Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sport mellé mindegy, hogy...

Sport mellé mindegy, hogy növényi vagy állati eredetű fehérjét fogyasztok? Milyen növényi fehérje forrást ajánlsz?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:

az állati eredetű jobb! pl.:tejsavó

növényi se rossz pl szója! (power protein)

2011. ápr. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

GreenTea


Az állati eredetű mindenképp jobb. Növényibe jó a szója, bab, lencse, sárgaborsó.

2011. ápr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 clint ***** válasza:
51%
miért vega sportoló nem létezik? Mindegy.
2011. ápr. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TOMAtm ***** válasza:
a fehérjefelszívódás hatékonysága úgy tudom vércsoportfüggő.van aki jobban tolerálja a szójás fehérjéket mint a tejsavót.ki kell próbálni.vagy venni kevertet.de am a 100%os tejsavó a legjobb.
2011. ápr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 clint ***** válasza:

TOMAtm

kajak mintha a nyálamból vennéd ki a szót:D. Így igaz.

Én pl 0-ás vércsoporttal ugyanúgy emésztem a szóját mint a savót. Egyszer három hónapos hús-tejfehérjemegvonást próbáltam, mert bajok voltak a gyomrommal. A szóját engedélyezte a doki, ugyhogy abból faltam, kb annyi mennyiséget, hogy napi 250 gramm fehérje meglegyen.

Semmi izomvesztés nem volt, viszont kieresített eléggé.

A gond az volt, hogy szinte undorodtam már a harmadik héttől tőle.

2011. ápr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szója takarmánynövény :)
2011. ápr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A növényi fehérjeforrásoknak más az aminosav profiljuk ezért nem mindegy, hogy miből fedezed a fehérjebeviteled. Nagyon nehéz kellő mennyiségű metionint, arginint (ebből a metionin esszenciális) bevinni állati eredetű fehérjeforrás nélkül.
2011. ápr. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 clint ***** válasza:

kedves elöző...

A szója az egyik leggazdagabb argininben. A savó meg a legszegényebb. Ebben már nincs igazad.

A methionine, talán kicsivel kevesebb van benne de elenyésző.

2011. ápr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!