Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fenék/comb feszesítő gyakorlat...

Fenék/comb feszesítő gyakorlat guggolás nélkül?

Figyelt kérdés

Nagyon kattognak a térdeim, nem nagyon merek guggolgatni, pedig tudom, hogy ez lenne az egyik alapgyakorlat ahhoz, h kicsit feszesítsem a fenekem.

Tudnátok segíteni, hogy ilyen esetben mit lehetne tenni?


(24/N, 8 hós baba anyukája)


2011. febr. 22. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Merevlábú felhúzás:

[link]

Kitörés (és még egy csomó van itt):

[link]

2011. febr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha a térded csak kattog, de amúgy nem fáj, azzal nincs semmi baj, ettől még guggolhatsz. Ellenben a guggolás a farizmot csak másodlagosan edzi, inkább a combot hangsúlyozza, én inkább a szumó elemelést javasolnám.

[link] Itt megtalálod középtájon.

Vannak remek izolációs gyakorlatok fenékre, amik a térdet nem terhelik, viszont kézisúlyzót igényelnek.

2011. febr. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

érdekes, hogy még senki sem dobta be az ászt:


kitörés!

2011. febr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Valóban, a kitörés remek gyakorlat farizomra, viszont az én személyes véleményem szerint az elemelés jobb izomépítésre, mivel a kitörés robbanékony, elrugaszkodó jellegű, és kisebb súlyt lehet csak megmozgatni vele, valamint rövidebb úton dolgozik mind a farizmok, mind a combizmok.

Persze lehet, hogy tévedek és elfogult vagyok, mivel az elemeléssel több a tapasztalatom, de véleményem szerint elméletben korrekt a megközelítésem.

2011. febr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket. Ha jól látom, ehhez súlyzók kellenének? Itthon hogyan végezhetném?
2011. febr. 25. 08:14
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

Ha bombanő jellegű farizmot és combot akarsz, ahhoz bizony súlyzós edzés kell, tehát ha otthon akarsz edzeni, be kell szerezned a megfelelő rudakat és súlyokat, ami azért elég költséges.

Ha nem a maximumra törekszel, csak szép, formás izmokat akarsz, akkor saját testsúllyal is tudsz hatékonyan edzeni e célból. De ehhez rendszeres, mindennapi kemény edzés kell, ha eredményt akarsz elérni, ugyanis a saját testsúllyal altestnek adható terhelés eléggé korlátozott.

2011. febr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi megint! És akkor ezeket a gyakorlatokat csináljam úgy, mintha súlyzóznék? :)
2011. febr. 26. 20:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Ennél azért összetettebb a dolog. Ha érdekel egy kész edzésterv, ami részletesen leírja a megfelelő kivitelezést és edzésmódot, akkor kérlek, írj privát mailt, de csak és kizárólag abban az esetben, ha valóban megvan a kitartásod ahhoz, hogy majdnem minden nap eddz, hosszú percekig dacolva a fájó izmokkal, hosszú hónapokon át! Továbbá kérlek, mutatkozz be! Amennyiben ezt magadtól is megtennéd, elnézést a felszólításért, csak nagyon kevesen teszik meg, akik írnak nekem, és szerintem ez a minimum kéne, hogy legyen.
2011. febr. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem akarom ám több idődet elrabolni, főleg, hogy olyan óriási erőfeszítéseket nem tudok most a baba mellett erre fordítani. De ezek alapján már talán el tudok indulni, hogy napi szintű edzéssel kicsit faragjak magamon. :)

Köszi a segítséget!

2011. febr. 28. 09:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem rabolnád az időmet, de ahogy gondolod. Ha mégis módot találnál a rendszeres edzésre, írj nyugodtan!
2011. febr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!