Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Thaywondo. Mi a véleményetek...

Thaywondo. Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Szerintetek érdemes elkezdeni? Önvédelemnek megfelel?Tényleg olyan brutális mint ahogy töben írták ? :D Előre is köszönöm a válaszokat :D
2011. ápr. 28. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
nem küzdöttem sohasem még Thaywondos-sal, de ha kicsit is brutális akkor önvédelemre jónak kell lennie. :)
2011. ápr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én jártam 2 évig.

Az önvédelemhez nem sok köze van,bár vizsga előtt átvesznek egy két önvédelmi dolgot.

Ez egy küzdősport,leginkább a thai boxhoz hasonlít.

És igen,jártam már egy-két helyre edzeni,de ez volt az egyik legkeményebb,nem a jó értelemben.Annak szerintem nem sok értelme van,hogy lejön a kezdő és eszméletre leütik kezdőverésnél.Nekem ez volt a kezdő sportágam,uh később mikor elmentem máshová edzeni,azt hittem mindenhol ez van.A mozgáskultúra sem az erőssége a sportágnak és szerintem eléggé sérülés veszélyes is.De az is tény,hogy 2-3 év alatt,ha ott maradsz,azért ragad rád valami.

És inkább támadó stílus,nem önvédelmi.

2011. ápr. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

az az önvédelem ami nem támadó stílusú az majdnem minden esetben inkább "áldozati" stílus :)

önvédelemben is meg kell ölnöd a támadód.. na jó, harcképtelenné tenned.. (vajszívűeknek így szoktam tanítani^^)

2011. ápr. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Végülis igen,mert defendoban,kravban is az a szabály,ha az ellenfél beér az ütőtőtávba akkor le kell rombolni.

Szóval ha így nézzük akkor az önvédelmi edzések is támadó stílusok,de mint írtam a thaywondo küzdősport.

Viszont kedves acél azt tényleg nem vágom,hogy nálad mi ez a megölöm az ellenfelet meg stb:)?Már nem először látom.

Vagy nagyon kemény bűnözői körökben kell mozogni,ha ilyesmire számítasz,vagy üldözési mániád van.

Nekem kb fél évente,évente van egy utcai problémám,de simán meg lehet oldani pár ütéssel-rúgással,nem kell megölni senkit sem,főleg nem maradandó kárt okozni,aztán meg járkálni a jardra.

2011. ápr. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

wut? O_O

önvédelmi helyzetben te nem teszel pontot a dolog végére?

én kerülöm az erőszakot, de elvből. és ugyan úgy elv, hogy véletlen sem hagynék olyan embert életben, aki egyszer mindenféle gyakorláson KÍVÜL kezet emelne rám. szerintem ez evidens. ugyan úgy mint ahogy ilyen helyzet után eltűnsz.

amúgy hagytam már életben én is támadót.. de az egy fa.sz volt akivel amúgy sem találkozom többet, és nem azért, mert Pest nagyon nagy és kicsi rá az esély, henem mert Magyarország másik felében volt, és tényleg ~nincs rá esély.

amúgy nagyon komoly egyet nem értésben vagyok azokkal, akik erőszakot alkalmaznak ugyan (mondjuk önvédelemre) ugyanakkor az életet meg szinte rögeszmésen védik... de ez egy másik téma.

2011. ápr. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ááh.. felhúztál :D
2011. ápr. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

:D

Én a megtorlás mértékére próbáltam rávilágítani.

Mert ahogy nézem,nálad egy kaptafa,"megölöd",semmilyen következményre nem gondolva.

De szerintem mást érdemel,aki pl nekimegy a kocsimnak és még ő pampog,mert az ilyen egy állasból felfogja,hogy fizetni kell.

Aztán megint más,ha nekimegy a kutyámnak a bringás.Lerúgom,meg kap még egyet,hogy megértse.

Vagy a részeg kötözködőt sem ölöm meg.Ki klopfoltam meg leütöttem pezsgősüveggel,aztán néztem egy pulzust,meg stabil oldalfekvésbe raktam.

Meg megint más ha a nőmmel szemtelenkedik vki.

Szóval szerintem mindennek van mértéke,fokozata.

Ne haragudj,de jól sejtem,hogy 18-20 év körüli vagy?

Ha nem,akkor elnézést,csak a stílusból ez jön le.

Bár Tyson is 18 évesen lett Világbajnok:).

2011. ápr. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

semmiképp nem kell elnézést kérned és nem úgy értettem a felhúztál dolgot, hogy haragudnék.

egyébként.. gratula.. 20 éves vagyok.

azt aláírom, hogy ha ilyen tapasztalataim lennének, hogy féléves szinten használni kéne az öklöm az általad említett szituációkban, akkor visszavennék..

de én ezek közül egyiket sem (lehetőleg a barátnőset sem) erőszakkal oldanám meg, igazából igen nagyra tartom a békét, és próbálom a harcot mindenképp elkerülni. mint az elv mondja: az a legjobb (legsikeresebb) harc, amiben nem veszel részt. hát, a sorsot nem hívom ki magam ellen, így neveltek, ha bunyózni van kedvem, bármikor gyakorolhatok edzőtársaimmal, alapvetően nem szívesen alacsonyodnék le utcán holmi nem-harcművészekhez.. meg amit írtál, a jogi mizéria sem hiányzik..

félreértés elkerülése végett, 1-2 szerencsétlent nem tekintek támadónak! hiszen egy kis kötekedő, vagy épp ügyetlen ember igazából nem jelent veszélyt, szó se róla hogy őket ártalmatlanítani kéne.

no, kellemes hétvégét!

2011. ápr. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!