Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ugye ha gyorsan emelgetem a...

Ugye ha gyorsan emelgetem a súlyokat, akkor szálkásítok, ha lassan, akkor tömeget növelek?

Figyelt kérdés
Eddig 2kezes 28 kg-s súllyal edzettem bicepsz, vállra 2 egykezes 8kgs-al mellre, tricepszre, de fiatal vagyok még, nem bírja a kezem, ínhüvelygyulladásom lett, meg fáj sok helyen. Az a kérdésem, hogy ha visszaváltok a régi 20k-s, 2 kezes, 5-5 kgs egykezesre, és azzal gyorsan edzek, akkor az többet ér, mint ha ugyanezekkel a súlyokkal lassan emelgetek?
2011. márc. 20. 10:36
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nem fog leépülni az izmom, ha most visszaváltok a kisebb súlyokra?
2011. márc. 20. 10:40
 2/13 anonim ***** válasza:
14%
ha nagy súlyokat emelgetsz alacsony ismétlésszámmal, azzal izomtömeget növelsz, ha kisebb súlyokat magas ismétlésszámmal, akkor szálkásítassz.
2011. márc. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
és a sebesség, nem számít, csak a mennyiség?
2011. márc. 20. 11:16
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Hagyjátok már ezt a kis súly magas ismétlés f@szságot.Az étrenden múlik minden,nem az edzésen.Úgy hülyeség,ahogy van.
2011. márc. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az utolsó annyira dilettáns, hogy csak na. És kíváncsi lennék, hogy mivel tudná indokolni illetve megvédeni ezt az elhamarkodott állítását.

A gyorsaság inkább hátrány, mint sem előny. Nagy sérülésveszély, rángatás stb.-t eredményez. Szépen lassan kell az engedési fázist végrehajtani és az erőlködésit pedig lehet gyorsan, de rángatás nélkül.

Az ismétlésszámról pedig annyit, hogy 8 és 15 között mozogjon függetlenül attól, hogy épp tömegelsz avagy szálkásítasz. 8 alá soha ne menjen. 15 fölé pedig max bemelegítésnél, mert amúgy az lószart sem ér ha 20akkal nyomod végig a teljes szériát.

2011. márc. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
?
2011. márc. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Valszeg kicsit félreértelmezte amit írtál. :D

Amúgy ez a kis súlyos szálkásítás baromság, a súlyzós edzésed ugyan olyan szálkásításkor, és tömegeléskor is,csak az étrend különböző.

2011. márc. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És ha eddig nagyobb súlyokkal csináltam, akkor most ha visszaállok a kisebbekre (amiket írtam, ekkorák a különbségek), akkor mennyire fogok leépülni?
2011. márc. 20. 15:19
 9/13 anonim ***** válasza:
Csinálj több ismétlést úgy ,hogy mindig egyre nehezebb és nehezebb súlyzókkal erőlködsz és megpróbálsz mindig annyit beleverni amennyit csak tudsz. Ha eléred azt, hogy már 8nál több nem megy akkor elindulhatsz visszafele vagy akár befejezheted a gyakorlatot. Ezért érdemes úgy csinálni, hogy kb a 4. ismétlés legyen akkora súllyal, amekkorát már csak 8* tudsz kivitelezni. Ha így fogod csinálni akkor nem fog vissza esni az erőd.. Érdemes picit több (kb. egy-másfél perc) pihenőt kihagyni két ismétlés között és akkor jó lesz...
2011. márc. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

*testépítésben laikus*

vagyok, de szerintem, ha van egy (mminőségi) izomtömeged, továbbra is edzel, és nem éhezel, akkor az annyira nem fog leépülni :)

mint hogy testépítéshez nem értek, azért el tudom képzelni, hogy 100 kiló fölött, ha vált valaki az edzésén, akkor pár hónap alatt pl. fogyhat izomméretből..

ezek fura dolgok, nekem harcművészettel évek alatt változik csak a testem, nem túl látványosan, és ez majdnem független az adott edzéstipustól. (tehát hogy épp 1 kezes fekvőtámaszos erőedzés van, vagy laza 2 kézen de több 100 darab vagy hogy abszolút nem erősítek, mert csak technikázom)

2011. márc. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!