Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Adnátok valami tanácsot, hogy...

Adnátok valami tanácsot, hogy hogy hozzam helyre?

Figyelt kérdés

A fogyókúrák témakörbe már leírtam a kérdést, de szinte senki nem olvasta.


Szóval 15 éves lány vagyok, 164/57 kg. 3 hónapja 64,6 kg voltam, és elhatároztam, hogy egészségesen eszem és sportolok, így lefogyok. Ez az első hónapban sikerült, az utána lévő két hónapban viszont rosszul csináltam, kevesebbet ettem a kelleténél. Szerencsére észbekaptam, így van rá esély, hogy nem vágtam teljesen tönkre a szervezetem és még anorexiás sem lettem...viszont nagyon-nagyon szeretném helyrehozni a "helyrehozandó dolgokat" anélkül, hogy rohamosan visszahíznék.


Szerintetek ez lehetséges? Én arra gondoltam, hogy kalóriaszámlálás nélkül eszem, de teljesen egészséges és normális kajákat, bár néha-néha becsúszhat egy szelet pizza vagy egy fél tábla csoki, természetesen nem gyakorta (kb. havonta). Így olyan életmódot folytatok, amelyet életem végéig tudnék, emellett viszont sokat sportolok (napi 2x 30-45 perc futás). Ez rendben lenne?


Kérlek, segítsetek! Tudom, hogy elrontottam, ezért nem szeretnék olyan válaszokat kapni, amelyekben engem szidtok. Köszönöm mindenkinek!


2011. ápr. 10. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:

nem kell aggódnod,nincs semmi baj,de én már csak holnap tudok írni! remélem nem éhezel!

holnap fogsz kapni rendes választ! nyugi

2011. ápr. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

GreenTea


Jobb is hogy nem kaptál válaszokat attól a fogyatékos társaságtól!

Ne aggódj, nem fog senki leb@szni!

Nem írtad mennyi a testzsír%od, ez azért jó lenne.

A lényeg, hogy ha egészségesen akarsz kajálni és diétázni, akkor ahhoz a jelenlegi állás szerint neked egy rendes étrend kell! A kaja mennyiségét mindenképp számolni kéne, nem bonyolult, ha regisztrálsz itt tudsz étrendet készíteni és kiszámolja mi mennyi: [link]

Találsz még ott minta étrendeket is, érdemes megnézni, hogy hogyan is kéne kinéznie!

A diétázásról olvashatsz még itt is: [link]

Ezt is ajánlom!

Amúgy nem kell még nagyon kemény diétába fognod, mivel nem tűnsz egyáltalán elhízottnak. Bőven jó lesz, ha egy kicsit rendezettebben és jobb kajákat fogyasztasz!


Aerob edzést ahogy látom szeretnél végezni. A napi 2x 30-45 perc elsőre kicsit sok lesz. Elégedj meg először heti 4 alkalommal, és ezt fokozatosan emeljed!

2011. ápr. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
na GreenTea jött,látott,segített! :D
2011. ápr. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

GreenTea


Ha van valami akkor kérdezz itt nyugodtan! Ahogy látom holnap mark86 is besegít és én is a közelben leszek!

2011. ápr. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mind a kettőtöknek! :) Az az igazság, hogy eddig (az utóbbi 3 hónapban) számoltam a kalóriákat, de már teljesen bele vagyok bolondulva az egész témakörbe, meg mindenhol más választ kapok, hogy akkor most mennyit kéne ennem...a bodybuildert én is olvasom meg nézegetem a mintaétrendeket, de még mindig nem tiszta pár dolog. Jó sokat tudok erről a témakörről (a fogyásról meg az életmódokról) mert szinte egész nap "ezt bújom", de sosem tudom, hogy most kinek/minek higyjek...


Ja és nem hiszem, hogy sok lenne ez a napi 2x30-45 perc, mert mióta elkezdtem ezt az egészet, ugye 3 hónapja, sportolok. Az utóbbi kb. 1 hónapban naponta 50 perc körül futottam, de kéthetente jártam úszni is. Szóval annyira nem új ez a sport dolog sem, de még persze van mit fejlődni :) Ma kipróbáltam az intervallumos futást, és hát 15 perc után (amiben a bevezető és a levezető 5 perc is benne volt) már meghaltam :D Úgyhogy egyelőre maradok a normális futásnál.


Az alapvető problémám az, hogy az utóbbi két hónapban nem ettem eleget (+ mellette sportoltam, ami ugye kalóriát éget), és félek a visszahízástól vagy valamilyen hiánybetegségtől. Remélem, még helyre lehet hozni, és köszönöm mind a kettőtöknek a tanácsokat :) A fogyókúrás válaszolók 90%-a tényleg gyökér.

2011. ápr. 10. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!