Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elég ha csak heti 1 pihenőnapo...

Elég ha csak heti 1 pihenőnapot tartok az izmok regenerálódására?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Min. 2-őt kellene.Profik se edzenek egy héten 6x
2011. febr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De nem a testépítés a célom.. nem nagy látványos izmokat akarok, csak megerősödni, formába jönni.

Régen sportoltam, aztán műtét miatt három évre abba kényszerültem hagyni, most viszont szeretnék visszatérni.. Előtte gondoltam erősítek naponta. Vagy annak nincs értelme?

2011. febr. 12. 20:50
 3/10 bix ***** válasza:
100%
akkor sem javasolt. főleg formába hozáshoz. ha tetszik ha nem a súlyokhoz a mozgáshoz és a terheléshez hozzá kell szokjanak az izmok, a szalagok. két nap edzés egy pihi. ha túledzed magad sehova se jutsz:) türelem, és ésszel
2011. febr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Milyen edzéseket csinálsz? Amúgy tényleg baj ha heti 1 pihenőnapot tartasz 3-4 nap az ideális, ha ezt nem tartod be akkor izmaid kárára megy...
2011. febr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

heti kettő kell, de ne egymás után

mondjuk: hétfőn,kedden,szerdán edzel, csütin pihensz, péntek, szombat edzel, vasárnap pihensz

ha most kezdesz, érdemes heti 3 pihenőnappal csinálni, egy-két hónap múlva csináld 2vel

2011. febr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És az jó ha heti 1nap edzés 1nap pihi, megint 1nap edzés 1nap pihi?
2011. febr. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 bix ***** válasza:

ma 21:00


edzésterv függvénye. lehet simán hétfő szerda péntek, ez az egyik legáltalánosabb háromnapos edzésnap elosztás

2011. febr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem érdemes egyből a közepébe ugrani, mert majd mikor már komolyabb terveid lesznek nem fogsz tudni edzésszámot növelni... Ezért érdemes 3 nappal kezdeni majd ez felmehet 4re és később akár 5re is... Szerintem mindenképpen kezd el 3 nappal per hét és majd miután úgy érzed, hogy menne több , mert kívánod meg ilyenek akkor se ugorj át a 4 napos edzéstervre, hanem a 3 naposnál durvítsd a dolgokat.. Spékeld meg szuper szettekkel, csinálj vetkőzős szériákat, 21ezzél, piramisozzál.. Szóval fáraszt ki magad durván... Ha ilyen edzés intenzitás után is sokallod a 4 napos pihit akkor menj át 4 naposra, ha az időd és a pénzed engedni.. Viszont attól nem leszel eredményesebb, ha csak minél többször jársz.. Az intenzitás a lényeg nem a mennyiség!

6*6 fekve nyomás többet érhet, mint 5*12, ha úgy csinálod, ahogy azt, NEM szokták még a videókban se:D

2011. febr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mchalssalami válasza:
szerintem heti 4-5 edzés az optimális, és ilyen hullámvölgyekbe, teháthogy gyenge edzés utána közepes utána nehéz, utána közepes utána gyenge és elölről, majd amikor érzed hogy több van benned, akkor az összes edzéshez tegyél hozzá, ne csak a nehézhez
2011. febr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Simikesimike válasza:
Én keményen edzek,,,heti egy,maximum kettő napot pihenek,,és a szervezetem érzi,,hogy mikor meddig terhelhetem meg,,aki,látványosan szeretne izomgyarapodást elérni,annak maximum két Alkalommal meg kell edzeni ugyan azt a részét,,nekem bejön,,és nem edzem túl magam,,,minden fejben dől el,,ne hagyjon senkit eltántorítani az,,aki nem csinál semmit,,csak a száját jártatja,,,,Azért aki a legnagyobb a szakmába,,Arnold,,ő is lement naponta két alkalommal a terembe,,és fejben előtte eldöntötte ezt,,Sok sikert kívánok azoknak,,akik komolyan gondolják,,és nem félvállról veszik,..ha az izom egy kicsit fáj,,akkor jól dolgoztál,,egy picit pihenteted,,ha márt érzed,,hogy nem fáj,,akkor irány a terem,,sok sikert barátaim,.,!!
2013. ápr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!