Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tegnap kicsit túlzásba vittem...

Tegnap kicsit túlzásba vittem a bicepszezést, és bedurrant az izmom. Mit tegyek hogy enyhítsem? (lent)

Figyelt kérdés

Az lenne a gond, hogy tegnap túllőttem a célon bicepsz terén, és ma reggel úgy ébredtem, hogy be van durranva mind 2 karom, annyira, hogy nem bírom rendesen kinyújtani a karom. Hogyan enyhítsem?

Előre is köszi!


17/f


2011. márc. 18. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
igen általában bedurran edzésen, ha nem így lenne akkor szarul csinálnád. Egyébként tudod mi az amikor bedurran egy izom????
2011. márc. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd a kar kinyújtását, ha fájdalmat okoz, viszont arra is ügyelj, hogy ne nagyon tartsd teljesen behajlítva, inkább próbáld meg lazán mozgatni, enyhén (tényleg csak enyhén) masszírozd meg a bicepszedet, úgy tartsd a karod, ami még nem okoz fájdalmat, de nincs is teljesen behajlítva.
2011. márc. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ez nem izomláz véletlenül? :)
2011. márc. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az elsőnek: tudom :)

A másodiknak: köszönöm!

A harmadiknak: lehet.. :\

2011. márc. 18. 17:54
 5/12 anonim ***** válasza:

GreenTea


Hideg-meleg váltózuhany esetleg. Igazából ki lehet bírni, 2-3 napon belül teljesen elmúlik.

2011. márc. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, tudom hogy kb. ennyi idő, csak kicsit idegesítő.. de legközelebb jobban odafigyelek :)

2011. márc. 18. 17:58
 7/12 anonim válasza:
Hogyan szoktál bicepszre edzeni? LEírnád részletesen, és azt is, hogy tegnap hogyan edzettél?
2011. márc. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Enyhíteni a fájdalmat csak az idő tudja. Amit érzel, amit izomláznak ismerünk, nem más mint mikroszakadás. Az izmok rostokból épülnek, vastagabb, vékonyabb rostokból. Amikor erősíted, de akár mindennapi mozgásnál pl. hirtelen megemelsz valamit ami nagyon nehéz, a vékonyabb rostok elszakadnak, a szakadás gyulladásnak indul és fájdalmat okoz.

Kemény gyúrás után a másnapot mindig töltsd pihenéssel.

2011. márc. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

2 db 10kg-s súlyzóval csináltam, először 50enet (20-anként feszítéssel), utána a hát felé hajlítással (szintén 50-et).


Köszönöm, akkor most pihentetni fogom amíg el nem múlik.

2011. márc. 18. 19:24
 10/12 anonim ***** válasza:

A hideg-meleg váltózuhany is jó rá, ahogy az előttem szóló írta.

A későbbiekben pedig azt javaslom, hogy minden sorozat előtt nyújts, ez nagyon fontos.

2011. márc. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!