Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon merev/feszült vagyok...

Nagyon merev/feszült vagyok tánc közben, hogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

járok latin táncokra már lassan fél éve, de azt mondja a tanár, hogy engedjem el magam, érezzem át a zenét, ne koncentráljak annyira, ne legyek olyan feszült.

és igaza van, mert sokszor azon veszem észre magam, hogy nem is hallom a zenét csak a mozdulatokra koncentrálok, és ugye latin táncoknál ez nagyon nem jó. mit csinálhatnék, hogy kicsit lazább legyek? (amúgy szerintem viszonylag elég jól táncolok... kivéve sajnos ezt a dolgot) és mellesleg IMÁDOM!!


2011. márc. 7. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Fél év tánc még nagyon nem számít sok időnek:)

Az még bőven a kezdő szint... és ezt nem feltétlenül a lépésekre értettem, mert elhiszem, hogy azok jól mennek:)

Hanem a testudatra, izolációra stb.

Ha még nem csináltál előtte más táncot, akkor azért vagy merev mert még kezdő vagy!


Idővel ez változni fog, ha elég kitartó vagy és sokat gyakorólsz.


Ezen úgy lehet segíteni, hogy minden mozdulatot nagyon alaposan begyakorolsz!


Hogy melyik mozdulat után mi következik azt meg megtanulod:)

Akkor kevésbé fogsz görcsölni.


Tudom, hogy baromi nehéz a mozdulatok teknikájára, sorrendjére, a kezedre, a fejedre, a csipődre, a tartásodra és még a zenére is figyelni, úgy hogy az lehetőleg még ritmusra is jó legyen...


De idővel majd menni fog:)

Ha nagyon-nagyon sokat gyakorlod:)

Ez a dolog szerencsére tökéletesen tanúlható:)

2011. márc. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nagyon-nagyon szeretem, így még évekig szeretném csinálni, mert azt mondtak, hogy ahhoz kepést, hogy meg kezdő vagyok eléggé gyorsan tanulok. azt hiszem van egy kis ónbizalomhiányom is és talán ezért sem megy úgy ahogy kéne, de nem tudom ez mennyire befolyásolja a táncolást, bár valamilyen szinten biztos.

nagyon sokat nem tudok gyakorolni mivel csak hetente kétszer van tánc, itthon meg pár nélkül nem az igazi.

te is táncolsz? ha igen, valami 'titkos technikák'-at ezzel kapcsolatban esetleg..?

és koszi szépen a választ, megpróbálok sőt...nem csak megpróbálok, hanem kitartó is leszek! :)

2011. márc. 8. 12:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok:)

Remélem, még nézed az oldalt...


Igen, én is táncolok, külömben nem is tudtam volna neked válaszólni:)

Én nem évekig szeretném még csinálni, hanem ♥♥♥ÖRÖKKÉ♥♥♥


Az önbizalom hiány bizony eléggé számit!

Gondoltam erre is amikor írtam az üzit, de mivel azt írtad, hogy jól megy neked a tánc, azt gondoltam önbizalomhiányod tuti nincs:)


Igazából a táncban szinte minden a fejben dől el... ha nem érzed úgy, hogy képes vagy valamire, akkor nem is fog menni!

Bízni kell magadban, ez a legfontosabb! Még akkor is csinálni, ha egyáltalán nem megy egy mozdulat. A táncban nem hetekben kell számolni, hanem években.

A mozdulatra koncentrálj és lazulj el teljesen, hogy bele tudd vinni a lelked is a táncba:)

Én mindig úgy érzem magamat tánc közben mintha a lelkem a felhők között szárnyalna:)

Bár az a durva, hogy bármikor képes vagyok elérni ezt az állapotot, és a környezetemben ez mindenkit halálra idegesít, mert olyan mintha másik dimenzióban lennék:D

Nen vagyok képbe semmivel kapcsolatban...:)

De nem érdekel, én nagyon jól érzem magamat így:)

Hatalmas boldogsággal és elégedetséggel tölt el az amit edig elértem a tácban, és más nem is érdekel:)


Azért kell rengetek kitartás hozzá, mert kezdetben nagyon le tudja vinni az önbizalmadat a bénázásod:)

Amire rá tudd tenni még pár lapáttal a tanár, és a csoporttársak is...

Meg kell hozzá egy kis mazoizmus is:))


Sajnos extra titkot nem tudok mondani, ha ismernék ilyet, akkor már én sem itt tartanék ahol most... hanem még feljebb.

Mondanék neked ötleteket a társas, latin táncokkal kapcsolatba, de sajnos abban nem tudok neked segíteni, mível én nem ebben a műfajban táncolok és még csak nem is próbáltam, a Brazil Samba-t kivéve(de az nem társas):)


Hát éves vagy?

2011. márc. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszi, hogy meg írtál! én 18 evés vagyok és szeptemberen kezdtem el táncolni, szóval teljesen az alapoktól mindent, mivel azelőtt még nem táncoltam sosem. illetve de igen, meg általánosban egy évet, azt hiszem, jártam balettra, de ennyi. mindíg is tetszett a tánc, és imádok is táncolni, és amikor egyedül vagyok úgy érzem kiemelkedően jól táncolok XD, de az a baj, hogy amikor van valaki/valakik mellettem akkor kész. de az az igazság, hogy nem is a táncolásommal van a gondom, hanem szerintem magammal. mivel eléggé sovány lány vagyok (170cm/45kg). persze azt mondjak a többiek, hogy nem az a csúnya sovány, hanem ellenkezőleg, modell alkatom van...de az az igazság, mondhat akárki akármit, ha én nem vagyok megelégedve magammal. és ez kihat a táncra is. amikor táncolok és valaki néz, egyből arra gondolok, hogy húúú biztos azt nézi, milyen sovány vagyok. :/

úgyhogy szerintem, ez a legnagyobb probléma... utána a többi, hogy még nincs elég gyakorlatom ugyebár heti 2 alkalom az nem sok...+ amikor látom, hogy a csoporttársaim (akik mellesleg már évek óta táncolnak) milyen jól tudnak, úgy ahogy mondtad, ez is rátesz egy lapáttal.

nagyon-nagyon bízom benne, hogy előbb utóbb meg tudom tanulni és talán ha majd sikerül híznom egy picit, akkor még jobban menni fog, mert nem érdekel már más. csak nem vagyok biztos benne, hogy valaha is tudok majd emberek előtt gátlások nélkül táncolni, vagy hogy ezt képes leszek e megtanulni.


te hány evés vagy egyébként? és mióta táncolsz? ja és persze milyen táncot? és milyen volt a kezdet? és most milyen? minden érdekelne ezzel kapcsolatban, úgyhogy légyszíves írd meg, ha gondolod e-mailt is írhatsz.


koszi előre is :)

2011. márc. 12. 12:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Huu, annyit írtál, hogy be kellett másolnom ide, nehogy kifelejtsek valamit, vagy el kalandozzak más felé...:)

Ha gondolod majt átválthatunk e-mail-re:)


Én még pár éve a 176cm magasságomhoz voltam 55kg, és egyáltalán nem voltam sovány!

Ha összehasonlítod a tiéddel, akkor látszik, hogy nincs nagy külömség, csak én magasabb vagyok:)

A tánchoz eleve a vékony alkat szükséges, és ne higyj annak aki mást mond... eleve sokkal jobban mutat a szimpadon egy vékony magas lány, mert a "nézők felé emelkedik".

Az meg aztán über ciki, ha még a háj is rezeg rajta:)

Tudom, hogy sokan mondják, hogy nőies alkat stb-stb... ja oké, majd 40 évesen:D

Szóval nagyon szerencsés helyzetben vagy és örülj is ennek:)

Ha azt nézed, egy vékony alkat még mindig knyebben alakítható, mintha valaki kövér lenne, könyebb változtatnod, ha azt szeretnéd, és most nem a zabálásra gondolok:)

De tudom, hogy tök mind1, hogy én mit írok, ezt a csatát, neked kell lejátszanod magaddal szemben:)


Nekem teljesen mind1, hogy ki lát és hányan, akkor úgyanúgy tudok táncolni:)

De nehogy azt hidd, hogy én nem izgulok fellépések elött... úgy ronhangálok a szimpad mögött, készülő időben mint egy duracell nyuszi:)

Hogy, jaj még a sminkem, a hajam, a koreóó...

Viszont az izgalmat én mindig megpróbálom a javamra fordítani...régebben inkább leblokkolt a szimpadon(ami nem jó), mostanság már inkább felpőrget(ami jó mert energikusabb leszek).

Tehát mindennek meg van ám az előnye:)

Nálam sokszor van az, hogy nem tettszik a zene egy része, pl az elejen bejön, de a refrén már nem:)

Kitalálok tök jó mozdulatokat a folytatásra, de egy tök más zenére:)

Igy legalább 20 számot kéne összevágni nekem, hogy megfeleljen az elképzeléseimnek... ez nem túl szerencsés, de ez van...:)


A táncban nincsenek kifogások:D

Nem kifogás az, hogy jaj egy héten csak kétszer van, attol még te mehetsz másik táncra, vagy gyakorolhatsz otthon éjjel-nappal:)

Törekedj a saját stilusod kialakítására. (bár úgy gondolom, hogy fél év után az még korai)


Engem is kizárólag csak a tánc érdekel, képes lennék érte feladni BÁRMIT:)

és ÖRÖKKÉ csinálni:)

Csak sajnos sokan ezt nem értik, nem azt szeretném, hogy megértsenek, csak nagyon rosz, hogy a szülők leakarnak beszélni erről a pályáról, mert azt gondolják, hogy itt Magyarországon nagyon nehéz ebből megélni!

Én meg, ezt teljesen másképp látom...

Szerinted?


Kezdetben is azt gondoltam, hogy kizárt, hogy kibérnék állni a szimpadra... és nézz meg most:D

Ugrálok örömömben, amikor a kövi fellépéseinket mondja a tanár:)

Minél több koreóban benne akarok lenni:))))♥♥♥♥♥♥


20 éves vagyok, 12 éve sportolok már, de a tánc később jött...

Jazzbalett, klaszikus balett, hastánc:)

Hogy milyen volt a kezdet, azt már nagyából írtam, de tudnék még oldalakat írni:))

Hogy milyen most?

Szuper, csak azt sajnálom, hogy gimiben kaptam rá a táncra, elötte mást csináltam:)

Meg természetesen még jobb és jobb szeretnék lenni:))

2011. márc. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja azt nem írtam, a táncot 7 éve csinálom, 13-14 évesen kezdtem:)
2011. márc. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!