Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gerincsérv esetén is lehet...

Gerincsérv esetén is lehet pilates órákra járni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék pár kilót fogyni, és izmosodni, feszesíteni, de nem tudom hogyan álljak neki. Sportmúlttal rendelkezem, de sajnos gerincsérvem lett, emellett pedig magas a pulzusom is, így cardio mozgást se nagyon végezhetek.

Valamelyik nap bementem egy konditeremben, és ott mondtam, hogy magas a pulzusom, milyen órákat ajánl. A sérvemet nem említettem. A zsírégetést és a pilatest, valamint a jógát javasolta. MEhetek vajon rá, érdemes? Természetesen nem vagyok valami hajlékony, és némelyik pozíciót biztosan nem tudnám megcsinálni!


2009. márc. 5. 16:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Gerincsérvvel egy csomó gyakrolat nem csinálhatsz. Végig kell próbálnod őket ALACSON SÚLLYAL, melyiknél érzel feszülést és melyiknél nem. Amelyik nem jó azt ne csináld! A láb és hátgyakorlatok pl. hiperhajlítás, guggolás, kitörés neked nem jók. A cardio és az aerob mozgás között különbésg van. Cardio = magas pulzusszám Aerob = 120-130 kÖzötti pulzus, itt tudsz zsírt égetni. Ha az orvos nem tiltott el a járástól, ezt biztos hogy csinálhatod. Mert ez gyors gyaloglásnak felel meg.

Jógától fogyni és izmosodni nem fogsz. A megfelelő étrend a fogyás szempontjából sokkal fontosabb mint a testedzés, mert e nélkül bármilyen fejlődés elképzelhetetlen.

2009. márc. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi...bár a pilatesnél nincsenek súlyok, én úgy tudom! Az eredetire gondolok itt, nem a gépesre.

Szóval akkor végülis mehetek, és amit tudok azt csinálok?

Nah, jól kiszúrt velem a természet..Persze azt tudom, hogy nem ugyanaz a cardio és az aerob...De mindkettőnél magas a pulzus, a 120-130 is sok, ezért szedek gyógyszert...alapból 100 felett szokott lenni, hát ha még elkezdek valamit csinálni :S

2009. márc. 6. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!