Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 14 éves vagyok, edzeni szeretn...

14 éves vagyok, edzeni szeretnék bicepszre és hasra, de nem akarok konditerembe járni, milyen gyakorlatokat ismertek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 26. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Célszerű lenne fekvőtámasszal, haspréssel, guggolással kezdened. Remélem ügyes vagy, és utána tudsz keresni a neten, hogy kell helyesen ezeket a gyakorlatokat végrehajtani, mert ha nem jól csinálod, sajnos néhány év alatt csúnya kopások keletkezhetnek a szervezetedben.

kimondottan bicepszre tudsz edzeni súlyzóval is.

De nem véletlen írtam a fekvőtámaszt! :)

ha nekikezdesz, és valami nem világos, inkább kérdezz itt, de előtte azért olvass utána, úgy sokkal szívesebben segít mindenki, ha tudatod, hogy Te a saját erődből megpróbáltál informálódni már.

Sok sikert!

2011. febr. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors választ=)

és gondolom neked van tapasztalatod,ha csinálok fekvőtámaszokat,pl naponta este 30 at,az elég,vagy fordítsak rá több időt,tehát szériázgassak pl 3x30 aztán hasprés 3x30...?

köszönöm:)

2011. febr. 26. 12:34
 3/8 anonim ***** válasza:

bizonyos szintig általános igazság, hogy minél többet gyakorolsz, annál több eredménye lesz. tanulásban, edzésben egyaránt.

az a bizonyos szint valahol ott van, ahol én vagyok. harcművészet mellett persze karbantartom a testem a fent is leírtakkal, de énnekem az hogy lenyomok este 100 fekvőtámaszt, vagy szériázok 2*100 vagy 4* vagy 5* 50 db már nem igazán visz előbbre :) mármint fejlődésben, pedig ugye azért csinálom. most egy spec. edzést kezdtem, Pavel - A meztelen harcos alapján, amit ajánlok, hogy nézz utána, de ezzel éveket ráérsz, mert Neked egyelőre bőven megfelelő gyakorlat a "sima" fekvőtámasz (meg a hasprések)

amikor már Te is 100 darabokat le tudsz nyomni, nyilván eltelik addig némi idő, olvasgatsz, de legyen a fejedben a fennt említett könyv! :)

kereshetsz neten különböző fekvőtámasz és has erősítő gyakorlatokat, amik mis módosítással másképp, más izomcsoportokat dolgoztatnak meg! ;)

2011. febr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2011. febr. 26. 12:52
 5/8 anonim ***** válasza:

szívesen. alap :)

tartsd meg a jó szokásod és edzz!

fontos dolog ám, és nyilván látnod kell, hogy a korodbeliek nem úgy tekintenek ezekre a dolgokra (és a testükre) mint Te.

szóval sok sikert kívánok!

2011. febr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Most több oka is van,hogy edzek.:)

1. Karate-zom,és kell a jó állóképesség és az 1ensúly :)

2.Parkour ozok,oda kell a bicepsz és a jó hajlékonyság :)

3.A frissesség miatt,amit az edzés után érzek :))

4.A lányoknál is bejön :P

=)

2011. febr. 26. 13:02
 7/8 anonim ***** válasza:
nagyon csípem amiket írsz!
2011. febr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

emailcímem:

aximoon@citromail.hu

=)

2011. febr. 26. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!