Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kick box alakformálásra jó sport?

Kick box alakformálásra jó sport?

Figyelt kérdés

Van rajtam 3-4 kg felesleg, illetve "elpuhultak" az izmaim. Elkezdtem kick boxolni, várható, hogy formál is?

28/N


2011. febr. 1. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen. Kicsit átrendezik az arcszerkezeted majd. :D

Amúgy meg minden sport "formál".

2011. febr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem, mivel nem verseny céllal űzöm, fejre nem ütnek, ezt megkérdeztem (az maradjon, amilyen :)).

Definiált izomzatot elérni, 2-3 kg izomtömeget felszedni, gondolom a zsír "mellékhatásként" eltűnik, ha heti 3x2 órát járok edzeni és normálisan táplálkozom mellette.

2011. febr. 1. 21:46
 3/6 A kérdező kommentje:
*szeretnék elérni
2011. febr. 1. 21:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljesen jó sport,meg a 3 edzés is oké.

Persze normális diéta nélkül látványos változás nem lesz.

Egyébként olyan kick box edzésről sem hallottam,ahol nem ütnek fejre:).

A kesztyűzés-sparring minden küzdősport kiemelten legfontosabb része.Legalább 1x a héten.Ha kezdő az ember,ha nem.

2011. febr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kesztyűzünk, de inkább a másik kesztyűjére ütünk vagy fejmagasságban zsákra. Nekem erőből nem ütnek a fejemre, főleg nem az elején.

Most például a férjemet leállította (ketten mentünk le és ő volt súlyban/magasságban legközelebb hozzám), mert néha bevadult és majdnem lerúgta a vesémet. De én üthettem, rúghattam erővel - gondolom azért, mert kevesebb kárt tudtam okozni.


50 kg vagyok, ebből kb 3kg zsír, amit szeretnék ledolgozni, nem baj, ha izomban visszajön. Izomtömeget növel valamennyire, vagy a 3 kg tömgenövelés nem várható el ettől a sporttól?


Amúgy nem tartok önsanyargató diétát, mert inkább esztétikai fogyást szeretnék, nem egészségügyit - cukrot, édességeket kiiktattam, több csirkemellet, tojást, túrót eszek, sok zöldséget, gyümölcsöt. De reggel szívbaj nélkül megeszem a májkrémes kenyeret.

A "magyaros" ételek és a tésztafélék most háttérbe szorultak, de ha heti egyszer rákívánok egy rántott camamberre, az is lemegy.

A felesleg egyébként az éjszakai sütizések és a sport elhagyása miatt jött fel, jó egy év alatt. Ezért se akarom annyira sanyargatni magamat saláta alapú diétákkal meg eszeveszett kalória számolgatással.

2011. febr. 2. 00:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahaaa.3 kiló egy hónap alatt simán leugrik.
2011. febr. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!