Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Natúron edzve súlyokkal,...

Geri31 kérdése:

Natúron edzve súlyokkal, koksz és táplálékkiegészítők nélkül el lehet-e érni közel ugyanazt csak hosszabb idő alatt, vagy felejtős?

Figyelt kérdés
2011. aug. 21. 20:14
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
59%
sokkal hosszabb idő alatt
2011. aug. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
Kokszot soha! De sajna a tápokhoz sincs bizadalmam, mert valamit abba is kell tenni, hogy erősödj, kizárt, hogy "csak" fehérjét, és szénhidrátot. Viszont szeretek edzeni, és meg akarok erősödni/vastagodni, ha lehet kaja, edzés, pihi módszerrel. Viszont mondják, hogy megáll majd egy ponton, és kész...
2011. aug. 21. 20:22
 3/53 anonim ***** válasza:
68%

első vagyok

én azt mondom, hogyha egy egészséges, normális alakot akarsz, ahhoz teljesen fölöslegesek ezek a szerek

2011. aug. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
Persze, hogy egészségesebb, ez magától érthetődik, de azért lenne jó tudni a lényegi választ, mert bár nem világbajnok akarok lenni, de magamnak akarok bizonyítani, hogy elérek egy célt. És elérhetem-e ezek nélkül. Adatokat nem tudok írni, max annyit, hogy 187cm 91 kg vagyok most, és 105kg-ig szeretnék menni, ha lehet izomban:)
2011. aug. 21. 20:28
 5/53 Zakathol ***** válasza:
95%

A válaszolónak és a kérdezőnek egyaránt: Ezek nem szerek, hanem táplálék-kiegészítők. Szimpla kaja, és igen: a fehérjétől képzeld el erősödsz. Hogy miért? Azért mert az izom abból épül fel. Az edzéstől az izmot arra stimulálod, hogy a vérben található fehérjét beépítse, a vérben található szénhidrátot pedig a kiürült glikogénraktárakba tegye. Így a következő edzésen már "erősebb" izmokat kapsz.


Ezeken felül kijelenthetjük, hogy boltban/webshopokban, bárki által megvásárolható táplálékkiegészítőkben semmi olyan "szer" nincsen, amit bármilyen országos/nemzetközi egészségügyi szervezet nem engedne beletenni... Ez pedig már csak józan ész kérdése...

2011. aug. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:
Nem kötekedésképpen, de a 80Ft-os "üdítőket" is engedik forgalomba hozni, meg ezer más olyan élelmiszert, amibe raknak egészségre ártalmas anyagokat. Nem vagyok kémikus, se okoskodó ember, de ezektől a táplálékkiegészítőktől ugyebár növekedést tapasztal az ember. Lehet-e szimplán ez természetes fehérjétől? Másik idevágó kérdés ehhez kapcsolódóan. Tudom hogy mitől fejlődik az izomzat, és úgy számoltam be tudom vinni kajával azt a kalória mennyiséget, amihez egyelőre nem kell kiegészítés, sőt mellé zsír is jön fel ami tömegeléskor ugye természetes. De akkor ha még ehhez dobnám be a napi 3x-i fehérjét szerintem a szervezetem már fel sem bírná dolgozni... Ezért vagyok kissé tanácstalan, hogy mire képes kajával az ember?
2011. aug. 21. 20:38
 7/53 anonim ***** válasza:
100%

Ha be tudsz vinni kajával annyit akkor oké, a tápkieg azoknak van kitalálva akik nem tudnak pl. annyi húst megenni.

Egyébként a boltban, LEGÁLISAN, szines csomagolásban, csoki ízesítéssel megkapható tápkiegben biztos nem lesz szteroid. Ha lenne akkor rögtön betiltanák. És eléggé nem érné meg a gyártónak ha ingyen osztogatná a doppingszert, semmi értelme nem lenne.


Vitamint attól még be kellene vinned tápkiegből, azt muszáj az edzés mellé, még ha mást nem is szedsz.

2011. aug. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 Zakathol ***** válasza:
90%

A táplálékkiegészítőben is természetes fehérje van. És igen, a növekedés ettől (is) következik be.


A boltban kapható 80Ft-os üdítők a sok fölösleges cukortól egészségtelenek többnyire. Amit pedig te a táplálékkiegészítőbe "várnál" azok TILTOTT SZEREK, de még egyszer elmondom, ilyenek nincsenek benne. Túl drága lenne a gyártónak szteroidokkal tömni a fehérjéjüket/tömegnövelőjüket...


Az étrendet úgy kell összerakni, hogy az edzés utáni turmix beleférjen. Az ugyanis sokkal hasznosabb, mintha utána a szilárd kajával vinnél be nemtudom mennyi idő múlva x-gramm fehérjét, amit ráadásul még "ki is kell választani" az összetett kajából. Az edzés utáni időszak tehát mondhatni kritikus, gyors felszívódású fehérjére és szénhidrátra van szükség. Ez így működik.


Az eredeti kérdésre visszakanyarodva: persze, be lehet vinni szilárd kajával is elegendő fehérjét, de ha utána számolsz akkor azért a tápkiegként árult fehérje olcsóbban kijön mint a húsból származó. Persze ha neked szimpatikusabb a hús, akkor edd nyugodtan. Fejlődni attól is szépen fogsz, mivel a fejlődés alapfeltétele az elegendő táplálék. Mindegy hogy szilárd vagy folyékony!

2011. aug. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:

Értem amit mondasz, nem is anabolikus szteroidra gondoltam, de sok vegyi anyag van a világon amikről nem is tudok talán, de káros mellékhatása lehet a későbbiekben. Ezt mindenképpen el akarom kerülni. Persze szedni szedik rengetegen, de tudják végül is mit szednek?!

Anyagcserémet gyorsnak gondolom, simán eszek egy nap 6X, ebben igyekszek mindig fehérjedús kaját (hús, tejtermékek, tojás, hal, gombafélék) mellé gyümölcsöket, mogyorót, és rengeteg vizet...Az igazi kérdésem inkább az lenne, hogy meddig elég ez, mit lehet elérni vele? Amit én szeretnék, vagy kevesebbet?

2011. aug. 21. 20:54
 10/53 Zakathol ***** válasza:

Ez attól függ, mit szeretnél elérni :D

Nem vagyok se tapasztalt, se izomállat, de én úgy gondolom, hogy csak szilárd, de 100%-os kajálással +10-15kg izom simán reális lehet. Kicsit talán hosszabb (de nem számottevővel több) idő alatt.

2011. aug. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!