Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a derekam...

Miért van az, hogy a derekam vékony, a fenekem, és a lábaim pedig nem annyira? (pedig nem eszek annyit, mint egy disznó. Rendesen járok sportolni. )

Figyelt kérdés
2009. febr. 21. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Az ok a genetikában keresendő. Mindenkinek annyi lehetősége van "csak" a teste formálására, amennyit a csontozata felépítése lehetővé tesz számára.

A Te alkatod vélhetően körte típus, ha hízol, akkor a lábadra-popódra, ha fogysz, akkor először a cicidből. (Ha jól tévedek).


Megoldás: edzés a kritikus területekre. A megdolgoztatott, erős izomzat azokon a napokon is több energiát "fogyaszt", amelyeken nem sportolsz. De óvatosan! Ne az izomtömeg növekedésére törekedj, hanem aerob sportokkal szálkásíts. Ha elérted a kívánt állapotot, sport mellett(!!) szedj fel egy kilót- azonnal a cicidre fog felugrani.


Az alkatodon ezzel együtt nem tudsz változtatni, a lehető legjobbat kihozni magadból azonban igen. Sok sikert!

2009. febr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Mekkora baromságot írtál teee? Miaz,h utána szedjen fel 1 kilót a cicire? Mintha lehetne irányítani,h hova hízzon. Amúgy az egész testedre edzés! A többi izom munka is nyel energiát plusszba az se árt ha más testrészek is formálodnak. És ha combra edzel akkor nehogy azthidd,h cska combról megy le a felesleg ha felülésezel akkor meg csak a hasadról fogysz.....
2009. febr. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

nekem is vastagabb a lábam seggem, de ha hiztam cicim nagyobb maradt minidg fogyás után.....

így lehet általánosítani egy fogyást? testalkatot most komolyan???? ezt nem flegmaságból kérdezem, csak ez volt a tapasztalatom...vagy akkor nekem milyen a testalkatom ha cicim nagy, derekam hasam nem, és comb, popo megint vastagabb ?

de ha edző vagy hiszek neked kedves első válaszoló

2009. febr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben az baromság, hogy folyamatos edzés mellett az edzett területekre nehezebben megy a zsír, mint a mell zsírszövetállományára, akkor vállalom.:)
2009. febr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A Te testalkatod homokóra. Nem, két test sosem viselkedik ugyanúgy, de az genetikus, hogy a zsírsejtjeid mely testtájakon "híznak" meg könnyebben. Ahogyan az is, hogy hol szélesebb a csontozatunk esetleg, mint amilyet szeretnénk.

Van, aki cicire hízik jobban "gyárilag", van, aki felül recseg-ropog, mégis vastag combjai, vádlijai vannak.


Az én tanácsom az volt, hogy edzett lábizomzat nehezebben hízik, mint gyárilag hízékony, edzetlen formában. Többen tapasztalaták közülünk, hogy ha MINDENHONNAN lefogynak (valóban nincs ui helyi zsírégetés), és edzik az izomzatot, akkor ezekre az edzett testtájakra nehezebben jönnek vissza a kilók. Ez eddig logikus, gondolom.

A mell tömegét tehát azzal tudom kicsit növelni, ha edzett test mellett, kicsit hízom. Tapasztaltuk, ez van, aki nem hiszi, járjon utána.

De nincsenek csodák, egy 75/a ciciből sosem lesz ezzel a módszerrel (sem) 95/c.

Kivéve, ha alaposan elhízol.


Nem, nem edző vagyok. "Csak" aktív sportoló, nagyon-nagyon sok éve, tehát fogyasztásban, hízásban, edzésben, a test ilyen irányú működésében elég nehéz újat mondani nekem, bár a baromságozáson nagyon kellett nevetnem :) Mindemellett nő vagyok.

Remélem, tudtam segíteni kicsit.

2009. febr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget mindenkinek:)
2009. febr. 22. 11:10
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

Aktív sportoló! Na közelítsük meg a problémát paraszti ésszel semmi hablaty meg ilyen-olyan nagyszavak nélkül. Azt mondod,h oda nehezebben hízik az ember ahol edzett testrészei vannak. Na magyarán az izomszövetek amik terhelés hatására növekedtek méretben a zsírsejteket eltaszítják? Igen a nagyobb izomtömeg nagyobb kalóriaigénnyel rendelkezik a saját fentartása érdekében, de a kalóriákat nem a közvetlen közelében lévő zsírsejtekből nyeri. És az energia nem is a zsírsejtekből lesz. Az igenis baromság,h irányított hízásról beszéltél! Az nem baromság,h aki hízik az mellre is hízik, de nem lehet irányítani,h hova adottság kérdése. És pl. miért van akkor annyi hasi elhízott ember? Hiszen a hasizom szinte egész nap dolgozik hiszen az (és egyéb izmok) tartják a testet. Szóval a hasizom átlagosan mindenkinek edzett pl a karjával szemben. Nincs olyan,h az edzett testrészek nehezebben híznak! És hogy miért baromság az, hogy csak az adott területekre edzen? Pl.: 1: 1.nap agyon dolgozza a problémás területeit kezdő révén izomláz egyéb problémák amire megint ráfog dolgozni másnap hiszen eredméynt akar. és így tovább túledzés és csak negatív változások várhatóak. 2: Tételezzük fel,h nem ad a testének akkora terhelést kezdő révén. Ekkor heti 3 napot edz és csinál mindig 3 sorozat guggolást. és ennyi. Ám ha az egész testére edzene akkor kihasználhatja azt,h az összes izmát megdolgoztatja és ezáltal az összes izom "égessen" energiát.

Amúgy mellékesen meg lehet,h ám más edző.

Az hogy néha napján elmész mondjuk úszni az nem jelenti azt,h te vagy a vízilabda válogatott edzője.

A mozgáshoz kitartást és jó kedvet! A sikerekhez pedig előre is gratulációm mert úgyis meglesz!

2009. febr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Válogatott röplabdás voltam- ma már nem vagyok válogatott. Amit írtam az nem vitatéma, onnantól, hogy szerinted mindenkinek edzett a hasizma, nem hiszem, hogy én okosakat tudok mondani neked. :) ... nem is próbálok. Sok sikert mindenkinek a fogyáshoz!
2009. febr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Rendben, nézzük "hablaty" nélkül- Te kérted..:)


"Az izomszövetek amik terhelés hatására növekedtek méretben a zsírsejteket eltaszítják?"


Nem, senki nem taszít senkit sehová...


"Igen a nagyobb izomtömeg nagyobb kalóriaigénnyel rendelkezik a saját fentartása érdekében, de a kalóriákat nem a közvetlen közelében lévő zsírsejtekből nyeri."


Így igaz.


És az energia nem is a zsírsejtekből lesz.


De bizony, hogy a zsírsejtekből is... Különben nem létezne fogyás.:)


"Az igenis baromság,h irányított hízásról beszéltél!"


Rendben, baromság. Remekül elmondod, mi, miért hülyeség, de akkor mondd már el a helyes változatot is.:)


"Az nem baromság,h aki hízik az mellre is hízik, de nem lehet irányítani,h hova adottság kérdése. "


Ez esetben nem létezne ésszel végzett alak- és testformálás. Viszont létezik.



"És pl. miért van akkor annyi hasi elhízott ember? "


Mert nem tudnak ésszel alakot formálni.:) Természetesen a genetikai lehetőségeik mentén. És mert gyenge a hasizomzatuk. Magadnak mondasz ellent: ha nincs helyi hízás, akkor hogyan láthattál hasi elhízottakat..?


"Hiszen a hasizom szinte egész nap dolgozik hiszen az (és egyéb izmok) tartják a testet."


Tévedés. A testet a vázrendszer tartja. A csont és az izomzat együtt. A hasizomzat semmiképp sem tartja a testet, másféle feladatai vannak elsősorban. Nem, nem dolgozik egész nap a hasizomzat, főleg, így gyüjtőnéven emlegetve, merthogy többféle izmok alkotják a hasizomzatot. Bizonyára hallottál pl a ferde hasizomra kifejlesztett gyakorlatokról. És arról is, hogy akinek edzett ez az izomzata, azon pl nem veszed észre annyira nyilvánvalóan, ha degeszre ette magát. Ha mindenkinek edzésben volna a hasizomzata, pusztán attól, hogy éli az életét, nem lennének hasas emberek.


"Szóval a hasizom átlagosan mindenkinek edzett pl a karjával szemben."


Szóval ez így hülyeség- lásd előbbiek.


"Nincs olyan,h az edzett testrészek nehezebben híznak!"


Nincs? Aztán miért nincs? :):) Eszerint egy edzett testű sportoló ugyanolyan könnyen hízik, mint aki egész nap a fotelben ül? Ugye ezt viccnek szántad..:)


"És hogy miért baromság az, hogy csak az adott területekre edzen? Pl.: 1: 1.nap agyon dolgozza a problémás területeit kezdő révén izomláz egyéb problémák amire megint ráfog dolgozni másnap hiszen eredméynt akar. és így tovább túledzés és csak negatív változások várhatóak."


Igen. Így csinálják pontosan az együgyűek, ahogyan leírtad.:D De ezzel újra nem sikerült megindokolnod, miért baromság vajon egy adott terület izomzatát hangsúlyosan edzeni...


" 2: Tételezzük fel,h nem ad a testének akkora terhelést kezdő révén. Ekkor heti 3 napot edz és csinál mindig 3 sorozat guggolást. és ennyi. Ám ha az egész testére edzene akkor kihasználhatja azt,h az összes izmát megdolgoztatja és ezáltal az összes izom "égessen" energiát."


Jó, tételezzük fel, csak nem érthető pontosan, hogy mit is kéne feltételeznünk és miért.


"Amúgy mellékesen meg lehet,h ám más edző.

Az hogy néha napján elmész mondjuk úszni az nem jelenti azt,h te vagy a vízilabda válogatott edzője."


Igen, valóban nem jelenti azt.:) Sőt abban is igazad lehet, hogy "lehet, h ám más edző"- csak sajnos én nem tudom, mit jelent ez..:)


"A mozgáshoz kitartást és jó kedvet! A sikerekhez pedig előre is gratulációm mert úgyis meglesz!"


Neked is viszont kívánom-kívánjuk.

2009. febr. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

igazából pontról pontra végig vetted a dolgokat amiket leírtam és sztem nem cáfoltál meg semitsem számomra:D


De akkor játszuk végig pontról pontra megint:D


"És az energia nem is a zsírsejtekből lesz."

Szted ez baromság:D Oké a testnek a legnehezebb zsírsejtből energiát nyernie ezáltal, mert azt bontja le a legnehezebben. Glikogén raktárakról biztos hallottál már. Szted edzés után miért kell visszatölteni a glikogén raktárakat? Mert biztos a tested edzés során a zsírsejteket használja fel véletlenül sem a glikogént:D

A zsírból való energianyerés egy kicsit bonyolultabb.


"Az nem baromság,h aki hízik az mellre is hízik, de nem lehet irányítani,h hova adottság kérdése."


szted baromság.

Ok én csak a bickómra szeretnék zsírt pakolni,h nagyobbnak látszódjon! Hogyan irányíthatnám akkor a testformálásomat ebbe az irányba?


"Hiszen a hasizom szinte egész nap dolgozik hiszen az (és egyéb izmok) tartják a testet."


Itt természetesen nem arra kell gondolni, hogy felér 1000felüléssel a napi semmittevés.

Nem tart szerinted a hasizom semmit. Ok akkor sétálsz minden egyes lépésnél kis stabilizáló mozgást végez. Antagonistája a mélyhátizmoknak. Viszont mondjuk a tricepsz szinte egész nap meg sem feszül egyes embereknél. Ezáltal hasizom edzettebb mint a tricepsz. Mégis sok az olyan ember aki a hasára hajlamos hízni. De viszont állításod szerint az edzett testrészek nem hajlamosak hízásra csak az edzetlen testrészek.


Amúgy a vázrendszert tarjta a test igen szépen kifejezve magad. De én a felsőtestre gondoltam (mondtam paraszti ésszel magyarázok) Itt tényleg hülyen jött le a dolog mert nem pontosítottam.


"Nincs olyan,h az edzett testrészek nehezebben híznak!"


"Nincs? Aztán miért nincs? :):) Eszerint egy edzett testű sportoló ugyanolyan könnyen hízik, mint aki egész nap a fotelben ül? Ugye ezt viccnek szántad..:) "


Testrészekről volt szó nem egész testekről!:D


ez hosszú idézés:

"

"És hogy miért baromság az, hogy csak az adott területekre edzen? Pl.: 1: 1.nap agyon dolgozza a problémás területeit kezdő révén izomláz egyéb problémák amire megint ráfog dolgozni másnap hiszen eredméynt akar. és így tovább túledzés és csak negatív változások várhatóak."


Igen. Így csinálják pontosan az együgyűek, ahogyan leírtad.:D De ezzel újra nem sikerült megindokolnod, miért baromság vajon egy adott terület izomzatát hangsúlyosan edzeni...


" 2: Tételezzük fel,h nem ad a testének akkora terhelést kezdő révén. Ekkor heti 3 napot edz és csinál mindig 3 sorozat guggolást. és ennyi. Ám ha az egész testére edzene akkor kihasználhatja azt,h az összes izmát megdolgoztatja és ezáltal az összes izom "égessen" energiát."


Jó, tételezzük fel, csak nem érthető pontosan, hogy mit is kéne feltételeznünk és miért.

"


Itt az a probléma,h te azt javasoltad először,h CSAK az adott területekre eddzen! Én meg itt elmagyaráztam,h miért ne csak arra eddzen.


Nincs kedved mail-ezni? tetszik, hogy vki nem csak azt mondja,h csak mert és kész hanem van magyarázata is.

2009. febr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!