Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzésnél mennyi sorozatot és...

Kizcar kérdése:

Edzésnél mennyi sorozatot és ismétlést érdemes csinálni?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje edzem, folyamatosan megállás nélkül azonban kicsit több mint egy éve.

Nem edzőteremben csinálom csak otthon.

Nekem ez bőven megfelel otthon is, az évek alatt így is átlagon felüli erőt és kinézetet szereztem


magamnak.


Szóval...


Van egy általam összeütött edzéstervem amit követek úgy fél éve, de van egy olyan érzésem, hogy nem


megfelelő, mert ha nézek egy jó kis oldalt, ami konkrét testépítéssel foglalkozik, mindig érdekes


sorozat és ismétlésszámokat látok, amik nem éppen olyanok amiket eddig követtem.


A célom a jelenlegi izmaim méretének a megtartása. Azért még nem ártana még egy kicsit erősebbnek és


szálkásabbnak lennem.


A jelenlegi edzésem úgy néz ki, hogy...



Hétfőtől csütörtökig szoktam több testrészemet is.

Mindegyik testrészre való edzésem 5 sorozatból szokott állni, és a sorozatok között 30-45


másodpercet szoktam várni.

Sorrendben kezdeni szoktam


Egylábas guggolás 1. sorazatra megcsinálok belőle 20-at, 2. 3. 4.-re 10-et és 5.-re 5-öt és azután


még megállok behajlított térddel, statikusan, addig amíg bírom.

Első sorozatban azért csinálok 20-at, mert annyit bírok, utána is azért csinálok 10-eket mert már


annyi megy.

-----------

Nehezített fekvőtámaszból szoktam elsőre 35-öt csinálni, utána való sorozatokban már csak 20-at, de


van, hogy csak 15 megy.

-----------

Bicepszre elsőre 30 a többire 20-at szoktam, ötödik sorozatra meg 15, aztán statikusan tartás addig


amíg bírom.

-----------

Vállra szoktam 4x30, ötödikre ugyanaz mint a bicepsznél.

-----------

Hasra 4x30 felemelt egyenes páros lábbal lévő olyan hasprés, ötödikre ugyanaz mint.

-----------

Tricepszre szoktam elsőre 30 aztán 20-25, ötödik ugyanaz mint.

-----------

Alkarra szoktam még, de ez most nem is lényeges.



Egészen máig a gyakorlatokat nem éppen lassan csináltam, hanem inkább gyors tempóban.

Az izommunkával eltöltött idő szerint olyan 1mp súly leengedés - 0mp megtarás - 1mp emelés/nyomás.

Azt olvastam az sem igazán célratörő, ha mondjuk erősebbek akarunk lenni


Szóval az lenne a kérdésem, hogy szerintetek jó egyáltalán ez az edzésterv. Fél perc pihenők, első


sorozatra többet csinálni mint a többiben, elég nagy az ismétlésszám.


Jobb az ha minden sorozatban ugyanannyit csinálok? Ha igen akkor mennyi sorozatot érdemes csinálni mennyi ismétléssel?

Például ha valaki full pihent állapot után 30 fekvőt bír megcsinálni elsőre, akkor annak mennyi sorozatot és hány ismétlést érdemes csinálni ha csak szinten akarja tartani az izmainak mértetét, de kicsivel még erősebb és szálkásabb akar lenni.


Azért is kérdezem mindezeket, mert leginkább hétfőnként van, hogy nem érzem jól magam edzés közben. Elég megterhelőnek tűnik, csak nem akarok kevesebbet csinálni mint a többi napon, mert félek, hogy gyengébb leszek:)


Előre is kösz a véleményeket.


2011. febr. 8. 11:46
 1/4 anonim válasza:
24%

Párom "testépítő" és amennyit én látok, azok ezek:

jobb ha minden sorozatban ugyanannyit csinálsz, így terhelődik az izom, és így szálkásodik. ha egyre kevesebbet csinálsz, az sztem nem olyan hatásos.

egyszer edzés közben vele voltam és ezt láttam ill. számoltam:

fekpadon 6x12, 45°ban 4x12

bicepsz: 4x20

tricepsz: két szék között: 4x20

csuklyára: 4x12

pihenők: 30 mp

2011. febr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyen körülmények között teljesen mindegy, mert általánosan elfogadott, hogy egy gyakorlatot bukásig (teljes izomfáradásig) célszerű csinálni, illetve törekedni kellene a 6-12 ismétlési számra, tehát úgy kell megválasztani a súlyt, hogy max ennyit tudj megcsinálni. Illetve, ha minden sorozatban emeled a használt súlyt, akkor ideális esetben elkerülhetetlen, hogy egyre kevesebb ismétlést tudj megcsinálni.
2011. febr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Maradok a jelenleginél. Az a gáz, hogy nincsen súlyválasztékom, így muszáj azzal jelenleg ami van. Így tényleg bukásig lehet a legjobb csinálni a dolgokat.

Köszi mindkettőtöknek

Ha valakinek van még valami ötlete, leírhatja

2011. febr. 9. 22:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Menj le terembe, vagy vegyél egy súlyzószettet, már beljebb vagy...
2011. febr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!