Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a különbség a bokasúly és...

Mi a különbség a bokasúly és a lábsúly között?

Figyelt kérdés

mi a különbség a bokasúly és a lábsúly között ?


és szerintetek ugró gyakorlatokhoz és/vagy futáshoz hasznos lenne ? 1.5 vagy 2 kg-os súlyokra gondoltam .


2011. febr. 24. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Az elnevezésük. Szerintem mindkettő ugyanazt az eszközt takarja.


Ugró gyakorlatokhoz felesleges, akkor a testsúlyod az, amit dobálgatni kell, a lábsúly csak korlátoz, különösebb előny nélkül, futáshoz pedig elég extrém lenne a két kilós kezdetnek, szerintem fél vagy esetleg egy kilóssal kezdd!

2011. febr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igazából úgy vagyok vele ,hogy nem próbáltam még fel szóval nem tapasztaltam ,hogy melyik lenne jó ,de ugye kondizni szoktam és a lábazás az nagyon megy szóval ezért gondoltam ,hogy 1.5 , 2 kg meglátjuk hol lehet e felpróbálni ilyet .. mert most láttam ilyen fél kilós lábra meg kézre .


az ugrást pedig ugy gondoltam ,hogy esetleg növelné (bár ehez nem nagyon értek ) ,de ha ez nem igy van akkor javits ki létszi ! :D köszi

2011. febr. 26. 00:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ugrást valójában nem javítja, hiszen ott addig gyorsulsz, amíg a talpad a talajon van, tehát a terheléshez semmit nem ad hozzá, ha a bokádon van plusz súly, az felfele úgysem mozdul a gyorsulás közben. Akkor inkább közepes súlyokkal (maximum fele annak, amennyivel guggolni szoktál/tudnál) végezz mondjuk 5x5 mély guggolásból felugrást, a sorozatok között 3-5 perc pihenőt hagyva. Mivel ez a gyorserő edzésének számít, mindenképpen az erőedzés előtt kell csinálnod!
2011. febr. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

ma voltam boltba és vettem 2-2 kg bokasúlyt . igen korrekt és annyira nem vészes :D ugró gyakorlatokat nem csinálok (air alert III ) mert kényelmetlen vele de a futás igen tetszik bár az első 15-20 perc furcsa volt ,de megszoktam .


héten hányszor ajánlanátok a futást vele és mennyit?

2011. febr. 26. 21:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Akár heti ötször-hatszor is futhatsz, de ebből csak kettő legyen igazán hosszú táv. Szerintem mondjuk második és ötödik nap fuss annyit, amennyit hosszabb távnak gondolsz, amennyit kisebb nehézségekkel már, de le tudsz futni, a többi napokon pedig ennek felét-harmadát.
2011. febr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!