Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valaki leirná nekem pontosan...

Valaki leirná nekem pontosan hogy hogyan készülnek a táplálékkiegészítők?

Figyelt kérdés
Egy részletes folyamat kéne.
2011. ápr. 3. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Leszűrik,kiszedik belőle a szemetet,koncentrálják,leporítják és ennyi.
2011. ápr. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bix ***** válasza:

vaze. tápkieg néven fut a vitamintól a kreán át a fehérjéig minden...


a tejsvaó fehérjét ha erre vagy kíváncsi kb így:


meglepő módon tejszavót elforralják, hírtelen porlasztják és melegítik, így a víz eltávozik, marad egy pehely szerű könnyű cucc, ez lesz az alapja. ebbe aztán gyártó és modell függően mehet szénhidrát ha tömegnövelő kell, emésztést segítő enzimek, stabilizátorok ha igényli, sbt. összekeverik az ízesítővel és tádám dobozolható is.

2011. ápr. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 De Puta Madre ***** válasza:

1. A friss tejet bevizsgálják, és miután a minőségbiztosítási szakemberek jóváhagyják, pasztörizálásra kerül.

2. A kazeint vagy túrót és a tejzsír egy részét szeparálják, ebből készül a sajt.

3. A fennmaradó folyadék különleges szűrők sorozatán halad át, melyek elválasztják a savófehérjét a laktóztól és a folyékony savóban található egyéb alkotóktól.

4. A koncentrált folyékony savó egy ioncserélő toronyba kerül további koncentrálás illetve tisztítás céljából. Az ioncsere egy gyengéd eljárás, ami nem denaturálja és nem bontja le a savófehérjét.

5. Ezután a termék egy szárítótoronyba kerül, ahol a vizet távolítják el.

6. Az utolsó lépésben a tiszta savófehérje csomagolása történik.

2011. ápr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

naggyon jó!

az összes válasz vegyítéséből írom majd a diplomamunkámat annyira megtetszett!! :D

pláne az uránnal dúsított péksütis, az tűnik a legtestesebbnek :P Jeee!

2011. ápr. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nekem is egy prezentációhoz kell:)-már elég sok mindent leirtam,de azt nem tudtam pontosan hogy készítik,milyen eljárás alapján a táplálékkiegészítőket.Bocsi hogy kihagytam hogy ezalatt a fehérjékre gondolok.
2011. ápr. 3. 18:55
 6/6 anonim ***** válasza:

GreenTea


Én biztos így csinálnám:) Tehát ha GreenTea Nutrition terméket vásárolnátok a jövőben, tudjátok mire számítsatok!

2011. ápr. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!