Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire egészséges / egészség...

Mennyire egészséges / egészségtelen a fehérjeturmix?

Figyelt kérdés
Főként az érdekelne, milyen hátrányai illetve veszélyei vannak a különböző fehérjeporoknak, turmixoknak, akár hosszú-, akár rövidtávon.
2009. febr. 25. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Előnye,h fehérjét viszel be ami fontos és jó. Hátránya hát a szinező anyagok, ízfokozók stb. de hát mibe nincs? Ha megeszel egy darab almát azzal beviszel több mérgező, szennyező anyagot mint egy fehérjeturmixal.
2009. febr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
igaza van tamogatom hat egeszsegebebb mind a pizza vagy a meki
2009. febr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
29%
A fehérjeturmixok kiegészítő jelleggel alkalmazhatók, de óvakodni kell a túladagolástól. A túlzott fehérjebevitel károsan hat a vesékre, így nem érdemes nyakló nélkül fogyasztani az ilyen készítményeket. Egy-egy kemény edzés után, véleményem szerint heti 1-3 alkalommal, iható fehérjeital, de minden szempontból előnyösebb a megnövekedett fehérjeszükségletet természetes módon, például hússal, tejjel kielégíteni. Ilyen módon is lehet acélkemény, maradandó izomzatra szert tenni, sőt, ez az igazi erő és egészség.
2009. febr. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Az utolsó válaszoló sajnos eléggé félre van tájékozódva. Miért is csak heti 1-3 adag a javasolt? Nem értem, hogy ha "természetes" módon fogyaszthat fehérjét (a turmix amúgy mitől nem természetes? ezt sem értem. kb annyira nem természetes, mint a bébi ételek...), mint pl hús, akkor a turmixal mi a gond? Egy 10dekás csirkemell szeletben annyi fehérje van, mint egy turmixban. Akkor a csirkét sem szabad túladagolni?


Hülyeség ez félelem a fehérjétől! Nincs mellékhatása. Leterhelheti a vesét, de csak akkor ha gyakorlatilag nincs folyadékbevitel, de akkor meg minden leterheli...

Ezek a termékek meg amúgy sem olyan olcsók, hogy mértéktelenül lehessen őket fogyasztani...

2009. aug. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vadmeggy ***** válasza:
75%
A fehérjeporokkal azért kell vigyázni, mert nem a fehérje káros benne, hanem minden szar amit kísérőanyagnak mellétesznek! Igen olvasd el, hogy miket tartalmaz és nem csak fehérjét! Ezért nagyon fontos, hogy csak minőségi terméket vegyünk: Biotech,Scitec Nutriton. Ezekben meg lehet bízni,de én csak edzés után iszom, mert szerintem nincs szüksége egy normális embernek annyi fehérjére, mint egy testépítőnek.
2010. ápr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Scitec-et fogyasztok, és én is csak edzés után.
2010. ápr. 2. 12:01
 7/7 tap bela ***** válasza:

Végre, hogy valaki kezdi már kapisgálni dolgokat.....


"...A fehérjeporokkal azért kell vigyázni, mert nem a fehérje káros benne, hanem minden szar amit kísérőanyagnak ...."



A nagy probléma az, hogy a vevők túlnyomó többségének olyan mérvű infomráció hiánya van, hogy azt is elhiszi, hogy a zöld doboz piros lesz. Ebből kifolyólag alapból meg sem nézik mit tartalmaz a megvásárolt termék! Az összetétele már is mutatná, hogy egy raká-s sz-art vett, de mivel 1 forintért vette, és mivel a haver is eszi, meg egy 500kg-os izom-monstrum van a képen, meg orbitális maszlag rekám szöveg van meéél biggyesztve. ......


BE-kamálja, és eszi a sze-metet. ;-)

2014. jan. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!