Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szegeden Küzdősportok, Harcműv...

Szegeden Küzdősportok, Harcművészetek, ti mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szerintetek szegeden hova érdemes menni, mármint valami Küzdősportra, Harcművészetre ahol Korrektek az edzők stb.. tehát pl amivel 1 sima natúr kocsmai verekedésben megtudom magam védeni( nem mintha nemtudnám csak azért mégis hogy az embernek legyen önbizalma és ne hadonásszon össze vissza) Nekem eddig azt mondták hogy a Szegedi Wing Chun oktatás eléggé színvonalas :)
2011. aug. 26. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szegedi,csak magukról a stílusokról tudok írni.Wing Tsun jó.Nem tapasztalat,de rengeteg pozitív véleményt hallottam róla.

Minden küzdősport ringbe való.

Ha kint is alkalmazni akarod,harcművészetek között nézelődj inkább.Ha hosszabb távra tervezel,van kitartásod,akaraterőd,akkor ott van,amit én csinálok,a kyokushin karate.Nagyon jó,azok mondanak róla rossz véleményeket,akiknek nem igen ment,nincs hozzá megfelelő fizikumuk,vagy nincs meg az a 2 tulajdonság,amit mondtam,valamint a technikai rész nem érdekli őket,és pár hónap után otthagyják.

Ilyen "tapasztalatokra" nem szabad adni.Ha jó az edző,elég kemény és kimerítő,de nagyon jó,én igen szeretem.Sok mindent megtanulsz,és nem csupán fizikális dolgokra gondolok.Például amire neked kéne,az olyan konfliktusok elkerülése.A harcművészet egyfajta életút.A harcművész mindennapjaiba beépül a stílus szellemisége.

Talán ezért nem is volt rá szükségem még a dojo-n kívül,pedig lett volna alkalmam,hogy valakit megverjek,de jobb ezeket szóban megoldani.

Remek harcművészet még a ju jitsu,amit említettél:a wing tsun,az aikido és még párat fel lehetne sorolni.

Vannak ugye ezek az önvédelmi rendszerek,defendo,krav maga,ezek alapvetően nagyszerűek,DE nagyon nem mind1,hogy ki és hogyan oktatja.

Na sok sikert,hajrá;)

2011. aug. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hali, és köszönöm a válaszodat, nos ezekkel énis tisztában vagyok de amiről beszéltem az Wing Chun, és nem Wing Tsun a külömbség a kettő között az hogy a Wing Chunból fejlesztették ki a Wing Tsunt afféle női részre tehát nem az erőre, fizikumodra koncentrál hanem arra hogy az ellenséged erejét használd saját maga ellen, és a Wing Chun meg nos róla annyit lehetne írni hogy gondolom nem kell bemutatni Bruce Lee-t ő is Wing Chunnal kezdte és ezt építette át a saját harc stílusára tehát ez inkább jobban a fizikumra épül a gyorsaságra és az erőre :), Amiket meg énis olvastam hogy sokaknak megváltoztatta az életét, sokkal kiegyensúlyozottabb leszel tőle, és elsősorban meglátod úgymondván az utat a békésebb megoldáshoz, türelmesebb leszel nyugodtabb, :)
2011. aug. 26. 22:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahha,na ezt pl. nem tudtam,nem néztem még meg sehol,mi a különbség a Wing Tsun és a Wing Chun közt.Tudtam,hogy van valami,de akk. már ennyivel többet tudok.Köszi:)

Az meg,hogy ezekkel a stílusokkal mentálisan is rengeteget fejlődsz,biztos.

Van egy olyan elmélet,hogy valaki minél tapasztaltabb valamely harci művészetben,annál jobban tudja kerülni a konfliktusokat..és ez így van.

Szóval kitartás,bármilyen stílust is választasz:)

2011. aug. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, és köszi szépen akkor hát hónap elejétől majd elnézek 1 edzésre és ha megtetszik akkor járni fogok :) köszi a választ hali.
2011. aug. 27. 15:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a bokszot ajánlanám neked. Régebben kick-boxoltam 7 évig, az is nagyon jó, meg tudod magad védeni egy utcai dorbézoló ellen, de tudod rájöttem ,hogy van egy kis gond. Mégpedig a rúgás. Ugyebár kick-boxon az ember hozzá illő nadrágban rúgdos, mezítláb, esetleg lábvédőben. Utcán farmerban vagy és cipőben. Na úgy rúgjál fel fejre :P Átmentem boxolni. Színvonalasabb, keményebb. Boksz azóta van amióta ember van. Mit használsz az utcán ? Bokszot és birkózást. Naggyából ennyi. Szép és jó ez a kung fu meg, hogy Bruce Lee-t hozzátok fel. Csak hogy Bruce Lee nem magyar volt és nem magyar mesterektől tanult. Amit itt tanulhattok magyarországon az maximum csak szép másolata az igazi kung fu-nak. Utazz keletre, az ottani edzést hasonlítsd össze az ittenivel. Nevetni fogsz. Meg akarod magad védeni az utcán? Akkor tanulj küzdősporot. Vannak akik azt mondják, hogy a küzdősportok csak a ringbe jók. Ezekről annyit, hogy megnéznék egy mondjuk egy boxolót, vagy egy thai boxolót egy magyar Wing Chun-os ellen. Pl a boxolók nem csak a levegőnek adják ám az ütést. Ott harc van emberek. Nem csak adod, de kapod is a bikaerős ütéseket. Ha meg akarod magad védeni, tanulj küzdősportot.
2011. nov. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!