Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítő edzésnél, ha minden...

Testépítő edzésnél, ha minden sorozatot bukásig végzek az előny, vagy hátrány inkább hosszútávon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már 2 hónapja úgy edzem, hogy minden gyakorlatból 3 sorozatot végzek teljes bukásig, mikor már szinte megmozdítani se tudom a súlyt.

És úgy veszem észre magamon, mintha megállt volna a fejlődésem, sőt mintha kisebb is lennék vállban és mellkasban pl. :(

Szerintetek ha egy gyakorlatban minden sorozatot bukásig végzek túledzettséget okozhat?

Vagy mi lenne az ideális, ha minden sorozatot éppen addig végeznék, hogy mindig legyen bennem egy tartalék ismétlés?


Előre is köszi a segítségeteket!

25F


2011. szept. 14. 00:34
 1/9 anonim ***** válasza:
18%

Készíts, de még inkább készíttess részletes edzéstervet. Ez nem úgy működik, hogy "ha jól kiizzadok edzés végére, akkor szép izmos leszek".


Általánosságban néhány dolog:

1. Elég heti 3 edzés.

2. Egy edzés ne legyen hosszabb 1 óránál!

3. Minden edzésen minden izomcsoportra eddz!

4. Egyik gyakorlatból se végezz többet 2 szériánál, mert különben kifárasztod az idegrendszered.

5. Az ismétlések száma ne legyen több 15-nél, mert ha annál többet tudsz csinálni, az azt jelenti, túl könnyű a súly.


Ismétlem, kérd személyi edző segítségét legalább egy személyre szabott edzésterv erejéig.

2011. szept. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Hosszú távon sajnos hátrány. Az előttem szóló tanácsait fogadd meg.
2011. szept. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat. :)

Az alapismeretekkel tisztában vagyok, csak sajnos ezt a bukásig való sorozatos dolgot nem igazán értettem.

Tehát akkor gyakorlatonként 3 helyett 2 szériát végezzek inkább, eddig értem.

De ez a 2 széria addig menjen akkor, amíg van még bennem egy ismétlésnyi tartalék kb? Tehát ne bukásig, hanem bukásközeli állapotig? :)

2011. szept. 14. 01:15
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

A "bukásig" szubjektív. Egyik nap jobb passzban vagy, másik nap fáradtabb vagy. De ez az izmaidat nem érdekli. Az izmaidnak az a fontos, hogy mindig nagyobb legyen a terhelés, mint korábban. Van olyan edzésterv, amely minden egyes edzésen növeli a súlyt. Persze vannak benne "trükkök", például csökken az ismétléesek száma, bizonyos időközönként 10-14 nap edzésszünetet kell tartani.


Tehát az edzésterv szerint kell edzeni, nem érzésre. Egyes edzéseken esetleg adódhat úgy, hogy az előírt ismétlésnél többet tényleg nem tudnál csinálni, máskor (ha éppen jobb napod van), lehet, hogy viszonylag könnyen teljesíted az edzéstervben írt adagot.

2011. szept. 14. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is csináltam ezt a hülye sportot, azért hülye mert fanatikusan nyomtam és tönkre ment egy kissé a szívem májam és meghajlott a gerincem is.

Ha tudsz más sportot választani akkor válasszál! vmi jó kis küzdősportot ott főleg az eszedet kell használni az ügyességedet! és azzal jól megtudod védeni magadat :) hiába nagydarab vki az nagyot is tud esni. // ez Off volt részben :S

2011. szept. 14. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 bix ***** válasza:
100%

utsó: az emberi hülyeség ellen nincs gyógyszer. tönkrement ez az? közel 7 éve nyomom fanatikusan. teljesen jól vagyok. sőt... pl én nagyon hamar nőttem meg, a vége 2 méter lett, a hátizmaim annyira nem tudtak lépést tartani hogy fél óra álldogálás kinyírt, napokig fájt utána.


ésszel kell csinálni, a fanatizmus nem jelenti azt hogy idiótán csinálod. 7 év alatt volt vagy 10 edzőtársam. amelyik "fanatikus" volt az jó eséllyel lesérült, mert guggolásnál sz@rf@szú aki nem 100 kilóval nyomja, de persze a törzsizmok erősítése luxus, álló bicepsznél meg ingákat megszégyenítő lengést kell produkálni...


ésszel...


kérdező: ha úgy érzed nem jött be ez az edzésterv akkor válts. egyébként én mindig azt mondom hogy ami működik azt ne piszkáld. ha eddig jó volt az előző akkor nem kell variálni meg kísérletezni:)ha megállsz akkor is elsősorban a gyakorlatokon érdemes variálni egy kicsit (az 2-3 havonta nem árt egyébként sem)

2011. szept. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%
35 vagyok falun lakom, akkoriban nem volt senki aki segített volna, minden szar tömegnövelőt kipróbáltam attól romlott nagyon sokat a májam, te szerencsés vagy és örülj neki, én akkoriban egyedül csináltam senki más rajtam kívül, na mindegy én elcsestrem de amúgy se tartom sok értelmét ennek a sportnak.
2011. szept. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bix ***** válasza:
100%

"de amúgy se tartom sok értelmét ennek a sportnak."


ahogy kifejtetted te bsztad el, innentől pont nem releváns hogy mennyi értelmet látsz te ebben a sportban. tudod van a gyúrós, aki kocka hasat akar meg nagy kart de tegnapra, azt hiszi a tápkiegekre hogy egy vödör és swarci lesz, nincs étkezése edzésterve nem olvas, tudása 0, de csapkodja a súlyokat és ordibál meg sikít.


meg van a testépítő aki el is ér valamit. és annak van értelme. csak te nem értél el erre a szintre. kb pont annyira releváns a véleményed mintha én szapulnám a női golfot ami bizonyítottan nem sport. ettől még aki tudja hogy mit csinál az elérhet sikereket.


a testépítés meg nem csak arról szólhat hogy hatalmas izomtömeggel szálkásan sétálj a strandon. van persze akinek ennyi elég, de van aki erőt növel és lesajnálja hogy zsíros, van akinek (pl kickboxos edzőtárs) a kitartás, a sebesség a fontos. más-más edzésterv, más más cél, de aki odafigyel, olvas, tanul, és odateszi magát kajával és edzéssel az eléri amit akar. ezért van értelme és ezért sport

2011. szept. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

küzdősportban is lesérülhetsz, akkor az is hülye sport lesz?


sőt, ha küzdősporttudással szándékozod magad szükség esetén megvédeni, akkor jó eséllyel borítékolható is a sérülés.. halál. egyszerűen nem arra van, ha hozzá vagy szokva hogy ringben a társad teljes "vérszomjjal" neked ront, az teljesen más mint ha hidegvérrel felmetszenék a hasfalad.

2011. szept. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!