Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az edzésterv...

Mi a véleményetek az edzéstervemről? Mit javítanál ki?

Figyelt kérdés

Hétfő:

Mell:Fekvenyomás/Tárogatás superset.Fekvenyomásból csinálok melegítéssel együtt 8-10 szériát és a végén 1 vetkőző sorozatot.Tárogatásból 4-5sorozatot 8-12es ismétléssel.

Nyomás egyenespadon kézisúlyzóval:12-10-8-6

Nyomás ferdepadon kézisúlyzóval:12-10-8-6

Áthúzás:3-4x 12

Bicepsz:Francia rúddal:15-12-10-8-6

Kalapács bicepsz:3-4x 8-10ism.

Alsó csigán:6x15-20

Kedd:

Hát:Húzódzkodás:4x10-12 ism.

Lehúzás mellhez szélesen:20-15-12-10-8-6

D.t. evezés egyenes rúddal:15-12-10-8-6

Egykezes evezés:4x 10-12 ism.

Felhúzás:15-12-10-8-6-3-1

Tricepsz:Letolás csigán:20-15-10-8-6

Homlokraengedés:4x 15-10 ism.

Letolás csigán úgy,hogy oldalra megy ki a könyök vagy Tolódzkodás 3-4x 15-10ism.

Szerda:

Combfeszítő:Guggolás:15-12-10-8-6-1

Mellről guggolás:4x 10-12ism.

Lábnyújtás:4x 10-15ism.

Vádli:Állóvádli:4x 20ism.

Trapézizom:Vállvonogatás kézisúlyzóval:4x 10-15 ism.

Vállvonogatás hátul egyenes rúddal:3x 10-15 ism.

Péntek:

Váll:Oldalemelés/Előre emelés superset 15-12-10-8-6 És a végén Oldalemelésből egy vetkőző 4 csökkenéssel

Mellről nyomás:4x 15-10ism.

D.t.Oldalemelés:4x 15-10ism.

Szombat:

Combhajlító:Sétáló kitörés 6x amennyi megy.

Lábhajlítás:4x 10-12ism.

Merevlábú felhúzás:4x 15-10ism.

Adatok:1 éve edzek,16éves vagyok 180cm,78kg,testzsír 12-12%körül.


2011. ápr. 12. 19:16
 1/10 A kérdező kommentje:
Elírtam,bocs:12-13%körül.
2011. ápr. 12. 19:16
 2/10 anonim ***** válasza:

GreenTea


Huhh, elsőre annyi hogy:

Mell: fekvenyomás után nem nyomnék egyenes padon egykezessel

Comb feszítő: guggolás előtt jól melegíts be! Én ezt combnyújtással szoktam.

Trapéz: belefér a két gyakorlat, de én mégis csak egyet csinálnék.

Váll: Én nem csinálnék előreemelést és mellrőlnyomást egymás után.


Mindezeket leszámítva f@sza!

2011. ápr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Felesleges szétszedni a combot neked még, trapézt rakd a vállhoz, guggolj csak egy félét és rakd be oda a hajlítót és még egy vádli gyakorlatot, így nyersz +1 pihenő napot. És nem erőltetném sem guggolásban sem felhúzásban, hogy 1 ismétlésig felmenj súlyban.
2011. ápr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem írtam pont sorrendbe a gyakorlatokat.Fekvenyomás után ferdén nyomok,aztán egyenesen,de azt sem mindig de általába igen.Trapézra ritkán csinálok 2 gyakorlatot,csak azért írtam,hogy nehogy keveseld:) Guggolás előtt pedig 2sorozat lábnyújtóval melegítek+saját testsúlyos guggolások,lábkörzések,stbstb...
2011. ápr. 12. 20:34
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon fontos az alaposság,szóval ha keményen szétgyilkoltam a feszítőt,akkor nembírok lábraállni és nemtudom megedzeni normálisan a hajlítót.A felhúzásnál és guggolásnál szeretek felmenni a max. súlyra.Szeretem kihozni magamból a maximumot.
2011. ápr. 12. 20:37
 6/10 lóf4szJankó ***** válasza:

En igy csinalnam a helyedbe:


Hetfő: Felhúzás,Mellrevétel+fejfolé nyomás/mindkét gyakorlat nagyon jol növeli az erőt es a sűrüséget/. a masodik gyakorlatban benne van a "mellről nyomás is!

Ezutan megedzenem a váll mindhárom fejét es a csuklyás izmot.


Szerda: Mell,Bicepsz

Csütörtök : Hát,tricepsz

Péntek: Comb ... nagyon jo ha egy edzesen teljesen a combra koncentralsz ... guggolás,lábkitolás,kitőrés,lábnyujtas-lábhajlitas.

Jol kinyirod a labat es aztan lesz egy teljes hete regeneralodni.


A gyakorlatok egyebkent jok ,annyit hozzatennek hogy a melledzesnel felesleges egy edzesen fekvenyomas es egykezes nyomast egyenes padon vegezni,mert mind a keto ugynolyan szogbol dolgozza meg az izmot.


A csuklyát neked eleg ha a vallal egyut edzed.


Mindenképpen javaslom hogy a felhuzast kulon vegezd ,ne hattal egyut ,tehat ugy ahogy irtam ,hétfőn.Es javaslom a masik gyakorlatot is ,amit irtam ...mindketto hasznos neked ,mivel fiatal vagy,nem reg ota edzel ezer a tömeg,sűrűseg,erő nagyon fontos ..es ez a ket gyakorlat a legjobb jo erre.


A háthoz még hozzá tennék egy T-rudas evezést.


Valamint azt mondom hogy valtogasd a gyakorlatokat ,foleg a kar izmainal,mert az izom nagyon hamar megszokja az ugyanolyan terhelest es lelassul a fejlődése.

Ezert mindig lepd meg az izmaidat hogy sose tudjak mire szamitsanak ,csinalj edzésenként max 3-4 gyakorlatot ,de mindig valotgasd őket ,valtogasd a sorrendet ,szeriaszámot,ismétlésszámot,suly nagysagat.


Ne ragszkodj mindig ugyanahhoz a gyakorlatokhoz,ismetlesszamokhoz stb.

2011. ápr. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Minden edzésen max. guggolással és felhúzással nem magadból hozod ki a maximumot, hanem a térded és a derekad teszed tönkre. 140-150be 8ig megyek fel guggolásban, és utána 100ba 30 körül, amennyi megy, na evvel kihoznád magadból a maximumot. Ezután tudok hajlítózni és vádlizni, szóval megoldható. De persze ha neked így jobb, akkor szedd szét, nem probléma.
2011. ápr. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 lóf4szJankó ***** válasza:

Nem értek egyet azzal ,hogy ne próbalja a maximumot.

Igenis próbalja.


En 16 evesen rengeteg felhúzast csinaltam ,rendszerint heti 2x ...es ebbol egy alkalommal mindig belehuztam a maximumba.

Es nagyon jo erzes volt 16 evesen 200kg-t felhuzni.


Nem attol fogja elcseszni a térdét vagy a derekát ,hogy nagy sullyal vegzi ,hanem attol ha helytelenül végzi a gyakorlatot.


Szoval ha tisztaban vagy a gyakorlatok helyes kivitelezésével ,akkor hajrá!! Sulyemelő övet mindenképpen használj.

2011. ápr. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,megfogadom a tanácsokat!Alap,hogy váltogatom a gyakorlatokat.
2011. ápr. 12. 21:18
 10/10 anonim ***** válasza:
A megpróbálás és a minden edzésen csinálás közt van különbség. A max. súlyos gyakorlat közben a legkisebb gondod,hogy teljesen szabályos legyen és sérülés nélkül megúszd :) De ha erőemelő akarsz lenni, akkor hajrá.
2011. ápr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!