Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valaki összetudná nekem...

Valaki összetudná nekem hasonlítani a Wi Tsung Kung Fu-t és a Krav maga-t?

Figyelt kérdés
Ahol én lakok csak a Wi Tsung elérhető, de én krav magát szeretnék, egy ideig amíg máshol laktam tanultam is, ezért mondom. Ki nem állhatom a sallangot, és a felesleget, ezért szeretem a Krav Magát, a Wi Tsung az milyen?
2011. márc. 9. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Wing Tsun. vagy valahogy így.

egy ideje gyilkolásra használják már (történelmi eredete van, bár a modern wingtsun (Ip Man féle) újkeletű, mégis régre visszanyúlnak a technikái)

a kravot meg újonnan találták ki, hatékony bázistechnikákra épül az egész. én kicsit lenézem, de csak mert rossz vagyok.

és konkrétan a válasz: ha jó helyen tanulsz Wing Tsun kung-fut, akkor nem csak megvédeni tanulod meg magad, de erős lehetsz. mig kravban egy védekező "áldozat" szerepében edzel - gyakorolsz.

2011. márc. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az edzőtől függ elsősorban,hogy milyen lesz az edzés.

Te meg pont azt a két stílust nézted ki,ahol az edzések és az oktatók tapasztalata erősen kétséges.

Mindkét stílus lehet hatékony,de kifoghatsz olyan edzést is ami egy pénzlehúzó idő pocsékolás.

Ha idegesít a sallang,akkor ez fokozattan igaz.

Járj le pár hónapig ökölvívó edzésre és akkor lesz összehasonlítási alapod,hogy milyen is egy rendes küzdősport edzés.

Személyes véleményem szerint a krav valamilyen előképzettség nélkül nem is használható rendesen.

Amit meg meg láttam WT edzést,ott meg nem kesztyűznek,szóval nem készít fel a bunyóra.

2011. márc. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Neji ***** válasza:
Wing Chun-t ajánlanék egy jó kemény edzővel:D többre mész vele...:P nagyon jó hatékony teknikákat tartalmaz..csak sokat kell gyakorolni,erősíteni.
2011. márc. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jár néhány kiábrándult vingcsunos a krav-csoportomba. Nem mondanám őket veszélyesnek. pedig az egyik 100 kiló fölött van.
2011. márc. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Neji ***** válasza:
Utolsónak:Én is ismerek gyenge krav osokat:))) egyéntől függ....ki mennyit gyakorol,mennyi időt szán rá,tényleg akarja-e,tehetséges-e
2011. márc. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

14:04

100 kiló fölött?

akkor remélem sejted, hol a probléma :)

2011. márc. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Aczél: Én ismerek olyan száz kiló fölötti embert, aki cseppet sem lassú. Ha az a száz kiló izom, akkor az nagyon durva tud lenni. Nézd meg Overeemet, vagy bármelyik nehézsúlyú MMA-st. Nem mondanám őket veszélytelennek.
2011. márc. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!