Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősportok közül kéne...

Teakwonchuck kérdése:

Küzdősportok közül kéne választanom gyorsan: Kempo, Shito Ryu Karate, Kick Box, Thaywondo?

Figyelt kérdés
Segítség!
2011. márc. 7. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
kick box.
2011. márc. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kempo
2011. márc. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
kick box!
2011. márc. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
kempo a leghatásosabb, kick box jól néz ki, de szerintem közel sem olyan hatékony
2011. márc. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Ha kezdő vagy akkor én a kick boxal kezdeném.

A shito-ról jót még nem hallottam.Akit ismerek és csinálta egy darabig a szerint is idő pazarlás,persze,mint mozgás biztosan jó.

A kempo edzés számomra túl szabály fanatikus,merev a légkör.Persze lehet,hogy csak ott ahol én voltam.

Thaywondo-zni jártam 2 évet.Ez talán a legkeményebb küzdősport és edzés,amit jelenleg tartanak MO-gon.Ebből kifolyólag visszatekintve és összehasonlítva a többivel,eléggé sérülés veszélyes és időnként gyakoroltatnak logikátlan,használhatatlan,felesleges dolgokat is.Ja és ott alap a kezdő verés,meg hasonló beavatási finomságok.Orrtörés,lábtörés,eszmélet vesztés előfordul.

Viszont ha kibírod ott 4-5 évet,akkor terminátor leszel.

Mondjuk nekem nagyon nem tetszettek benne az olyan dolgok pl,hogy levertem egy magasabb övfokozatú embert,ezért az edző parancsba adta az egyik fekete övesnek,hogy törje el az orrom.Ez nem jött össze,ezért megalázóan szétverte a manuszt.Áh nem menj oda,vannak sokkal jobb hozzáállású edzések is.

Pl a kick box edzés biztosítja,hogy kezdőként normális ütemben,minimális sérülésekkel fejlődj,aztán ha azt már kevésnek érzed,akkor érdemesebb tovább lépni.

2011. márc. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szépen elmész, kipróbálod az edzéseket, és kiválasztod azt amelyik a legjobban illik az egyéniségedhez/ahol a legjobb a hangulat. Am. nyugodtan választhatsz bármi mást is, ne csak azt próbáld ki, amelyiket a többiek szajkóznak.
2011. márc. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
szerintem shito ryu karatét válassz mert jó én is azt csinálom :):) www.shito ryu.hu
2012. ápr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
shito-ryu
2012. júl. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!