Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítéshez milyen fehérjedú...

Oláh Péter kérdése:

Testépítéshez milyen fehérjedús ételek vannak?

Figyelt kérdés

Nem rég kezdtem az edzést é szeretném tudni miket egyek hogy az izom fejlődjön. Gondolok reggeli ebéd stb... és hányszor ajánlatos ennem 1 edzés nap?

Válaszokat köszi!


2011. márc. 30. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
egyel rendesen mindent,plusz meg vegyel feherje port es este igyal egy pohar tejjel az segit
2011. márc. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Napi 5-6x.Fehérjeforrások:Csirkemell,pulykamell,hal,sovány túró,tojás,proteinturmix.Szénhidrátforrások:Rizs,zabpehely,főttkrumpli,tészta,teljes kiörlésü kenyér,hüvelyesek. [link] ha most kezdted,akkor ezt ajánlott elolvasni,sokat tanulhatsz belőle.
2011. márc. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Első kicsit hülyeséget beszél.
2011. márc. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak egy kicsit költséges így étkezni.Én is megpróbálom azt az utat követni, de elég sokba kerül.Veszel egy bödön fehérjét (tejsavó) azt hogy milyet veszel, izolátum vagy koncentrátum apénztárcád szabja meg.Mondjuk egy hónapra ha olcsóbbat veszel, akkor olyan 11-13000 Ft.Egy csirkemell (1kG)1200fT.Lazacfilé 1000Ft a 250Gr.Stb....Szóval van ára a dolgoknak.Idáig azt hittem hogy a horgászat a leg drágább sport, de most már tudom hogy nem.
2011. márc. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

GreenTea


21:02-nek: Költséges így étkezni? Valóban nem a legolcsóbb. De azért az árakkal nem vagy teljesen tisztában. Én már nem vagyok kezdő, és zabálok is rendesen. Tápkieget sem egyet fogyasztok, a havi 13ezer egy kezdőnek mégis igen csak túlzó összeg. A másik a lazacfilé... azért az ésszerűség határain belül gondolkozz! Szerinted hány testépítő tolja a lazacot? Nem sok, pont az ára miatt. A csirkének pedig nem csak a mellét lehet megenni, van combja is olcsóbban. Létezik túró és tojás is, ami szintén nem annyira drága.

Nekem őszintén szólva nem drága ez a sport. Az lenne a drága, ha olyanra költenék amit nem szeretek!

2011. márc. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

az meg a másik hogy nem csak a sportért kell drágábban kajálni hanem az általános egészségi állapotod javulásáért!

testépítés 0-24 ben megy és így már nem is drága annyira,de kapásból fel tudnék sorolni 20 sportot ami sokkal többe fáj!

2011. márc. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Nem rég kezdtem az edzést é szeretném tudni miket egyek hogy az izom fejlődjön. Gondolok reggeli ebéd stb... és hányszor ajánlatos ennem 1 edzés nap? "

Az első kérdésre annyit mondanék, hogy kezdőnek nem túl fontos betartania egy ilyen "kemény" diétát... Éppen elég az, hogy megfog nőni a táplálék igényed és erre még rátolod a fehérje turmixokat aztán kész... Ráérsz még később elkezdeni a fehérjedús táplálkozásokat... És nem csak az ára miatt... Én például nagyon sok fajta ételt eszem.. Igaz, minden napra jut egy kiadós mennyiségű húsos étel is, de mellette a káposztát, leveseket, főzelékeket, lencsét, borsót stb.-t is fogyasztom dögivel...

Sokan osztják itt az észt látatlanban, amit nem is nehezményezek, mert nem mondanak hülyeségeket, csak túlságosan komolyan veszik annak ellenére, hogy szerintem tuti nem indokolná az, ahogyan ki is néznek valójában...

Vagy itt mindenki versenyre készül avagy bitang jól néz ki, kidolgozott, 10% környéki testzsírral stb..


A "hányszor egyél egy nap" kérdésre pedig a válaszom az, hogy fő a rendszeresség és legalább 3*, de inkább 5*.. Ahogy az életed engedi, viszont a rendszeresség az tényleg fontos. A katonaságban is csak 3* ettünk és attól is rendesen meg tudtunk erősödni, izmosodni stb. Pedig az a koszt eléggé silány volt, viszont amennyire kifárasztottak minket simán betúrtuk az időnkénti repetával egyetemben...


Az pedig, hogy edzés nap vagy nem edzés nap ne befolyásolja az étkezésed. Minden nap egyél rendesen annyiszor, amennyiszer a rendszered úgy kívánja..

Illetve edzés előtt hagyjál ki kb. 1 órát, de inkább másfelet... Edzés után pedig mihamarabb egyél ismételten... Szóval nem árt úgy beosztani a dolgot, hogy így az idő/edzés a rendszeresség egyensúlyban legyen...

2011. márc. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Az utolsónak pedig, körülbelül 2 hónapja kezdtem de intenzíven inkább 1
2011. márc. 31. 07:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért nem értek egyet azzal a hozzászólással hogy nyugodtan egyél mindent.Ha mirelit kajákat, fehérlisztes dolgokat, csokikat stb.. eszel, akkor növekszik a zsír!Ez ilyen egyszerü!Még kezdő szinten is.Ha olyan kajákat eszel amiket megfelelően fel tud dolgozni a szervezeted, na akkor fog nőni az izom és nem a háj.Vannak olyan terembe járó egyének is akik esznek mindent és erősek is, de úgy néznek ki mint egy disznó.Gondolom nem ez a cél.Tömegelés alatt is feljön egy kis háj, de ha olyanokat eszel mint a rízs, csirke,hal......és leméred az adagokat, akkor kordában lehet tartani az elhízást.De ha főzelékeket eszel meg iskolai kosztot, akkor azon miket méregetsz?Főzelékek jó lisztes habarással meg tejfőlel...A túró meg olyan mint a citrompótló!Jó ha nincsen pénzed fehérjére, de abban a LASSAN felszívódó fehérjén kívül van még egy csomó zsír is.Ami nem igazán okés.Egy olcsó zsírszegény túró (Lidl)200Ft A Power Protein amiben van lassan és gyorsan felszívodó fehérje is meg sok más jó dolog 3000Ft, és 36 adag van benne.Lehet számolni ha 36 túrót veszel 7200Ft egy doboz PW meg 3000Ft.
2011. márc. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!