saját tapasztalataimat tudom leírni.

Az előbbitől látványos izmaid lesznek, de nem a legjobb minőségű.(Természetesen nem állítom, h gyenge egy testépítő, hisz hogyan is lehetne, ha akkora súlyokat mozgat, amekkorákat).

Viszont állóképesség nem igazán lesz tőle.

A küzdősport nekem jobban bejött, háttérbe is szorítottam miatt a testépítést.

Amit az első pár alkalommal észrevettem kick-boxon:

sokkal erősebbek az ütéseim, rúgásaim, mint azoknak akik nem sportoltak vagy nem erősítettek előtte.

Merevebb voltam sokkal mint a többiek, nehéz volt az átállás.

Jobban bírtam az erősítő gyakorlatokat mint a többiek.

Viszont hiába gondoltam, hogy hú mekkora állóképességem van mivel évek óta sportolok (futok is rendszeresen) mégis hamar elfáradtam a bunyónál, soknak bizonyultak a 2 perces menetek.

Természetesen azóta ez is javult, de van még bőven hova fejlődnöm:)

Jobban érzem magam mióta kick-boxolok, rengeteg előnye van számomra.

Úgy gondoltam a kettő kiegészíti egymást, de iszonyat energia kell ha komolyan akarja valaki mindkettőt űzni.

Ha az egyikkel komolyan foglalkozol akkor a másik kicsit háttérbe kell szoruljon (az én tapasztalatom szerint).

Viszont ami nekem bejött az az, hogy a kick-boxra koncentrálok, abba ölöm bele a pénzt, mellette lehet edzőterem nélkül is erősíteni.

Nem leszel egy monstrum, de szerintem nagyon erős lehetsz ha így csinálod és látványra is stabil, sportoló kinézetű.

Tőlem a mai napig megkérdezik idegenek mit sportolok, pedig már nem tipikus "testépítős" izomzatom van.

2012. jan. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

21.39-es vagyok.Azt elfelejtettem írni, h nekem is rossz a szemem, kontaktlencsét hordok, hát volt már rossz élményem edzésen, volt, h egy-egy pofonnál kiesett, de komoly baj nem volt még belőle.

A vérnyomás dologról inkább kérdezz meg egy orvost.

2012. jan. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!