Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet valakib...

Mennyi idő alatt lehet valakiből feketeöves Taekwondos?

Figyelt kérdés
egy év alatt lehetséges heti 6 edzéssel és hogy otthon is 3-4 órát gyakorol?
2011. jan. 30. 15:49
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

az állóképességemmel soha nem lesz bajom

14 évesen 2km-t nem bírtam lefutni most 16 vagyok és már 20 km is megy megállás nélkül ja és életemben nem szívtam el egy cigit sem és soha nem is fogok

2011. jan. 30. 16:27
 12/22 anonim ***** válasza:
Rendben, ha ilyen nagy tudású, remek kondíciójú fiatal vagy, akkor kezdd el végre, dumálni nem nehéz.
2011. jan. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
1 év alatt senkiből se lesz fekete öves, bármennyire tehetséges. Ugyanis van az ún. "kivárási idő", ami azt jelenti, hogy 2 övszín között bizonyos időnek el kell telnie. Így bármennyire is ügyes vagy, ezt muszáj kivárnod. Ráadásul én még nem láttam olyan ember, akinek minimum ne kellett volna 4 év, hogy profi legyen TKD-ból és itt most nem a az övszínekre gondolok. Nekem is 7 év kellett míg fekete öves lettem, pedig heti 5 +válogatott edzésekre, versenyekre, szemináriumokra, edzőtáborokba jártam.
2011. jan. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Egyébként meg, ha TKD-ból fekete öves akarsz lenni, tegyél le erről a nagyzolásos hozzáállásodról... A Taekwondo harcművészet és itt nem csak a fizikum számít, hanem a jellem is, és az ilyen hozzáállás hát, nem épp a TKD-hoz méltó.. De amúgy a kijelentéseidből látszik, hogy nem nagyon ismered a TKD-t. Szóval először menj el edzeni, és majd egy év múlva gondolkozz el a kérdéseden.

Amúgy most nem leszólni akarlak, hanem teljes jószándékból írtam azt, amit. Azért sok sikert, húzz bele!

2011. jan. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

óó valaki tehetséges és ezt ki is mondja és máris nagyzol.. xD Ennyi. :D

Csűrjed neki, a képességeid nem a vizsgáidon meg az övszíneden múlnak, úgyhogy drukkolok ha akarsz gyakorolni gyere le biztos rám is rámférne egy ilyen állóképességű ellenfél. meg persze tanulnál :)

utószó: én soha, nem futok 20 km-t :DDD

2011. jan. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

hát ez nagyon elfajúlt dolog lett!

nem azt mondtam hogy egy év alatt leszek feketeöves, hanem megkérdeztem hogy lehet-e valakiből feketeöves taekwondos 1 év alatt.

ja és ha még nem futottál 20 kilómétert próbáld ki mert egyáltalán nem nehéz ha fokozatosan növeled a távot..

csak át kell esni a holtponton és a lábad magátol visz :D

ja és ez nagyon kis táv. van olyan népcsomport mexikóban akik 700km-t futnak 3 nap alatt. de az is igaz hogy nekik ez az egyetlen közlekedési forma és azért tudnak ennyire

soha nem mondok/írok olyat amit nem tudok megcsinálni...

ha már így összegyűltünk akkor megkérdezem hogy a taekwondoban mennyire gyakran rugnak sípcsontal? mert én inkább talp sarok és a lábfejjel bevitt rugásokat látok.

amúgy meg szerintem a taekwondo egy remek sport és nem zavartatom magam olyan emberekkel akik lenéznek amiatt mert szeretnék igazán jó lenni abban ami tetszik és szeretek is(majdnem az összes keleti harcművészet).

2011. jan. 30. 20:07
 17/22 anonim ***** válasza:

Csipázlak :D

futással én úgy vagyok, hogy inkább a technikámat tökéletesítem annyi idő alatt.

tkd sípcsont rúgás.. én valszeg nálad kevesebb anyagot néztem tkd-ról, de sztem biztos használják, hiszen jó rúgástechnikákat lehet csinálni sípcsonttal. de persze lehet, hogy kevésbé jellemző..

2011. jan. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

most jutott eszembe, futásról más

hosszútáv futás - aerob edzés, sokáig, kitartóan, és még tovább.

harcművészetben az izmaid robbanékonyságra vannak kondicionálva. olvastam egy cikket, MMA-soknak szólt, ahol felhívták a kőagyak figyelmét arra, hogy kocogással eléggé leviszi a teljesítményét.

Te persze most nem MMA-zol, de 1 év múlva majd csak kipróbálod a technikádat, meg ha Muay-thai-ozol majd, akkor sem lesz idegen a ring. és hajrá robbanékony edzés ;)

2011. jan. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
azt is szoktam csinálni hogy 2-3 percre teljesen felpörgök mint ha egy kemény sprintversenyt nyomnék de az nagyon leviszi az energiám. Na meg még nem is tudom normálisan beosztani sem :S de ez alapvető hiba azoknál akik nemrég kezdték el
2011. jan. 31. 16:12
 20/22 anonim ***** válasza:
Kb. 10-11 év míg eljutsz 1.danig. Nagyon komoly munkáról van itt szó, nem 3 évről!
2012. júl. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!