Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a leghatáso...

Szerintetek melyik a leghatásosabb gyakorlat a mellizmok megdolgozására? Fekve nyomás? Tárogatás? Csigás keresztezés?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
fekvenyomás az alap!
2011. ápr. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nincs leghatásosabb.Mindet kell alkalmazni.A lényeg,hogy nyomás és nyújtás legyen az edzésedbe.
2011. ápr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Helló!


Én ezek használom. Fekvenyomás,fekvenyomás egykezessel,tárogatás.

Elsőre olvasva lehet kevésnek tűnik, de ha ezeket csinálod minimális sorozatszámba utánna mehetnek nagy sorozatokban nagy súlyokkal, 10/13 ismétlésszámba.

2011. ápr. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezek kombinációja?:D
2011. ápr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

GreenTea


Több irányból meg kell támadni az izmot. Nyomja rúddal, egykezessel, ferdén, kábelkeresztezés, tolódzkodás. Tapasztald ki, hogy neked mi a legmegfelelőbb!

2011. ápr. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 skl91 válasza:
Én egyáltalán nem vagyok a híve semmilyen súlyzós gyakorlatnak, a konditermi edzés csupán a 21. század elfajzott találmánya, amit a média kavart fel, mert jól tudnak belőle profitálni. A saját testsúllyal való edzés az, ami nemcsak az izomzatot fejleszti, ahogy kell, hanem az inak és szalagok ellenálló képességét is. Minden érv mellette szól. Nem kell eszköz hozzá, egészségesebb, nem mennek tönkre az ízületeid, nem kell sorban állni egy-egy gépnél, na és persze ingyen van. Csak hogy a kérdésedre is válaszoljak, nem kell fekve nyomnod, meg tárogatni meg mindenféle csigás hülyeségeket csinálnod, mert ezek tényleg csigalassúvá meg merevvé tesznek. A fekvőtámaszt ajánlom neked, ahol vállszélességnél távolabb tedd szét a kezeidet. Ha ezt csinálod, garantált a látványos és kőkemény mellizom. (De ha neked inkább a fekvenyomás jön be, csináld azt, a divatot azt muszáj követni, hiszen akkor vagyunk valakik:D)
2012. márc. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

GreenTea


Te nem követed a divatot látom. Megmaradtál csőlátású, mindenbe belepofázó (főleg amihez nem értesz) idiótának.

Valóban érdekes, hogy a "21. század elfajzott találmányát" szinte minden sportágban használják kiegészítő edzésként. Valószínűleg mert akkora baromság. Semmi probléma nincs a saját súllyal végzett edzéssel, de másra való mint a súlyzós. Fekvőtámasztól sosem lesz akkora mellizmod, mint a fekvenyomástól.

Remélem azért te is érzed, hogy egy egész edzés rendszert leszólni úgy, hogy a hatékonysága bizonyított, elég nagy baromság.

De tudod mit?! Győzz meg, hogy az alábbi sportágakban ki lehet váltani a súlyzós edzést saját súlyos edzéssel.

-súlyemelés

-testépítés

-erőemelés

-birkózás

-súlykökés

-kalapácsvetés

-diszkoszvetés

-gerelyhajítás

Egyenlőre legyen csak ennyi.

2012. márc. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 skl91 válasza:
Igen, kétségtelen, hogy vannak sportok, ahol elengedhetetlen a súlyzós edzés, de én elsősorban a civil, sporttalan életmódú emberekről beszélek, akik egyszer gondolnak egyet, és meg akarnak izmosodni. Ezek az emberek csak odáig látnak el, hogy megveszik a kondibérletet, aztán gyúrjunk vazze. Tisztelettel megkérdezem, hogy minek? Annyiféle gyakorlat létezik, amikkel izmot lehet növelni, és ezekhez semmiféle eszköz nem szükséges, és ezeket a saját szobánkban csinálhatjuk vagy kinn a kertben, ha jó idő van. Még valami. Úgy gondolom, hogy a testépítés funkcionális szempontból teljesen egészségtelen "sport". A testépítők nagy százalékának minden ízülete be van fáslizva, mert ha az izmok bírják is azt a természetellenesen nagy súlyt, az ízületek, inak, szalagok nem. A testépítők izomzatáról már nem is beszélek, és itt is akaratlanul is ez a szó jut az eszembe, hogy "természetellenes", mert az emberi test anatómiailag nem, vagy csak nehezen tűri meg azt a hatalmas mennyiségű felpuffadt izomzatot. Állítom, hogy ha egy testépítő megpróbálna végrehajtani egy kézállásból történő egykezes karhajlítást és karnyújtást, a könyökízülete abban a pillanatban felmondaná a szolgálatot. Na, ennyit a témáról, többet nem feszegetem, eddzen mindenki úgy, ahogy jónak látja! puszi, Jay és Néma Bob
2012. márc. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 skl91 válasza:
GreenTea! A "csőlátású, mindenbe belepofázó (főleg amihez nem értek) idióta" kifejezést kikérem magamnak, rengeteg féle sportot kipróbáltam már, és akármilyen hihetetlennek hangzik, még súlyokkal is edzettem, nem kevés ideig. Én úgy gondolom, ez az oldal azért jött létre, hogy mindenki írásba foglalhassa a véleményeit a különböző témákról, és amiről eddig írtam, az csak VÉLEMÉNY, nem valami bibliai szentírás, amire nem lehet kifogást találni és kritizálhatatlan. Biztos sok olyan dolgot leírtam, ami sokmindenkinek nem tetszik, de nem használtam egyetlen trágár kifejezést sem, úgyhogy ha kérhetném, maradjunk kultúrált keretek között, ha a másikat támadjuk!
2012. márc. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

GreenTea


Számomra a "21. század elfajzott találmánya" épp annyira sértő, mint az általam írt jelzők neked.

Abban teljesen igazad van, hogy a nagy többség csak annyit tesz, hogy vesz egy bérletet és lemegy mindenféle hozzáértés nélkül súlyt emelgetni. Abban is igazad van, hogy sok más edzést is kipróbálhatnának.

Amit viszont rosszul látsz az az, hogy az otthon végzett saját súlyos edzésnek több értelme van, mint a teremben végzett súlyzós edzésnek.

Az a helyzet, hogy a legtöbb ember, aki otthon akar edzeni, akár saját súllyal, akár súlyzókkal, a legtöbbször elveszíti a motivációját és nem edz tovább 1-2 hónapnál.

Elveszítik a motivációjukat, mert egyedül vannak, nincs elég eszközük, nem fejlődnek elvárásaiknak megfelelően, stb.

Még akkor is több értelme van egy súlyzós edzésnek a teremben, ha nincs az illetőnek edzésterve és igazán nem is ért az edzéshez.

Azzal, hogy lemegy a terembe már emberek közé kerül, akikkel kommunikálhat (néhányan ezt túlzásba viszik és pofázni járnak le, de ezt most hagyjuk) és valamit azért mozog is. Általában magunkon vesszük észre a legnehezebben a fejlődést, és ezért veszítjük el olykor a motivációnkat. Egy ismerős viszont sokat segíthet, már azzal is, hogy mond egy-két jó szót, esetleg megdicsér.

Csak nagyon kevés embert "fenyeget" az a veszély, hogy testépítő legyen, így nem indokolt a súlyzós edzéstől való félelem.


Az előző "megszólításért" elnézést kérek. A #6-ban írtak alapján indokolt volt, de az újabb válaszodban látszik, hogy nem vagy hülye, csak kicsit túl lőttél a célon.

2012. márc. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!